Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Eu m-am uitat pe ECS si nu am vazut Koni la 200, poate nu stiu eu sa ma uit ca de altfel e bun pretul!

Link către comentariu

Sincer , nu cred ca exista asa ceva, si cat despre un pret mai bun , nici o sansa ca nu sunteti in targ sa negocieze !

Link către comentariu

Ar veni in jur de 950 lei fara transport. Nu e mult, dar depinde cat costa transportul :)

Link către comentariu

Are dreptate quattro cand spune ca nu vor negocia (cel putin nu la o comanda asa firava). Nu stiu la ce se refera cand spune ca nu exista asa ceva...

Inapoi la subiect, transportul de la ECS e exorbitant, pentru amortizoare o sa platesti:

 

Shipping and Handling: $186.16

 

 

Daca adaugi si vama ajungi la o suma mai mare decat cea care ti s-a dat AICI...

Nu merita cumparate elemente de suspensie ori alte chestii voluminoase si/sau grele din SUA din cauza transportului si a vamii (si uneori si din cauza clauzelor de garantie care te obliga sa trimiti produsul la ei daca sunt probleme).

Link către comentariu

asa e , eu m-am uitat la niste distantiere , pretul lor era ok, dar transoportul mai era inca pe atat

Link către comentariu

sambata am reusit sa pun anvelopele sus, am facut si directia...

nu stiu cum am stat atat cu anv. de iarna, zici ca am dat jos niste cizme grele, pline de noroi si am luat slapii :icon_bounce:

 

-de vreo saptamana am luat si o planetara in stare f f buna, ca noua si asteapata si ea sa o schimb ( am comandat si 2 litrii de cutie pe original )

 

Azi am dat comanda de garnituri si tot ce trebuie pt o revizie e etrierilor plus culisele pt spate - am renuntat la upgrade. Vor fi si sablati si vopsiti in camp electrostatic, in  negru cred !

Link către comentariu

Negru? Se fac ei singuri după o vreme. Dacă tot dai un ban fă-l măcar gri cum sunt originali.

Link către comentariu

si la gri ma gandeam sa stii...totusi pe gri se va vedea mai bine mizeria, pe negru mai putin

Link către comentariu

Daca ii faci electrostatic (rezistent in timp) si eu zic ca nu are rost sa ii faci negru. Eu as merge pe ceva mai indraznet.. rosu, albastru?

Link către comentariu

hmmm...rosii ii am acum, arata bine dar parca m-am plictisit :D

Link către comentariu

am primit tot ce trebuie, garnituri etrire, culise etriere, dar as avea nevoie de o schema desfasurata a sistemului de franare fata /spate sa vad de ce suruburi mai am nevoie 

Link către comentariu

:dry:  ...Florin , vrei sa ma omori ? sunt cu ochii pe ele de ceva timp .... dar o data ca am facut deja destule investitii, si...nu stiu ce zice sotia...daca vorbesti tu cu ea  :lol:

 

o las pt luna septembrie sau oct

Link către comentariu

Daca ai luat cauciucuri noi, incearca sa gasesti fara cauciucuri sau la un pret mai bun - LINK, sau cu cauciucuri de iarna.

Nu stiu daca e batut in cuie montreal 2, dar mai sunt optiuni "aratoase" , ASTEA chiar seamana cu Montreal.

cu 7,5j un 185/60/16 fata (deviatia de viteza e undeva la 1%, nesemnificativ) si 225/50/16 spate arata demential din punctul meu de vedere  :icon_bounce:  :8:  :eek:

Bafta!

Modificat de guppster
Link către comentariu

realizari 2014 :

 

- schimbat suport motor stg

- revizie la 10.000 km ( ulei Motul + filtre )

- montat volan cu comenzi

- kit Parrot Mki6000

- schimbat o bieleta directie

- arcuri Eibach

- 4 anvelope vara 205 55 r16 Hankook noi

- lichid frana Ate + culise etrieri+ garnituri  -achizitionate doar

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Trage aer adanc in piept:))

Ma uitam la realizarile din 2014...si nu inteleg un lucru...

De ce ai ales sa schimbi doar o bileteta?

Ma gandesc ca vei zice simplu...pentru ca doar aia era obosita...dar oare la scurt timp nu va ceda si cealalta? si in felul asta mai platesti o data geometria?

Deci dai mai putini bani daca gandesti pe termen scurt dar mai multi daca gandesti in viitor :)

Drumuri bune

Link către comentariu

Cat a costat suportul motor? Eu am luat Meyle, mi s-a parut cam moale cauciucul si tot mai exista ceva joc in schimbator la accelerare si decelare!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Trage aer adanc in piept:))

Ma uitam la realizarile din 2014...si nu inteleg un lucru...

De ce ai ales sa schimbi doar o bileteta?

Ma gandesc ca vei zice simplu...pentru ca doar aia era obosita...dar oare la scurt timp nu va ceda si cealalta? si in felul asta mai platesti o data geometria?

Deci dai mai putini bani daca gandesti pe termen scurt dar mai multi daca gandesti in viitor :)

Drumuri bune

Am schimbat doar o bieleta pentru ca m-am gandit ca fiind originala, s-ar putea sa mai tina mult si bine ....cu astea AM ...e asa...treaba facuta pentru 1 an , 2 ...

Tin minte ca la Itp-ul de acum 4 ani , mi-au zis ca am o problema la bieleta de directie ( deci ceva era acolo )...am fosta poi la o constatare in alta parte si mi-au zis ca nu e nimic...deci a tinut ceva timp...

 

@flaviusmaff ...nu stiu exact,  o suta si ceva...

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Am fost sa schimb planetara..si surpriza, cea cumparata de mine nu s-a potrivit...

Am schimbat doar uleiul in cutie ...

De asa ceva am nevoie , help !post-42428-1410453711978_thumb.jpgpost-42428-14104537220338_thumb.jpgpost-42428-1410453729783_thumb.jpg

Link către comentariu

planetara cu tripoda la cutie? am eu, date jos de pe v5. sau aceasta din poza ai cumparat-o si nu potriveste?

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!