Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

In 2 saptamani imi iau si eu placute de frana ate ceramic si ate power disc, sper ca doar ate simple au problema asta cu ovalizarea, nu stiu cele power disc.

Nu se pot trimite la garantie daca se ovalizeaza?

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Combinatia asta o am eu de 2 ani si ceva peste 20.000. Sunt ok, dar trebuie si putina grija, mai ales cand mergi la spalatorie

Link către comentariu

Ultima noutate :

-de azi avem din nou Itp-ul valabil 2 ani de zile.

A mers totul ca uns , in 20 min eram si iesit pe usa !

Singura remarca : "vedeti ca nu functioneaza claxonul !"...pe langa alte aprecieri " da' cat ati dat pe ea, ca arata foarte bine. ..si e si foarte dotata " :))

Era sa uit...post-42428-13951604512215_thumb.jpgpost-42428-13951604676757_thumb.jpg

Link către comentariu

Daaaa..ms Florine ! Nu e rea ideea !

Da, inca nu merge claxonul pentru ca vine legat prin modulul de la comenzile de pe volan, si cand ma apuc le rezolv pe toate !

Link către comentariu

Cum fac si eu sa am pozitia dubla pe fiecare lampa in parte? Am vazut la un coleg. ..dar nu mai stiu la care. .

Link către comentariu

Cum adica pozitia dubla pe fiecare lampa in parte? Fii mai explicit.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Adica sa fie pozitia aprinsa si pe partea de frana.Iar cand se apasa frana, lumina aprinsa va fi mult mai puternica, deci se va face o diferenta intre pozitie si pozitie + frana

Link către comentariu

Vrei in far sau in stop? Semnalizare/pozitie cum e la americane?

Orice ai vrea, bec cu filament dublu e raspunsul. Nu stiu cum sunt stopurile la golf scurt

Link către comentariu

Pe stopuri...si chiar la in coleg cu hatch am vazut.

Clar ca se face cu bec cu dublu filament, dar vroiam detalii...desi cred ca ma descurc.

Link către comentariu

Eu zic sa-ti vezi de treaba cu modificarea asta. Alfel percepe ochiul aluia din spate cand becul de frana trece (stins->aprins) fata de atunci cand trece (jumatate aprins->aprins).

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

La pozitie/semnal in far cum am eu e altceva, pe spate si frana nici macar cele de america nu au. America are stopul exact la fel, doar ca e culoarea semnalului rosu. E foarte dubios ce spui tu.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

La variant asa am, un bec cu 2 filament(pozitie, frana) si un bec de pozitie.

Modificarea nu ar fi complexa, pui dublu filament in locul celui de frana, modifici soclul si tragi 2 plus (frana si pozitie).

Dar...ce-ti veni?

Modificat de Muale
Link către comentariu

Am vazut cum arata si mi-a placut..

Ps : pe la Bv cand mai ajungi Vali, dar sa ai si chef de munca ? ;)

Link către comentariu

volanul il facusi functional? ca vad.ca te plictisesti :-)

Link către comentariu

Azi am vrut sa dau jos insonorizarea de pe capota si prima clema pe care am incercat sa o desfac a si crapat. Sunt coapte. Unde gasesc asa ceva ?

Link către comentariu

Si eu am incercat anul trecut dar nu mi-am dat seama cum se scot.

Trebuie stranse cu un patent si apoi tras?

Link către comentariu

Si cu mana merg stranse, apoi trase. ..dar saracele sunt casante...

Link către comentariu

Probabil la mine era rupta inauntru de nu a iesit.

Astept sa gasesti codul clemei si pretul si apoi trag si eu de ale mele. Daca le rup sa stiu ca exista de schimb :)

De ce ai vrut sa o scoti? Daca vrei sa o speli, s-ar putea sa faca burta, sa nu mai stea asa fix pe tabla.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!