Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

nu am mai stat sa fac poze...eu zic in continuare da !

 

acum sunt on-line , astept criticile sa vina la mine  :D


chiar...am mai facut ceva anul asta pentru AKD-ea , in afara de baita si baterie ...asigurarea ( am scapat ieftin - 210lei / 6 luni )

Link către comentariu

Mie imi plac dar...intotdeauna exista si un dar...ar fi dat mai bine daca erau ambele mari:P

Link către comentariu

da! aici nu te contrazic...


oricum am slabit sistemul ala de rabatare...si acum chiar ma uitam sa cumpar unele complete...tot pe argintiu

Link către comentariu

hai că nu arata chiar rău...

Cum zicea şi domnu' moderator, e cam fülesh golfuţu cu urechea aia mică, cu urechi simetrice şi grila în aceeaşi culoare cred ca ar fi mai interesantă şi... unică. Când faci bandourile în culoarea maşinii (presupun că le vei face cândva) gândeşte-te să faci mânerele argintii, pentru o continuitate interesantă zic eu, photoşopează ceva poate îţi place!

Modificat de Laurentiu_LWR
Link către comentariu

nu imi bat capul cu becurile...nu imi plac led-urile ( la interior )...deci in afara ca vreau sa pun lupe pe faruri, la capitolul asta nu fac nimic

Link către comentariu

Pai depinde ce vrei de la farurile tale. Daca vrei doar sa pui xenon fara prea multe complicatii, ia farurile alea. Daca vrei sa ai BI-xenon si probabil lumina un pic mai buna (dar nesesizabil), baga morimoto. Nu trebuie sa ne intrebi pe noi, tu trebuie sa stii ce vrei pentru masina ta :d

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

nu ma intereseaza neaparat bi-xenonul....ca mai rarut cu faza lunga , important e sa rezolv problema cu faza scurta. Nu stiu dc sa pun ulterior xenon pe lupa. ( daca ar vedea bine cu halogene pe lupa...nu mai mai complic , nu am spalatoare )

Link către comentariu

Aceeasi dilema o aveam si eu.Mi-am comandat Depo cu lupa si mi-am cumparat si becuri Osram NightBreaker.

Momentan farurile sunt la infoliat. O sa trebuiasca montate si apoi reglate.

Daca mai ai un pic de rabdare, 1-2 saptamani, pot sa iti dau un feedback personal referitor la faruri.

Link către comentariu

Si asta e adevarat! Daca lumineaza bine cu halogen in lupa nu are rost xenonul, mai ales ca pe ploaie cam lasa de dorit. Dar vezi ca daca iei morimoto, nu merge sa pui halogen in ele... sunt speciale pentru xenon.

Link către comentariu

E ok...dar mi-e frica la Morimoto ca nu o sa le pot regla cum trebuie. ..iar sa le desfac...etc

Cred ca merg pe Depo

Link către comentariu

eu am tot valeo mi le a desfacut un baiat il gasesti pe fb cu numele faruri custom. am pus maxi morimoto si a mai trebuit putin largita gaura pt ca pica putin in geam lupa..de reglat nu e nicio problema cu ele iar de lumina numai vorbesc..imi place sa cred ca am nocturna :))

Link către comentariu

Da. Dar parerea mea e ca daca ai valeo si sticla destul de afectata de pietricele merita sa faci treaba asta. Spargi sticla,faci modificarile si pui sticla noua, iar data viitoare o sa poti da sticla jos exact ca la cele hella (cu foehn).

Link către comentariu

nu e adevarat asa ii aud pe toti..valeo nu se desfac...ei bine daca te duci la cineva care chiar stie meserie se desfac..eu am incercat singur sa le desfac cu feon de casa apoi in cuptor ..evident am esuat si m am dus la cineva care se pricepe si le a desfacut fara sa le sparga doar ca trebuie multa rabdare si pricepere si feon de putere nu de casa :))

Link către comentariu

Si eu am depo + halogen si lumineaza destul de decent...

Eu am alta idee...morimoto in farurile depo...si asa nu ai probleme cu centratul...desfacutul...etc...numai ca pretul final urca destul de mult...

Link către comentariu

le reglezi manual din rotita aceea sa bata lupele la nivel iar apoi le reglezi din masina cum vrei tu si nu ai niciun fel de problema

Link către comentariu

Am depo de peste 3 ani si nu am avut probleme ( doar ca abureste putin un far uneori dar isi revine ) bat f bine daca le reglezi cum trebuie...eu am xenon 35 w cu 6000 k, daca pui xenon recomand 4300 k.

Sunt din sticla.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!