Jump to content

Prag infundat


DoCGarage
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Ieri am avut parte de un "accident" stupid in urma caruia pragul din dreapta s-a infundat foarte rau.Mai exact am lovit o bordura destul de mare.Oare se poate indrepta sau trebuie inlocuit pragul?

Stie cineva un service bun unde as putea merg?

Am atasat si cateva poze:

post-54107-0-69894700-1318837223_thumb.j

post-54107-0-74307000-1318837234_thumb.j

post-54107-0-27102000-1318837250_thumb.j

post-54107-0-68210300-1318837266_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se repara lejer...ale mele sunt si mai turtite,si mi-au zis la service ca se indreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se indreapta, dar o sa trebuiasca revopsit. Exista un ciocan special cu care se trag infundaturile de tipul acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca se schimba nu am vazut sau auzit vrodata de vrun ''ciocan special,, care sa indrepte asa ceva si nici nu vad cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faptul ca nu stii si nu iti explici,nu inseamna ca nu exista....ca doar nu le cunosti tocmai tu pe toate :)

se sudeaza un fel de surub/cui in partea infundata iar cu un tragger special se trage partea infundata

asa arata aparatul respectiv

http://scule.detop.ro/Aparate-de-sudura/Aparate-de-sudura-in-puncte/Aparat-sudura-in-puncte-DIGITAL-CAR-SPOTTER-5500.html

Modificat de Hudrea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asemanator am patit si eu si m-a costat indreptat si vopsit 200 lei(preturile pleaca de la 150 pana la 350 lei)

ps. dupa ce se trage infundatura, vine la fel ca inainte inclusiv linia de sub usi, in multe cazuri nici nu e nevoie de alte indrepatari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ne poate recomanda un service pt aceasta problema. La fel am si eu pragul , e asa de 2-3 ani si vreau sa l indrept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , stiu un service care poate repara asemenea defectiune insa nu stiu daca pot spune numele...

Da-mi un msj pe pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Pentru reparatii de genul prag infundat , recomand http://www.servicedexcar.ro/. Vorbiti cu Dragos sau Cristi sunt super ok si va vor ajuta cu siguranta si la preturi rezonabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! M-ar interesa si pe mine un service bun care sa-mi repare un prag, in Brasov.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va Salut!Cineva din Pitesti care se pricepe la reparatii praguri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Am avut o astfel de problema la un Golf 5 in 2 usi si am rezolvat problema simplu ca buna ziua. Se repara fara revopsire si fara sudura, principal este sa nu fie chit in zonele indoite.

Problema se poate rezolva in Craiova, iar din cate am inteles persoana respectiva pregateste oameni si pentru Pitesti, Bucuresti si Cluj, daca imi aduc bine aminte.

Ma puteti suna (numarul este in profilul meu), vorbesc cu persoana respectiva pentru a va pune in legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Salut, am si eu un prag infundat la o Jetta. As vrea sa rezolv si eu reparatia fara sudura si fara revopsire.. Sunt din Tg- Jiu, dar pot veni si la Craiova ptr reparatie. Imi poti recomanda pe cineva?

Multumesc si astept un raspuns!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna ziua!

 

Am lovit pragul de o bordura si vreau sa stiu ce as putea face ca sa il repar. Nu prea ma pricep. Ar putea fi reparat sau trebuie inlocuit? Cine ar putea face asa ceva? Sunt din Iasi.

 

Multumesc!

52b5bdda-80eb-427e-ac51-bf0816f24329.jpg

a08512ec-b72c-4e0f-95db-48e2b2a1981f.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!