Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Stiam eu ca nu ma lasa asa usor :)

La diagnoza mi-a dat o intrerupere pe fire/mufa.

S-a sters eroarea, si vad ca becul nu se mai aprinde. Daca se va mai intampla o sa verific mufa si firele.

Link către comentariu

Era gelos motorul ca el nu se afla pe lista ta...si a zis sa te atentioneze putin :D

Link către comentariu

Ha...buna asta! Las' ca el e in fiecare an pe lista. Papa numa' ulei bun...deci sa-si puna pofta'n cui

Link către comentariu

Daca am vopsit consola centrala si a iesit foarte bine, ma intreb daca pot face acelasi lucru si cu capacul bateriei. E putin zgariat, oare il stric? Poate nu iese chiar la nuanta...

Merita sa incerc si daca nu iese sa sterg vopseaua?

Link către comentariu

E posibil sa se cojoeasca vopseaua de pe el, stand la 5cm de motor si osciland intre foarte cald si frig.

Link către comentariu

daca vrei sa il faci trebuie pregatit inainte: smirghel, grund si apoi vopsea. nu stiu cum arata daca dupa aia il cureti, suprafata va fi urata.

o vopsea rezistenta la caldura se gaseste, diferentele de temperatura nu afecteaza, plasticul nu se dilata asa mult. in schimb e elastic si risti sa sara vopseaua.

sfatul meu e sa stai linistit (cat de urat poate sa arate ? ) . eventual iei alta mai frumoasa.

 

daaca chiar nu ai de munca, da-i cu plasti-dip ca aia este reversibila

Link către comentariu

Nu arata asa rau, gata , m-am linistit...nu stiam de ce sa ma mai apuc :))

Cred ca urmeaza o ceara!

Link către comentariu

Draguta poza by night! Ar merge niste lumini ambientale la picioare... Din pacate retrofitul se potriveste de la G5 in sus. Eu am adaptat o bagheta luminoasa deasupra pedalelor, face o lumina albastra super, identica cu cea din bord. Ansamblu este cam kitchios, recunosc, dar fiind fixat mult sub bord practic nu se vede sursa ci doar lumina. Agregatul costa 20 ron in benzinarii si am adus vorba asa, ca vazui ca te pliciseai :)

Link către comentariu

Eu ma gandeam sa iau tot setul acela de golf 5. E vreo 150 si se poate pune, dar am altele pe lista acum.

Link către comentariu

Recapitulare !

 

- scaune sport    rezolvat
- imbracat volan in piele
- plafoniera w8
- HU Alpine cd 235 Bt
- schimbat parbriz ( cu ocazia asta montez oglinda automata + senzor ploaie)
- insonorizare usi
- imbracat fete usi in piele
- amortizoare Koni Str
- arcuri Eibach
- jante 17''
- faruri cu lupa
- fusta fata/ spate v6

- eleron luneta

- retrofit climatronic
- vopsit integral ( inclusiv bandouri, fuste, manere)

 

alte maruntisuri ce urmeaza sa le primesc saptamana aceasta :

 

-switch lumini cu proiectoare rezolvat ebay

-capitonaj hayon (vroiam unul in stare buna, fara cleme rupte, zgarieturi ) rezolvat forum

-maner interior dreapta (prindere rupta ) rezolvat forum

-releu stergatoare- pt senzor ploaie rezolvat forum

-reostat lumini- rezolvat forum

 

Asta e lista completa!

 

Sper sa reusesc si cu farurile saptamana asta...Doamne'ajuta!

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Multumesc Florine!

Cam ce a primit "bestia" pana acum :

- jante aliaj originale 16"

- ceasuri bord mini dot

- cruise control

- incalzirea in scaune

- proiectoare

- radio cu Usb Pioneer

- boxe 4 + 4 Hifonics

- cotiera fata

- oglinda electrocromica si senzor ploaie (nemontate)

-un geam oglinda dr

-garnitura antena

-priza portbagaj

-senzor nivel lichid parbriz

-brat + lamela stergator hayon golf 5

-brate si lame fata aero

-curatat plastice bord

-o bobina de inductie

-bujii Ngk

-discuri Ate Power Disk

-placute Ate Ceramic

-racord flexibil

-inlocuit toate tobele

-evacuare Vr6

-stopuri Hella fumurii

-kit distributie original

Merita vreo 10.000 de euro ? :))

Link către comentariu

Era sa uit :

-vopsit bara fata

-inlocuit cheder streasina dreapta

-ulei cutie

-ulei servo

-vopsit etriere

-un rand de capacele jante Originale

-bucse brat Cupra

-flanse si rulmenti amortizoare fata

Cred ca am terminat. ..

Link către comentariu

Sa inteleg ca ti-ai pus incalzire in scaune, masina ne avand ? Si de imbracat volanul sa imi zici, atunci cand il vei face, unde l-ai facut. Cineva m-a sfatuit sa merg in Sacele la un tip, dar cred ca trebuie sa las masina peste noapte ceea ce nu doresc. In rest, la cati mai multi km cu golfuletu. :icon_thumleft:

Modificat de DClaudiu
Link către comentariu

Volanul e pe lista. ..eu o sa il trimit la coleguo ADy din Arad. Volanul se poate da jos de pe masina la tine in parcare si se trimite unde e nevoie

Incalzire in scaune, da, am montat-o ulterior. Sr gasesc butoane originale, pernele cu rezistenta, iar instalatia se face. :)

Avem un coleg de forum in Brasov la care mi-am montat multe. ..pilot automat, scaune, computer bord.

Link către comentariu

Golfurile mk4 ar trebui sa aiba toate acel contract care sa iti arate / sa sune ca capota e deschisa?

Link către comentariu

daca ai alarma din fabrica. sau poate ai si nu e switch-ul bun de nu simte.

 

citeam lista scrisa de tine si ma bucur sa vad ca masina mea are multe chestii gata puse de la nastere:)

 

10mii, merita. negociabil...mult!

Link către comentariu

Mama ce lunga e lista :). Si ce buget iti trebuie :), dar asa cum spuneam si mai demult, s-au strans toti maniacii (ca sa nu zic altfel :D) pe dorumul asta. Abia astept primavara si prin buzunare sa ma apuc si de Audi.

Ai montat scaunele sau doar le-ai curatat? De ce koni si nu sachs? De fapt tu stai in Brasov nu in Galati, asa ca mergi pe koni.

Link către comentariu

Nea' Florin, vezi ca stii...stau in Brasov! Si nu stiu ce mai rezolv din lista, dar la primavara cu siguranta o sa am suspensia si jantele !

Muale - ce, si 1000 e un discount foarte bun!

Link către comentariu

@Laurentiu: Pai Brasovul are drumuri asfaltate, La Bucuresti e iar bine, chiar si prin Galati e binisor. Dar Golfuletul meu merge in judet, pe drumuri nationale si judetene. Daca ai sa vii vreodata pe traseul Brasov-Buzau-Braila-Galati ai sa vezi diferenta. Iar daca mergi pe unde merge nevasta mea, o sa o simti si mai tare. De aceea sunt obligat sa iau amortizoare cat mai confort, decat unele mai ferme si care sa dea numai dureri de spate... Cel putin asa imi spune logica, ca e corect. Sau nu e asa? Oricum revin cu impresii dupa montare.

 

Florine, am dat 1.000 pe cauciucuri, imi mai trebuie 2 la Audi si cred ca am sa le iau tot noi, deci cam tot 1.000. Schimb si amortizoarele la Golf. La capitolul estetic trebuie sa ii prind husele de scaun la Golf, ca le-am scos si le-a spalat, dar nu i le-am mai prins inapoi :). Volanul neparat sa-l faci. Eu i-am prins pana la urma husa de volan (am mai scos-o inca o data si momentan asa va ramane) dar feelingul e mult mai tare acum. Cel putin zici ca prinzi alt colag in mana. Deci baga-l la capitolul inatai :).

Modificat de grp
Link către comentariu

Am inteles...ma gandeam la altceva eu...ca Sachs sunt mai ieftine la GL si Koni la BV...nu mi-am imaginat ca zici din punctul ala de vedere...stiind ca la Audi ai roti pe 18..suspensie sport si tot tacamul:P

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!