Jump to content

Sistem navigatie aftermarket Skoda Superb 3U


damiann99
 Share

Postare recomandată

MP3 player in acea mufa unde scrie PAL, NTSC nu o sa mearga in veci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    18

  • EmilianPop

    10

  • Vlad11

    8

  • Al Bundy

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gorillaz_Doktor

pinii 123 (NF/R, NF/L si NF masa) ne intereseaza. Restul sunt semnal video si RGB. este posibil ca sa accepte input de semnal audio pe cei 3 pini, dar trebuie testat. Nu cred ca sunt iesiri de semnal cred ca sunt intrari....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de raspunsuri, ai cumva un link catre ceea ce ai folosit? PS: in momentul de fata(fara sa fi umblat cineva la ea) are ceva conectat in acei 10 pini sau este liber?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut operatiune acum cativa ani, nu mai retin de unde am luat cablul, dar era ca cel de aici.

Conectorul este liber.

post-11428-0-04671600-1447176902_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

. Nu cred ca sunt iesiri de semnal cred ca sunt intrari....

 

intrari sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrari adica trimite mp3 playerul folosit semnal si se aude in boxe, corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, intra il unitate, amplifaca, trimite catre boxe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai idee unde as putea gasi acel cablu de 10 pini? Bucuresti sau Constanta, poate stie cineva, mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Revin cu un update pt cei ce vor avea nevoie vreodata. Am facut rost de un cablu cu 10 pini(cel descris de kimu) si cu mici adaptari ale mufei s-a potrivit si se aude perfect pe AUX. Mentionez ca nu a trebuit sa anulez magazia de cd-uri. Multumesc tuturor pt sfaturi.

PS: scuze pentru double post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita sa le spui colegilor ce pini ai folosit din cei zece si cum ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca am bagat mufa de 10 pini, nu stiu care sunt folositi pt a-mi reda muzica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum zicea si cineva pe pagina anterioara, sunt folositi pinii 1, 2 si 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mi-am achizitionat un Kenwood DDX4028BT si am nevoie de 2 adaptoare: Unul pentru comenzi volan si unul pentru bluetooth. Legat de cel de bluetooth, pot sa pun orice adaptor sau trebuie ceva special de la kenwood? 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru comenzi volan - ai nevoie de interfata... nu adaptor - in jurul la 300-350 lei costa una.

 

La Bluetooth ce adaptor iti trebuie... ca vad ca e seria BT, deci are bluetooth incorporat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic ar trebui sa aibe bluetooth incorporat, adica un adaptor legat la usb in spatele interfetei.. doar ca adaptorul respectiv lipseste.. :( Ma miram la inceput de ce are 2 iesiri usb (una fata si una spate). Si dupa un search, am realizat ca defapt iesirea spate e pentru adaptor bt care lipseste.. 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie un cablu cu USB... asta e alta poveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand accesez meniul de BT, imi apare 'No BT dongle'. Si din ce am inteles de pe alte forumuri era vorba de ceva de genu: post-22229-0-74063500-1451993197_thumb.j  De asta ma gandeam ca usb-ul din spate e pentru asa ceva iar cel din fata pentru stickuri. 

 

Cat despre interfata, ce zici de asta , Florin? 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrabia.... malai viseaza - parca asa era o vb, nu ?

 

daca eu iti zic ca e in jurul la 300 lei.... tu ai gasit la 40... ? pai nu are legatura, e un cablu amarat, ce ai pus tu acolo

 

CONECTOR PENTRU LEGATURA DINTRE CASETOFON SI ADAPTOR COMENZI VOLAN - PT. KENWOOD

 

uite aici ceva mai ieftin, dar sa te asiguri ca e ce trebuie.... multi zic ca sunt compatibile si cand le montezi, nu merg

 

http://www.esderman.ro/integrare-oem/comenzi-volan-vw-golf-iv-passat-bora-beetle-lupo-transporter-polo-sharan.html

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si eu..  :)). E prima oara cand ma lovesc de probleme de genu. Si nu mai vreau sa ma trezesc ca iar cumpar ceva ce nu e ok.  Pai probabil o sa incerc varianta asta atunci :)  Cat despre adaptorul de bt ce m-ai sfatui sa fac?  

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu ce ii trebuie la bluetooth. L-ai montat pe masina si nu merge BT-ul ? daca nu l-ai montat, monteaza-l, verifica si vb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E montat, legat tot si nu merge.. restul functiilor is ok, functioneaza.  Am doar mesajul ala ''No BT dongle' in meniul de bt si atat.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci trebuie sa-i cumperi si dongle....pare ca fara el nu va merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda.. nu eram multumit de achizitie, pe langa faptul ca nu mergea bt-ul, nici nu se integra in bord, era destul de iesit dvd-ul.. asa ca l-am schimbat la persoana de la care l-am luat initial cu 4025bt. Toate bune si frumoase cu asta: merg toate functiile si se integreaza perfect in bord. Mai interfata pentru comenzi volan trebuie sa o iau si aia e. 

 

Multumesc Florin inca odata pentru ajutor! :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Pentru cei care vor sa isi puna Navigatie Android-ul e cea mai buna solutie :)

IMAG0067_1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!