Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Confirm si eu : se poate "reface" incalzirea din oglinda.

La vechea masina am refacut legaturile pe ambele oglinzi. Au tinut peste 2 ani. ;-)

Link către comentariu

Confirm si eu : se poate "reface" incalzirea din oglinda.

La vechea masina am refacut legaturile pe ambele oglinzi. Au tinut peste 2 ani. ;-)

cum?

Link către comentariu

Cine știe care sunt rolele ce intra in kitul de accesorii ?

Stiu de rola întinzătoare si cica inca o rola..normal plus curea.

Dar nu stiu ce coduri imi trebuie si cum arata.

Link către comentariu

am comandat rolele de la accesorii + cureaua ( Rulville + Conti )  :icon_thumleft:

 

-oglinzile exterioare urmeaza a fi schimbate cu totul...oricum, nimic special ( si la astea am dat comanda  :icon_bounce:  )

-urmeaza chei briceag + inca ceva... :D

Link către comentariu

Așadar si prin urmare , oglinzile mele vor intra la dezmembrat. Totul e original mai puțin capacele argintii. Astea nu imi plac mie cum se așează.

Link către comentariu

cat au fost? electrice, incalzite?

de ce nu ai luat mare pe dreapta?

Link către comentariu

Asa le-am găsit la set si nu prea ma "arde" cu ambele mari.

Mai vad pana le montez...

Da, electrice, incalzite 200 plus curier.

Link către comentariu

Ti-ai luat alte oglinzi argintii ? 

 

Ti-am vazut masinuta in weekend la magazinele de langa Carrefour si mi-au placut oglinzile. :D

Link către comentariu

Merg..dar fiindcă trebuia sa schimb si o sticla pentru ca nu se încălzea...

De aproape nu imi placea cum se imbinau cu restul

Link către comentariu

Am posibilitatea sa trec la jante de 17" ... ceva frumos, dar nu stiu ce sa fac. Mai bine distantiere pe jantele de 16 " ...

Cele care le am raman pentru iarna.

Link către comentariu

Arunca o poza cu jantele pe 17.

Distantierele n-au treaba cu 16/17... alea le vezi din fata/spate, eventual creste sensibil stabilitatea dar prea putin sa fie semnificativ, din profil dimensiunea jantei face toul.

Link către comentariu

Eu zic sa nu treci la 17, am trecut eu de la 15 la 17, si daca mergi pe un drum gen Targoviste- Bucuresti, sau un drum care nu e tocmai perfect cum e Bucuresti-Ploiesti sau o autostrada, simti cum topaie foarte putin la orice imbinare/denivelare/gropita/ sau inclusiv petice pe asfalt iar sa mergi pe o distanta de 100-200km pe un astfel de drum devine deranjant, pt ca nu mai e confortabil deloc, si nu e din suspensie, pur si simplu asa se comporta masina comparativ cu jante cu anvelope cu balon mare, gen 55-65.

 

Ca un plus pot sa adaug ca stabilitatea pe curbe a crescut considerabil de la R15 la R17,  dar in rest sunt sigur ca masina are de suferit pe termen lung.

Modificat de deenman
Link către comentariu

un model f reusit, dupa parerea mea. 

acum cativa ani daca ma intrebai ce jante as vrea sa am, ar fi fost santa monica.

dar...se reconditioneaza f greu/scump. daca le iei impecabile (greu de gasit) trebuie sa ai grija mare de ele, sa nu se exfolieze lacul/sa se pateze spitele de la spuma activa. le mai si atingi intr-o bordura...pa

Link către comentariu

Jantele sunt impecabile !

Acum daca ma gândesc , in 7 ani , nici eu si nici SOTIA nu am atins vreo janta. Le am impecabile ...dar mi-e frica mai mult de lac la Santa...

Chiar nu știu ce sa fac. ..mai am și arcuri, desi o diferita foarte mare intre 16 si 17 nu ar trebui sa fie.

Link către comentariu

De acord cu Moale,exact asa ma gandeam si eu.

Link către comentariu

Lacul de fabrica nu se exfoliaza/pateaza. Bine asta presupunand ca nu dai cu cine stie ce substante peste.

Eu n-am avut problema asta cu 3 seturi de jante diamond cut + lac deasupra spalate mai peste tot.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

 

dar...se reconditioneaza f greu/scump. daca le iei impecabile (greu de gasit) trebuie sa ai grija mare de ele, sa nu se exfolieze lacul/sa se pateze spitele de la spuma activa. le mai si atingi intr-o bordura...pa

 

Muale patesti asta daca nu sunt originale... iar daca sunt originale nu ai treaba.

 

 

 

Florine eu cand mi-am luat jante pt prima data, singurele care le vroiam erau Santa Monica, arata prea bine si dau frumos pe masina...DAR SUNT FOARTE GRELE, 22-23 kg cu anvelope 225/45... si sa stii ca se simtea greutatea lor si la motoru meu de 1.9 101 cp ( atunci fiind stoc ) dar daca nu te deranjeaza lucru asta eu zic sa le iei.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Da...tocmai daia am trecut la OZ Superleggera r17 :) astea au din cate imi amintesc pana in 18 kg cu anvelope 225/45...

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!