Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Pai da, asta numesc eu "om normal " ! ... desi sotia zice opusul :)

Link către comentariu

Aseara am facut repede un drun Bv- Sighisoara si retur ca sa vad cum stam acum la capitolul stabilitate.

Nu vreau sa exagerez dar este o mare diferenta fata de stock . Denivelarile nu sunt o problema , se simte putin mai rigida, e clar, dar pe curbe mi-a pus un zambet larg pe fata.

Daca inainte se inclina masina cu totul si nu ma "arunca" din scaun , acum povestea e alta : sta foarte bine pe curbe si ma impinge pe mine in afara scaunului... deci trebuie sa fac ceva , sa rezolv cu scaunele sport !  :)

Link către comentariu

Daca-ti intenteaza nevasta divort, motivul va fi masina... numa sa nu se ajunga la partaj.... adica masina la partaj ca am impresia ca o sa faci crima :D.

Link către comentariu

Doamne fereste ! :)

 

Masina ramane la mine ! :)  Am luat-o inainte de nunta ... dar nu se pune problema, a inceput sa ii placa si ei toate nebuniile .

 

 

 

Urmeaza : - scaune sport

                 - lupe Morimoto

                 - parbriz cu senzor

                 - bara stabilizatoare 23mm

                 - un set de anvelope noi de vara ( Yokohama sau Kumkho )

                 - frane spare ventilate 256 mm

Link către comentariu

azi am mai facut o treaba ... am comandat suruburile de la amortizoare, talerele de sub arcuri si lichid de frana ATE SL6!

 

post-42428-0-38438800-1404321723_thumb.p

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

am ridicat azi piesele de mai sus.

 

O sa ma apuc de treaba in curand, si daca tot desfac o sa vopsesc si tablele de protectie alea discurilor , o sa "reimprospataez si etrierii putin  si o sa dau cu argintiu in zonele cu rugina de pe discurile de frana ( zona butucului etc )

 

In week-end am apucat sa pun material fono si termo izolant sub mocheta de portbagaj si in hayon

Link către comentariu

Nu-ti bate capul cu vopsitul discurilor.Eu am dat cu vopsea rezistenta la temperatura, si a tinut cat am facut o Poiana sportiv. S-a ars toata.

Link către comentariu

@Muale - Motip spray, rezistenta la temp.

 

@hremus ...ok , fac tablele de protectie atunci

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Salut...poate nu am citit eu tot...

Ce telescoape ai pe masina? cele stock?

Link către comentariu

da stock....pana s-or duce. Dupa pun Koni Str....dar totusi sper ca mai merg ceva timp cu astea. Sunt in stare buna 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Fa un test de amortizoare acum repede...si mai faci unu peste un an sa zicem...macar sa verificam mitul ala ca telescoape stock+arcuri sport-nu e bine:)

Link către comentariu

nu mai dau banii si pe ala...cand se duc se duc, oricum au deja 13 ani 

Link către comentariu

am completat in sfarsit si grila centrala de Bora.

 

mai am nevoie in cazul asta de cea de stanga, completa , iar din cea dp dreapta am carcasa completa mai putin grilele din ea :(

Link către comentariu

nu m-am grabit si nici nu am considerat treaba asta o prioritate

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Credeam ca ne dai link cu grile ieftine:))

Link către comentariu

Eu credeam ca e link cu grilele rezolvate :). De vopsit, vopseste doar etrierele si butucul si atat, oricum e altceva... fara roata, cand pui roata nu mai e chiar la fel de frumos.

 

Eu am pasat Audi-ul sotiei, i-am pus jante pe 16 ca pe Golf si vad ca ii place. Poate dau Golf-ul si pastreaza ea Audi-ul si trec mai departe :)). Tu nu ziceai ca i-ai dat masina la naveta? :P

Link către comentariu

cu vopsitul asa o sa fac...

da, a fost la naveta de anul trecut. Acum gata, am mutat-o mai aprope, am scapat :soothe[1]:


Credeam ca ne dai link cu grile ieftine:))

 

 

ha...mi-am adus aminte de ce iti trebuie . Din pacate nu am nicun link ...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Vezi ca a aparut un interior recaro 1 pe gri...pe fb ...e baiatul cu bora V6 visinie de aici....e putin murdar dar la 250 ron ...merge:)

Link către comentariu

cred ca am facut o prostie... am montat cu am spus si mai sus grila de bora centrala, si acum vreau sa imi cumpar modulu de confort pt semnalizare si nu stiu cum scot iarasi grila sau butonul de avarii fara sa o stric / zgarii ..etc

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!