Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Vezi daca raman urme pe planetara in caz ca ar atinge, DAR sigur nu este de la arcuri, la mine nu atinge deloc si mai e si TDI.

Un prieten are suspensie reglabila fara bielete reglabile si masina este lasata de abia intra un deget intre roata si aripa si tot nu ii atinge...intradevar i-a atins cand a fost lasata si mai jos.

Cerceteaza mai bine ca sigur este din alta parte.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Poate fi rulmentul de la roata ? Sa fie pe duca si sa faca figuri numai cand se lasa masina pe partea aia ?

Una din doua...

Link către comentariu

Cand am zis "huruit" m-am referit ca face asa mereu si la mers normal chiar daca nu vireaza agresiv.

Link către comentariu

O sa ajung iarăși în service si o sa vad....

Pana atunci am mai făcut cumpărături :

-garnituri epurator

-bieleta dreapta Lemforder

-bielete antiruliu Lemforder

-set protecție amortizoare spate

-si furtunele de frana Trw

Link către comentariu

vazusem o treaba pe mkiv's uk - cei care coboara g4 fac un fel de decupaj in contraaripa, jos, special pentru planetara.

dar cum zicea si colegul de mai sus - respectivii coboara rau masinile, nu 2-3cm...

Link către comentariu

tot caut si citesc...dar inca nu m-am lamurit...

 

ceva poze si proceduri de schimbare / curatare a epuratorului ? ma bate gandul sa fac singur treaba asta! sunt mai sigur pe mine decat pe mecanici...

Link către comentariu

Cu epuratorul nu e greu, am schimbat si eu garniturile cam de un an! Am lucrat pe sub masina (am canal acasa), e prins cu 2 suruburi, nu mai stiu marimea, care le-am desfacut cu imbus. Si inainte de asta scoti furtunul de sus din carcasa filtrului de aer!

Link către comentariu

Am găsit topicul cu probleme la Azd si am văzut acolo postarea ta :)

Mulțumesc. ..nu stiu dc ma ajuta vremea.

O las tot pe mecanici...ca mai am de schimbat câte ceva. ..

Link către comentariu

la mine e in spate la motor.fara canal/groapa nu am acces.daca ai ulei/mizerie pe filtrul de aer atunci sanse mari sa trebuiasca sa il cureti.chestia pe la service-uri ce am obs.personal e ca nu prea au chef aa se bage la curatat egr.epurator.etc toti cam stramba din nas cand mergi in service ai zici ca doar vrei curatare.ori o fac dar te costa ori o fac ieftin dar te tin 1 sapt.ca "sunt altele cu probleme mai serioase"

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!