Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

cele pe spate le poti schimba singur ca se schimba f usor...la cele pe fata e un pic mai multa munca;)

Link către comentariu

Urmează sa primesc si niște material insonorizant ... o sa folosesc pentru hayon, usi si portbagaj

Link către comentariu

mult zgomot la rulaj vine pe la contra-aripi. acolo ar trenui izolat sa ai liniste, dupa aia usile si oala rotii de rezerva

Link către comentariu

Deocamdată am luat doar o pasla speciala care o pun intre usa si panourile interioare de usa.

Mai trebuie sa pun si din aceea adeziva ce vine lipita de tabla.

Link către comentariu

" intre usa si panourile interioare de usa." unde vine asta? nu pune in usa pasla ca acolo se uda 

pune adeziva gen dynamat (folie bituminoasa, aluband, etc pe tabla externa. din fabrica este un patrat deja pus.

Link către comentariu

Scuze.

Da, cea de genul dynamat o sa pun pe tabla.

Pasla o voi prinde pe interiorul panourilor de la usi , ma refer la cele de plastic si textil

Link către comentariu

Si eu zic ca nu-si are sensul acolo

Daca vrei pune aluband pe dublura usii (cea pe care e pus difuzorul si macaraua)

Eu am pe usile fata puss de fostul proprietar insa nu e mare dif de sunet fata de usile spate ca n-au nic o antifonare

Link către comentariu

Una e folia bituminoasa ce e pt vibratii si alta e pasla fono absorbanta. Trebuie puse ambele. Dar sa ai in vedere ca nu are rost sa ui in proportie de 100% pe tabla, ci doar in zolele largi in mijloc. Ca alatfel consumi mult material

Link către comentariu

Am montat in seara asta arcurile pe spate .

Vroiam sa stiu cum arata si cam ce distantiere sa pun. Renunt...cred deocamdata la jante pe 17" iar acum cu arcurile si jante pe 16" merg dist. de vreo 15mm.

Pe fata nu o sa fie cazul.

Link către comentariu

Nu am apucat. ..mâine, promit !

Pentru montarea pe fata cred ca o duc in service. Am observat ca imi trebuie talerele de sub arcuri. S-au mancat si erau aproape inexistente. ..deci o sa mai desfac o data spatele.

Link către comentariu

Bine...legat de talerele de la arcuri...ma mir cum s.au mancat...eu cand am umblat la ele erau ca noi...

Link către comentariu

Alea de sub arcuri...sunt tablele alea subtiri...le pui sub arc si dupa il asezi la locul lui...

Link către comentariu

Tu te referi la alea din cauciuc?ca eu altceva nu stiu sa mai aibe...

Link către comentariu

Alea sunt deasupra arcului. Sunt ok si la mine !

Jos am gasit o "palarie" subtire de tabla..dar mancata..oricum arcul se aseaza si fara...dar vreau sa le cumpar oricum si sa curat / vopsesc si locul unde se aseaza arcurile. ..sa fie totul ok

Link către comentariu

Eu nu am avut asa ceva...;-)...iar legat de ceea ce zici ca vrei sa faci...da e ok dar tot or sa rugineasca..

Sunt tare curios sa vad cat s.a lasat la tine...doar cu arcuri sport..;-)

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!