Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

VW Sport/Highline ? - făcute după Recaro 2

 

Cred ca sunt ca si a mele.

Link către comentariu

Astea nu sunt "normale" ?

de ce ai vrut sa schimbi tot cu normale?

Link către comentariu

mad_cat nu-s chiar normale, au aripioarele mult mai proeminente decat cele normale+reglaj lombar. Sunt undeva intre normale si recaro2.

Sa le "freci" fericit! :)

Link către comentariu

normale_vs_sport_vs_highline_vs_recaro_z

ceva diferente... sunt la comfort sa nici nu mai vorbim. Din cele normale zbor, cele highline nu ma prea incalzesc, inca sunt prea late pentru mine, ele sport sunt cel putin satisfacatoare, suport lateral foarte bun dar poate putin dur, recaro 2... e alt film sunt perfecte din toate punctele de vedere, suport lateral ferm dar comfortabil, ergonomie foarte buna.

Link către comentariu

adica sunt scaune de highline? ...

 

mie mi-a placut mult cum se simt cele "sport" din pozele tale - cu toate astea la drum lung cele standard (cum am si eu pe bora) mi se par foarte confortabile, chiar daca pe viraje luate in forta mai zbori cateodata...

in recaro 2 inca n-am avut ocazia sa stau

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos! intradevar, Recaro sunt cele mai ,,sport'' dintre toate, dar dupa gustul meu chiar si pe maxim jos, tot mi se pare pozitia de condus putin cam inalta fata de cele Sport. In rest da, sunt ceva mai bine profilate si cele mai bune dintre toate puse pe golf 4.

Link către comentariu

Cu riscul de a polua topicul şi îmi cer scuze pe tema asta,

Ai dreptate flavius, recaro 2 sunt sensibil mai înalte, eu la 1.80 şi ~65kg ţin şi cele sport ce le am acum pe maşină sensibil ridicate, deci nu mă deranjează deloc înălţimea de la recaro.

Cu cele standard la drumuri mai lungi mă durea şi spatele şi umerii că trebuia să ma ţin serios de volan să nu zbor din scaun, highline nu mă mai durea spatele dar erau prea late pentru impresionantu-mi fizic, cele sport sunt foarte ok doar poate puţin rigide, simţi dungile ascuţite în coate din când în când, nu deranjant dar se poate mai bine, aka - Recaro 2.

Link către comentariu

Mulțumesc !

O sa am treaba :)

Trebuie sa curat husele, apoi sa mut incalzirea de pe ale mele.

Link către comentariu

Modelul asta il cautai ?Eu le am luat acum o luna si ceva de pe la Suceava

post-117608-0-47167300-1428487246_thumb.

Link către comentariu

Am si găsit la 500...dar trebuia sa le fac cumva gri...deci ma ducea cam mult

Link către comentariu

Alea cu 500 care le-ai gasit erau cumva rosii si rabatabile de 2 usi? :D

 

LE: Sa ai noroc de ele! Cam pretentioase gri, dar daca asta ti-ai dorit .... "succesuri"  :D

Modificat de Bogdamn
Link către comentariu

Era un set dar negru / rosu ....nu prea mergea.

Am mai vazut negru cu ceva gri...dar nici asta nu prea merge.

Am tot căutat poze in combinație cu interiorul gri dar nu am găsit.

Link către comentariu

Cel negru/rosu puteai sa-l faci sa mearga... cusaturi rosii pe volan si schimbator, ceva, si se lega. Cel negru/gri mergea la fix, nu vad problema cau usile si torpedoul gri, e ok.

Si oricum, as prefera sa stau in Recaro 2 si sa ma deranjeze putin ca nu e aceeasi culoare, decat sa fiu multumit ca e totul gri dar sa stau pe scaune normale... :D

Link către comentariu

Ma pui pe ganduri ... mai ales ca încă le-am lasat infoliate. Doar la scaunul șoferului am apucat sa umblu ca sa-i vad "aripioarele"

post-42428-14285120930984_thumb.png

Link către comentariu

Nu sunt ele Recaro 2, dar le-as prefera p-astea, daca nu e mare diferenta de bani...

Link către comentariu

Numai. .gata !

Punem scaunele sus , apoi ne apucam de faruri.

O sa caut un set de faruri Hella si o sa iau Morimoto de 2.5"

Ps : maine imi vine capul de planetara Spidan si un set de lampi spate.

Link către comentariu

in sfarsit ai scaune!

sunt alea de acum 8 luni ce veneau cu un tir sau am eu memorie prea lunga?

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!