Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

La mine nu e chiar ca la tine, si da chiar nu arata rau Dar mie imi place pielea pe volan care "luceste" :d

Link către comentariu

Mie imi place sa fie mata... dar uniform. Pe spite a ramas lucioasa

Link către comentariu

Hmmm...ma puneti pe ganduri

post-42428-13942960150937_thumb.jpgpost-42428-1394296040168_thumb.jpgpost-42428-13942960567255_thumb.jpg

Astazi dupa vreo 4 ore de munca !

Dar rezultatul :D

Calitatea sunetului este impecabila in convorbiri. De la celelalt capat al fiului nu iti dai seama ca e pe hands free.

Apoi muzica, la fel... streaming ul prin bluetooth , usb, aux.

Link către comentariu

As fi pus joystick-ul pe consola centrala sun brana de mana.

Link către comentariu

E prima varianta pe care am luat o in calcul, dar avand si cotiera nu este deloc comod...apoi cand umbli la frana de mana...

Inca nu am prins telecomanda, dar 99% aceea va fi pozitia

Link către comentariu

Sau, cu putin efort, in locul ledului aluia de langa avarie, care nu prea stiu ce face.  :icon_confused:

Link către comentariu

Da, nu e cam departe acolo? Eu am mereu mana pe cotiera, asa ca l-as pune undeva unde nu trebuie sa ridic mana de pe cotiera ca sa ajung la el...

Link către comentariu

Am probat si adineauri. Cel mai ok ar fi langa frana de mana, dar incurca si cotiera care iti "arunca" mana putin mai in fata, catre schimbatorul de viteze :(

Link către comentariu

help !

Cine stie daca etrierii si portetrierii de pe golf 6 s-ar potrivi pe golf 4 ?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Orice ar fi...sunt sigur ca exista si alte variante mai simple....adica de pe platforma MK4....

Link către comentariu

Mai simplu: discuri, placute bune si lasi sistemul asa. Nu vad necesar un sistem de franare supra-dimensionat pe o masina cu capacitatea cilindrica a 3 beri si 100cp ce merge cu 30km/h 85% din viata si mai scapa pe autostrada cu 150.

Cand ai modificari masive, mergi pe circuit si duci franele la extrem te poti gandi la discuri mai mari, furtune metalice, lichid cu punct de fierbere crescut (si sticker Racing :) )

Link către comentariu

Acelasi lucru zic si eu ca nu sunt necesare frane mai mari. Daca o faci pt. look, poti pune frane de 1.8t si aia e, si o sa ai si franare mai buna si e mult mai simplu de facut!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

va spun ceva dar sa nu va suparati pemine:-)

si cu un 1.6 poti sa aduci franele la limita. depinde ce faci cu acel 1.6

daca mergi mult si tare extraurban franele mai mari nu-s o idee proasta

dar cum zic colegii incepe cu frane de 1.8t apoi gandeste-te la altceva ;)

Link către comentariu

Oricum nu ma gandeam la "avioane". Doar ca am gasit la un coleg frane de 288mm numai ca sunt de golf 6

Link către comentariu

Cu orice masina aduc franele la extrem dar trebuie si un stil de mers pe care il folosim poate 25km din 10000km. Merita investitia doar pt atat, mai ales ca si in aia 25km daca reduc viteza nu mai incing franele...

Daca e de look, sunt altele de efect, nu franele.

Inca o chestie, de la 280 la 288 castigi 8mm dar dai cateva milioane diferenta cand schimbi discurile.

Modificat de Muale
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pana la urma este masina ta si sunt banii tai..faci ce vrei cu ambele...dar parerea mea cauta variante mai simple...

Sa treci la 288 nu ai nevoie numai de etrier si portetrier....mai ai nevoie si de fuzeta...si sa nu mai spun ca pe 288 un set de power disc si placute ceramice sunt in jur de 900 ron...

Pe langa asta...numai un disc cantareste 7 kg...ia si asta in calcul la calutii tai....

App Muale...diferenta este de 64mm patrati nu de 8 mm :P

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!