Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

O sa cada capacu in sticla de la far cand ai sa il desfaci. Ai spatiu sa scoti capacu din interioru farului?

Link către comentariu

Hmm...mi s-a parut ca e loc...poate gresesc dar de scos il scot cumva, pe bucati si tot il scot.

Problema e sa pot pune lupele.

Link către comentariu

Capacul chiar daca va cadea, il poti scoate. Lupele iar se pot monta, theoretic fara sa dai geamul jos. Confirm ceea ce spune rusen, nu poti da geamul de pe var Valeo, decat spargand sticla sau distrugand carcasa farului. O sa fie destul de greu sa montezi lupele de ceata, mai ales ca tre sa modifici si instalatia electrica din far, dar tu stii mai bine. :). Spor la treaba.

Link către comentariu

Il am alaturi si pe Hremus care e meserias. Ne descurcam noi

Link către comentariu

Ce credeti voi ca am mesterit in seara asta pe sub bord?

Indiciu: nu a fost vorba de vreo defectiune...

post-42428-1375725443545_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

A fost vorba de un upgrade... :D ?

Te-ai incumetat sa tragi singur instalatia pentru proiectoare?

Link către comentariu

Up-grade, dar nu are legatura cu proiectoarele... S-a pus o placuta magica, ce inchide pozitiile si luminile interioare cand o incui din telecomanda (deci switch ul de lumini este pe on). Iar cand descui masina le aprinde...

Link către comentariu

Instalatia se face. Am comandat deja lupele. Si mai trebuie sa primesc si antena "shark" de la reprezentanta :D

cat ai dat pe antena "shark" de la reprezentanta??

Link către comentariu

Trebuie sa merg dupa ea, mi-au zis totalul facturii 126 lei, dar mai am si un maner interior. Cred ca in jurul a 80

Link către comentariu

80 lei?cum de au asa pret la ea.

am gasit altundeva si m-am speriat cand am vazut cat face.

cred ca le fac si eu o vizita

 

Mersi

Link către comentariu

Nu stiu, si mie mi s-a parut ciudat Razvan, dar cica asta e totalul

ai pus follow me home?
Nu asta a fost ideea, desi fuctioneaza cam la fel dar doar pe pozitii...Eu am vrut sa imi opreasca pozitiile atunci cand o inchid
Link către comentariu

pai spune mai detaliat ce ai facut. si eu vreau sa fac lucrul asta.sa las farurile pe on si cand inchid/deschid masina sa se intample asa si cu farurile.se aprind si pozitiile spate odata cu astea banuiesc nu?

Link către comentariu

Da, fata/spate. Pai nu sunt eu meseriasul. De constructia placii s-a ocupat HRemus, coleg de-al nostru de forum. Te pun in legatura dc esti interesat.

In caz ca le uiti sau de ce?
"Ie bune" si pentru asa ceva...
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Daca ai primit-o cadou...da..."ie buna"...dar eu nu as fi dat bani pe asa ceva...ofera un confort prea mic...adica nu este foarte greu sa aprinzi pozitiile cand intri in masina si sa le stingi cand iesi...ca oricum umbli la intrerupator sa stingi faza scurta :) si oricum din reflex nu cred ca o sa opresti doar faza scurta :))

Link către comentariu

e de design,cand descui masina sa se aprinda farurile.cat te-a dus toata operatia?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Confunzi cu fallow me home...se aprinde/stinge doar pozitia...

Link către comentariu

Trebuie sa merg dupa ea, mi-au zis totalul facturii 126 lei, dar mai am si un maner interior. Cred ca in jurul a 80

 

Astept sa ma contrazici, dar cu 80 lei cred ca ti-ai luat doar carcasa goala fara electonica.

Link către comentariu

pana la urma si goala dc o fi...fac transplant


e de design,cand descui masina sa se aprinda farurile.cat te-a dus toata operatia?

era in schimbul unui stergator complet de hayon golf 5 , gasit si luat de mine din dezmembrari...80 lei

Link către comentariu

Daca codul dupa care ai comandat este 1K0 035 507 L e doar carcasa.

 

Transplant am facut si eu, am luat electronica din vechea baza dar se auzea si nu prea, asa ca m-am conectat la dezaburirea lunetei si imi merge radio fara probleme.

 

Daca ai vreo nelamurire stii la cine sa apelezi :lol:

Modificat de virus
Link către comentariu

Antena shark oem e vreo 250 lei (fara gps).

Am avut eu cateva replici pe la 70-80 lei, cu elecronica in ele - am una pe masina.

Ai tu o boala cu originale la chestii ce nu merita.

Coming home eu am pe proiectoare. La pozitii nu vad sensul, oricum suna buzzerul daca le uit aprinse. Iar plafoniera se aprinde de la mama ei cand descui.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

:D  Aia e...ma asteptam. oricum mai mult nu dadeam pe ea.

am luat codul dp ahw

Link către comentariu

La mine s-a meritat OEM, a venit in plastic negru lucios, nici nu spui ca nu a fost vopsita la culoarea masinii :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!