Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Am vopsit volanul cu Vopel...cam asa a iesit :

Trebuia vopsit, dar nu prea ma ma impac cu aspectul lucios.

In curand sper sa il imbrac la Adipost-42428-13967811407338_thumb.jpgpost-42428-13967811538262_thumb.jpg

Link către comentariu

Mie imi place aspectul asta de nou. Tie se pare iti place un look mai sportiv al volanului. Oricum arata bine.

Link către comentariu

Capacul de la airbag l-a vopsit cineva? Al meu are mici imperfectiuni care imi stau pe creier...

Link către comentariu

Capacul de la airbag l-a vopsit cineva? Al meu are mici imperfectiuni care imi stau pe creier...

Imperfectiunile alea o sa iasa cu airbag nou.  :)) Personal imi place mai mult cu pielea originala vopsita. Pastreaza aspectul original. Ai dat odata cu vopsea sau de doua ori?

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Mie volanele lucioase imi dau impresia de uzat, imbatranit. De asta nu inteleg de ce se vrea acel aspect lucios pe care oricum il poti obtine din uzura.

Mai bine retapitat :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Capacul de la airbag l-a vopsit cineva? Al meu are mici imperfectiuni care imi stau pe creier...

Imperfectiunile alea o sa iasa cu airbag nou. :)) Personal imi place mai mult cu pielea originala vopsita. Pastreaza aspectul original. Ai dat odata cu vopsea sau de doua ori?
Am dat de multe ori....pana cand mi s-a parut ca e totul uniform

@Rave...inca nu, weekend ul asta sper !

@The_ego aceeasi este si parerea mea, dar pana una, alta. ..nu mai suportam sa vad ca spitele sunt lucioase iar "covrigul" mat...

Vreau sa il imbrac cu piele fina si perforata..dar acum is bagat pana peste cap. ..climatronic etc

Link către comentariu

The Ego, pai tocmai ca din ce am vazut pe Golf 4, Passat, cand se uzeaza nu devine lucios, se decoloreaza si ia un aspect mat. Pe spate unde nu dai cu mana e un negru putin lucios, nu chiar asa puternic cum arata dup vopsire, dar e cat de cat apropiat.

Link către comentariu

parerea mea e ca a iesit bine volanul nu are rost sa schimbi pielea aia...de 150ron mai bine faci altceva la masina :icon_thumleft: bafta cu climatronicu!

Link către comentariu

Eu la Passat b5.5 am volan de piele si cand s-a uzat s-a facut lucios si cam aluneca mana pe el. Asta la aproape 100k.

Link către comentariu

Multumesc..acum adun toate piesele, cu montajul cu siguranta mai dureaza...dar abia astept :)

@The_Ego...cam asa se intampla : ce e lucios devine mat...si invers :)

Link către comentariu

Si la mine tot matuit e, in urma uzurii. Eu sunt de parere ca asa lucios e look OEM.

Link către comentariu

Da..dar e ciudat, bordul e mat..plasticaraia iarasi...

Stii cum arata volanul ce l -am dat si era imbracat in piele. ..mat, frumos:wub:

Dar nu poti sa le ai pe toate. ..si comenzi, si piele...

:p

Link către comentariu

gresit...

asa aratau noi volanele - ca in poze.... Din pacate nu lucioase cum ies dupa Vopel - insa in continuare vopsirea mi se pare cea mai econominca solutie, cu rezultat cel putin multumitor

 

Cu toata stima pentru colegii imbracatori - NU arata ca din fabrica volanul reimbracat in piele... Daca te uiti cum si unde trebuie se vede, si in primul rand se simte la mana...

 

post-50507-0-61840100-1396871255_thumb.j

post-50507-0-82364900-1396871258_thumb.j

Link către comentariu

Da...asa e...e ce ziceam :)

Si ce bine arata. ..

Daca ii rog sa mai faca un golf 4 nou nout..doar pentru mine...:wub:

Link către comentariu

Eu zic ca pot vopsi linistit si airbag ul...pana la urma tot un plastic e...(cu vopsea la spray pentru plastic, normal )

Link către comentariu

Eu zic ca pot vopsi linistit si airbag ul...pana la urma tot un plastic e...(cu vopsea la spray pentru plastic, normal )

Nu. E acoperit cu ceva pelicula cauciucata. Posibil in contact cu vopseaua sa se basice.

Link către comentariu

Atunci sa incerc tot cu Vopel? Am dat de curiozitate putin intr un colt si e ok. Nu s-a basicat si a iesit negru, frumos. ..dar nu am avut curajul sa il dau tot

Link către comentariu

Faci cum crezi.

Eu nu as vopsi, vopsirea necesita pregatirea suprafetei si ca sa o faci (acetona sau smirghel) risti sa strici textura.

Dar...arata-ti ca ma insel, vopseste-l si daca ieae bine il fac si eu intr-ul colt unde e tocit :)

Link către comentariu

dar acolo scrie ca "Capacul este imbracat cu piele sintetica".

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!