Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

cand iti vin arcurile?sunt noi sau sh? :)

Link către comentariu

Maine. Sunt puton folosite...oricum arata ca noi

Si antena :D

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Unde le gasiti :))

banuiesc ca astepti si telescoapele nu?:) si pui totul odata nu? asa ar fi normal :P

Link către comentariu

Am avut din nou un traseu frumos week-end ul asta : Bv -Siriu - Bz , la dus, mers in forta, singur in masina. ..7,5 % ( fara ac).

La intoarcere 6,5% mers in limitele normale, 2 pers, bagaje...

Unde le gasiti :))

banuiesc ca astepti si telescoapele nu?:) si pui totul odata nu? asa ar fi normal :P

Da, iau si amortizoarele, flanse si le pun toate. Mai dureaza

O sa merg pe combinatia ce o are si Laur de arcuri si amortizoare. Sper sa nu dea totusi rau dc o cobor 30mm avand in vedere ca am rotile pe 16"

Link către comentariu

Urmeaza proiectoare in faruri. Dar oare pot pune lupele fara sa desfac farurile? Banuiesc ca nu...

Link către comentariu

trebuie desfacute farurile, dat acel capac jos care astupa gaura de la proiector si dupa poti pune lupa.

Link către comentariu

Mda...ma gandeam eu ca nu e alta solutie. ..o sa renunt ca nu are rost: lupe, alte sticle...mai bine iau unele de la Depo cand am bani

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai ca sa merite "deranjul"...pune si lupe bixenon :P

Link către comentariu

E ceva se munca, dar crede-mă ca merita deranjul mai ales functional, dar si estetic. Mâine dacă termina de vopsit pun si eu farurile si fac reglajele, apoi si poze. Sa știi ca mi-am salvat si pozele din timpul lucrului si dacă o fi cazul ii fac si un diy. Azi am luat si becuri H3 așa ca următorul lucru o sa fie montarea celor necesare pt proiectoarele de ceata. Îți stau la dispoziție cu sfaturi daca te apuci de faruri :)

Link către comentariu
E ceva se munca, dar crede-mă ca merita deranjul mai ales functional, dar si estetic. Mâine dacă termina de vopsit pun si eu farurile si fac reglajele, apoi si poze. Sa știi ca mi-am salvat si pozele din timpul lucrului si dacă o fi cazul ii fac si un diy. Azi am luat si becuri H3 așa ca următorul lucru o sa fie montarea celor necesare pt proiectoarele de ceata. Îți stau la dispoziție cu sfaturi daca te apuci de faruri :)

Pai cred ca sare de 300-400 toata treaba...

Daca e asa mai astept ca vreau sa iau amortizoare.

Link către comentariu

Clar, nu se pot desface fara schimbi sticla, in schimb proiectoare poti monta.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Prin spate :) daca dai capacul jos...vei avea acces la cele 3 suruburi in care se tine...dar mai intai trebuie sa vezi daca ai un capacel in locul proiectorului...daca nu il ai...trebuie taiat...si nu merge prin spate deci nu merita deranjul :)

Link către comentariu

Nu prea cred ca ai acces. Si îți mai trebuie si cablajul cu mufa pt proiector in far. Si cabluri, switch si releu in afara de proiectoare. Iar la Valeo nu se poate scoate sticla decât prin spargere. Deci lista e prea lunga. Sau faci ca mine si îți iei alte faruri, cu lupa de ceata si din 2 faci 1 bun :). Sau îți iei amortizoare si lași farurile așa deocamdată. :P

Link către comentariu

M-am uitat, capacele sunt prinse in trei suruburi. Nimic complicat. Dar nu vad dc mai trebuie date farurile jos.

Link către comentariu

Instalatia electrica nu cred ca e la fel. Adica pentru proiectoarele de ceata ai o mufa si o masa in plus. Ma uit deseara la farurile pe care le am desfacute si iti zic, ca perechea donatoare la mine nu a avut proiector, ci doar ornament.

Link către comentariu

Instalatia se face. Am comandat deja lupele.

Si mai trebuie sa primesc si antena "shark" de la reprezentanta :D

Link către comentariu

nu ai cum sa dai sticla jos la valeo , iti zic din experienta si eu am incercat sa o schimbi dar nu reusesti , sunt prinse cu o idiotenie de mastic si nu ai cum , incearca dar daca spargi sticla , nu ai sa gasesti sa cumperi doar sticla

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!