Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Am si aruncat-o pentru ca atunci cand o scoti trebuie rupte niste cleme de plastic. .sau picioruse..ce o fi !

Claudiu. ..curand...

Link către comentariu

Adica tu vrei sa spui ca ai vopsit-o montata pe suport? Cum pana mea... eu nu am rupt nimic cand scos-o si acum functioneaza perfect.

Link către comentariu

si eu am vopsit-o pe suport, scoasa din bord.

se rup cand detasezi capacul de mecanism, noi nu am desfacut acolo. vezi filmul de sus

Link către comentariu

Azi am vorbit si comandat urmatoarele :

-piulita roata rezerva ( am rupt-o )

-capac filtru polen (crapat)

-cadru consola centrala

-lampa semnalizare ( una imi face condens )

-instalatie climatronic [emoji3]

Saptamana viitoare le primesc !

Link către comentariu

Azi..curatenie !

M-am ocupat de mocheta si de tot ce inseamna plastic. ..post-42428-13985424984433_thumb.jpgpost-42428-13985425157244_thumb.jpgpost-42428-13985425289455_thumb.jpgpost-42428-13985425426572_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc..las asa acele, imi plac oricum.

Maniac...cred ca a inceput sa fie un cuvant prea mic :) si vad ca nici cu tine nu mi-e rusine

Link către comentariu

In curand o sa ajung si eu sa dorm in masina...

Succes cu Octavia...arata bine de tot, motorul...e motor...

Link către comentariu

Merci, nici eu "nu" dorm in ea, toata ziua-s la masina de zici ca as avea ceva de facut la ea ce nu sufera amanare. Ti-am zis sa faci swap de motor macar cu unu 1.8 150 de cai sau de ce nu cu 1.8 180 de cai (parca atat are motorul de GTI edition) :), Poate gasesti unu la dezmembrari cu km acceptabili, mai pui si o cutie in 6 viteze si sa vezi masina. Vb aia, daca-i bal, bal sa fie :)

Link către comentariu

Hmmm...stiu ce zici :))

Nu e o idee rea...mai ales ca tot ma gandeam sa iau frane mai mari...pana la urma caut unu de 180 si iau totul la pachet.

Ce bine suna...

Link către comentariu

Cine stie ce trece prin furtunul din poza...ala rupt. .asta am realizat azi :)

post-42428-13989439480467_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Vapori de benzina :)

Link către comentariu

Si oare pot face o improvizatie ?

L-am taiat si furtunul e suficient de lung, dar nu e flexibil deloc si nu il pot trage peste tubul acela. O sa fac legatura intre ele cu un alt furtun..

Link către comentariu

furtunul e similar cu ala de stropit geamul. e plastificat si se pune la cald pe pozitie.

probabil cand imbatraneste se crapa.

poti lua un furtun rezistent la benzina si il prelungesti pe cel actual. eventual la imbinarea intre cele 2 pui o teava de cativa cm sa poti strange cu coliere (desi nu e presiune f mare)

Link către comentariu

Ala e furtunul de aerisire sau ceva de genul. La mine la Golf era scos prin caroserie sub aripa afara si cam atat. Sincer nu stiu exact ce rol are dar sigur nu trece ceva prin el in afara de aer sau vapori de benzina.

Link către comentariu

Ala l-am avut si eu crapat dar nu foarte rau, aveam pete albicioase pe capacul motorului si nu stiam de unde...pe urma l-am taiat (era crapat chiar la capat ) si pe urma l-am indesat acolo inapoi :D

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!