Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

chiar...am gasit bara stabilizatoare de 4 motion , dar omu zicea ca e de 18 mm diametru. Nu e cam subtire ? Din cate stiu astea de 1,6 au de 21mm...iar dieselul 21/ 23mm ?

 

e ok ? gresesc ?

Link către comentariu

 

 

a facut cineva de la noi asa ceva ?...

 

imi place treaba cu Ipad-ul in primul rand, dar si cu pozitia cdplayerului

Link către comentariu

Am reușit azi, cu ajutorul unui coleg de forum ( Andrei - multumiri si aici ) sa schimb garniturile de la epurator , scutul central de sub motor si suportul de sub cutie...restul, urmează :)

Link către comentariu

Dolari...da, boxe nu...

Doar bordul imi place

Claudiu..era pe stoc Febi cand l-am luat eu

Link către comentariu

am verificat ce spuneam de curand...ca ar fi mai joasa acuma de la arcuri si atinge planetara in bara stabilizatoare ...dar nu sunt urme!

 

nu mai stiu ce sa cred, mai e vreun rulment in cutie unde vine prinsa planetara? doar cand iau curba strans si cu viteza la stanga face.

planetara s-a verificat...rulment roata nu cred ca poate fii...pe drum drept e liniste totala...

Link către comentariu

Ti-am zis ca nu are cum sa atinga.

Nu vreau sa te sperii si nici nu iti doresc lucru asta...daca face si cand iei viraj maxim si mergi usor, atunci e cutia...grupu sau rulmentu din ea ( are o denumire aiurea si l-am uitat )

Asa a patit un prieten cu 1.8 t daca nu a mai controlat o peste tot, a schimbat chiar si un rulment la o roata degeaba si s-a dovedit a fi cutia, asa ca a luat una SH iar acum este OK.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

E bine atunci.

Atinge in ceva sigur, daca zici ca le iei tare si mai mult ca sigur se inclina masina intr-o parte iar atunci atinge...protectiile de noroi de la scut si roti ai verificat ?

Link către comentariu

dupa cum ziceam...zilele astea am schimbat :

 

- garnituri epurator

-suport cutie

-scut motor

 

Urmeaza sa merg in service cu ( am facut completari ) :

 

-furtune frana

-lichid frana

-flanse amortizoare fata si spate

-protectii amortizoare spate

-bieleta directie stg completa

-bielete antiruliu

-reglat directie

 

post-42428-0-11067800-1425029992_thumb.j

Link către comentariu

E bine ca ai eroare doar la switch sofer si oglinda sofer,poate ai contact imperfect pe undeva

Link către comentariu

Switchul se schimba, Incalzirea de pe oglinda nu se reface, daca-i dusa se schimba oglinda cu totul.

Sterge eroarea de la oglinda si vezi daca mai apare.

Link către comentariu

Corectie guppster: circuitul de pe oglinda se POATE reface daca e de acolo eroarea,numa asa ca e cu totul altceva

Link către comentariu

La switch apare dar nu am probleme de funcționare.

Oglinda stiu :) i am rupt papucul de pe oglinda. ..o sa iau alta

Link către comentariu

Ce-ti place tie sa ma contrazici :) refacerea circutului de incalzire de pe oglinda e similar cu refacerea dezaburii pe luneta, se poate dar ca nu prea merge deci, nu. Oglinda are si un plastic lipit pe spatele ei, daca la cele AM se mai poate da jos cat de cat, la cele orgininale nici n-are rost sa incerci nu se desprinde.

Daca e numai un papucel rupt si circuitul de degivrare e intact poti incerc sa-l lipesti si teoretic functioneaza.

La switch, daca acum functioneaza corect probabil ca e ceva stocat mai vechi, sau e doar imbatranit si problema e intermitenta.

Modificat de guppster
Link către comentariu

Te contrazic deoarece am avut aceeasi eroare si eu la oglinda dreapta (passager) circuit intrerupt la incalzire si desi multi (inclusiv tu) zic ca nu se poate,eu am reusit sa ii refac circuitul si am un an jumatate de cand merge brici.DAR tine cont ca am speficicat ca poate fi cu totul altceva,speculatii sunt..totusi trebuie investigat si tras concluzie.

 

Switch-ul sigurat e "tanar si nelinistit" :)

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!