Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

S-a rupt ala din mijloc , iar lateralele acum atarna pe sub masina . Deci nu cred sa mai pot face ceva cu ele...

Alea care urca...

Link către comentariu

Si eu merg de ceva timp fara scuturi si pe vremea asta merg cu frica sau deloc:(

Vezi cele laterale poate doar sunt desprinse din cleme si suruburi.... ca daca iti iei metalic vei avea nevoie de laterale...

Ps...ai venit la noi sa iti iei scaunele? :D

Link către comentariu

astazi am fost in service  -  cele doua scuturi laterale doar a trebuit sa fie prinse la loc, cel din mijloc e rupt (varza)

                                       - s-a sters din nou eroarea de la sonda lambda 2 ( s-a aprins odata cu povestea asta cu zapada ) , mi s-a recomandat o cura cu benzina de 99/100.

                                       - verificare huruit - am crezut ca e vreun rulment de vina, dar totul e ok

                                       - gresat balamale

 

Deci am scapat ieftin .

 

Legat de scut as merge parca pe cel de plastic de pe diesel, ca sa imi acopere mai tot motorul , si cam trebuie decupat sub catalizator ( e varianta pe care o sa merg 99 % )


cine stie ?

 

daca iau amplificatorul de mai jos, mai am nevoie de ceva ?

 

http://www.ebay.com/itm/Audio-Stereo-Amplifier-Monsoon-OEM-1J5-035-456-99-01-VW-Golf-Jetta-Mk4-/300861394653?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item460cbc8edd&vxp=mtr


nu inteleg... astea de ce sunt 2 ?

 

http://www.ebay.com/itm/VW-Golf-4-1J-Verstarker-Endstufe-Amp-Monsoon-1J5035456-/260758567614?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker&hash=item3cb66bfabe

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Pai nu stiu Vali...as merge pe metalic, dar ba aud in stanga ca zdrangane, ba in dreapta ca e greu etc...

 

Tu zici sa merg pe metalic ?

 

oricum mi-au dat un pret f bun cei de la Odorhei = 260

Link către comentariu

e greu si poate zdrangani.

insa ai 1.6 (mai usor pe fatza) si se poate "antifona" incat sa nu mai zdrangane.

 

eu insa nu mi l-am montat insa - si nu stiu daca o sa o fac - pentru ca raman niste spatii intre lateralele de plastic oem si scutul metalic, prin care ajung tot felul de chestii in compartimentul  motor. Ma uitam, cu toate 3 bucatile intacte cu toata zapada si apoi zoaia de afara este totul curat pe la motor...

 

despre monsoon - unul este fara si altul cu bracket. Bracketul sigur trebuie la Bora - la Golf cred ca nu.

vezi ca trebuie si cablajul -

de asemenea sunt doua variante de monsoon din ce stiu - pe 2 si pe 4 ohmi. Daca vrei sa pastrezi difurile oem iti trebuie ala pe 4.

la fel pentru majoritatea difurilor aftermarket

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

zdrangane daca nu e fixat bine, daca nu strangi surub.

greu este. e mai greu ca unul de plastic dar nu atat de greu incat sa conteze. vorbim de 20 kg la o masina de 1500 kg, cat crezi ca se simte?!

eu am metalic, pus dupa ce am rupt ala de plastic. il aud cum freaca de zapada pe sleauri (pe aceleasi pe care ai pierdut tu scutul)...e mai mare, protejeaza f bine.

am luat 2-3 trante cu el si si-a scos banii, la una din ele clar scapam cu cheltuieli mai mari daca aveam scut de plastic (o groapa acoperita cu apa).

vezi ca sunt cel putin 2 firme "scut motor odorhei", eu ti-l recomand pe cel de la motor vip care e 300 lei dar e mai bine construit, mai lung in spate.

pe scurt, recomand modelul asta nu modelul asta

 

P.S. ai fost pe aici si nici tu nu ai dat un semn...ca si eu am facut asa cand am trecut prin Bv :) acum suntem chit

Modificat de Muale
Link către comentariu

Am facut comanda si luni primesc suportul pentru motor.

Urmeaza si o bieleta iar la sfarsitul lui martie ne prezentam la Itp

Link către comentariu

Asta din poza e beleaua :))

Mi s-a mai pus pata pe ceva :

-urmeaza volan cu comenzi

- maxi dot

Si mfd sau Delta 6 !

Prin urmare, volanul de piele si Mcd ul ies la vanzare !

Urati-mi noroc :)

post-42428-13929215765404_thumb.jpgpost-42428-13929215884813_thumb.jpg

Link către comentariu

Navigatie MFD 1 VW 
Golf 4/ Bora, Passat, Polo , Sharan
Detin codul de deblocare 
In perfecta stare 
Suporta functia AUX
Pret 500 lei

Link către comentariu

cred ca maine/ poimaine...

 

- deja am un semn ca o sa raman fara volanul actual ! e in stadiul de discutie dar e clar ca merita , 180 lei o doar manopera pt piele, apoi transport etc

 

deci sper ca in curand sa fiu fericitul posesor al unui volan cu comenzi !

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

am castigat o licitatie pe eBay...deci piesa care statea cuminte in balcon, va fi completata si montata pe masina :icon_bounce:

 

la ea ma refer...

 

 

post-42428-0-64796300-1393266070_thumb.j

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!