Jump to content

dvn2007
 Share

Postare recomandată

Ce an este masina ta? Daca e sub 2006, trebuie update can gateway sau inlocuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut ! Navigația MIB2 Discover media PQ este buna ? Multumesc ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este buna, dar presupune efectuarea mai multor modificări,  pt a o face functionala pe Golf 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este pentru un tiguan din 2013, acum are rcd 510 fără bluetooth… pentru acesta mai trebuie făcute modificări ? Aceasta este o navigație originala, nu ? Multumesc ! 

Modificat de Klau19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, originala. Modificarea mufei din spatele unitatii sau cumparare mufe adaptoare, instalare microfon, modificare camera daca ai si camera spate acum, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Klau19 Discutiile despre RCD 330G se gasesc in topicul dedicat. Foloseste functia search si citeste topicurile. Multe probleme s-au discutat de mai multe ori.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Daca eu am un RCD 510 si am codul, exista vreo posibilitate sa memorez codul in CAN sau unde trebuie, ca sa nu imi mai ceara codul cand schimb bateria ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se memoreaza automat odata ce este introdus, nu trebuie sa faci nimic in acest sens

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

 

Deci daca am inteles bine, imi dau radio vechi jos, pun radio nou si introduc codul, se memoreaza si in masina si nu o sa il mai ceara niciodata, corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si.. daca imi pun climatronic de B7, ma gandesc ca o sa imi arate clima pe ecranul RCD.ului dar mai am o intrebare, va rog: momentan am PDC fata-spate, oare o sa imi arate pe ecran senzorii sau trebuie sa schimb modulul de PDC cu unul OPC? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuyie schimbat modulul si trase alte fire de can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat si momentan am modulul de control la senzorii de parcare cu nr.: 3C0919283C, nu as avea nici o sansa sa imi arate info pe ecranul radio? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, Dan.MDLL said:
11 hours ago, Dan.MDLL said:

Am verificat si momentan am modulul de control la senzorii de parcare cu nr.: 3C0919283C, nu as avea nici o sansa sa imi arate info pe ecranul radio? :huh:

 

schimbat modulul cu unul cu OPS, tras firele de can pana la gateway, can gateway de la 3c0.... E in sus. Si o sa ai afisare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jumatate din problema e rezolvata, am CAN ok :cool:

Mai ramane modul OPS si tras fire din CAN, conteaza ce modul ar trebui sa caut? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Sa fie cu 8 senzori si cu ops. De Passat b6, b7, golf 6, Touran, Sharan, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut.

Am schimbat RCD 310 cu RCD 510, l-am codat cu VcDS, funcționează totul ok, dar în timp ce dau cu spatele nu se oprește muzica. Senzorii se vad și se aud, doar că radioul, sau muzica de pe stick merg în continuare. Exista vreo setare, sau așa fac toate? La 310 se oprea muzica în timp ce funcționau senzorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codeaza sa se dea mai incet, si vezi ca ai setare in meniu.,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, trebuie sa sap prin meniu. La codari n-am văzut nimic legat de volum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

In meniul unitatii, la setari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Florin! Am reușit din meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut, 

 

Am o intrebare legat de o eroare la RCD510.. am refacut legaturile la firele din burduful usii si la final cand am verificat cu VCDS imi da eroare pe aceea boxa + twiter desi ele se aud ambele, open circuit.. why?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare! 

 Azi deschid usa pasagerului, iar după câteva secunde aud un "ding" din boxe. Nu i-am dat importanță, după câteva clipe iarăși ding. Am încuiat mașina și am auzit de afară sunetul din nou. RCD-ul este stins. V-ați întâlnit cu așa ceva?

Edit: am gasit pe un forum de lb. Engleză că ar fi o atenționare de baterie slabă. Umblu rar cu mașina...posibil.

 

Modificat de pyngi83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut !Nu de mult mi am comandat pentru RCD510 o "INTERFATA BLUETOOTH AUDIO VAG - AUX IN" Bluemusic de pe un site pentru ca nu am acel modul sub scaun pentru bluetooth ,se potriveste l am montat corect fiind numai o prelungire cu inca un capat la mufa din spatele RCD-ului  dar nu stiu cum sa fac legatura (nu apare in lista dispozitivelor disponibile atunci cand cauta telefonul).In manualul cu care vine se specifica ca pot selecta dispozitivul prin intermediul butonului Media ca AUX la radio (nu merge) ,apasand butonul setup am observat ca imi lipseste setare/optiunea :"Activate AUX imput  ",alte rcd510 o au probabil asta e, dar cum fac rost de setarea aceea ? Macar asta e problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!