Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

De acord cu Moale, cu bani aia poti face altceva.

Acum tu stii mai bine ce vrei.

Link către comentariu

Pai nu ati inteles ca se pare ca mi-s duse toate amortizoarele. Deci siguranta pe primul loc.

Si oricum niste Kayaba normale pe gaz sunt 1000, asa ca...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ei ziceau de navigatie ca nu merita...nu de amortizoare:P

Link către comentariu

La fel am reparat si eu furtunasul care intra in motoras. Ala e furtun de Dacie, nu?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ce inseamna sa stai la curte...cred ca daca stateam si eu...era si a mea gata :)

Link către comentariu

La fel am reparat si eu furtunasul care intra in motoras. Ala e furtun de Dacie, nu?

Da, de Dacie e... merge perfect!

Ce inseamna sa stai la curte...cred ca daca stateam si eu...era si a mea gata :)

E...am curte si la parinti si la socrii B)

Link către comentariu

Navigatia merita daca te plimbi. Chiar si putin. Cand am fost anul asta in CO la Nisipuri in BG sincer am regretat ca nu am avut navigatie. Ajungeam cu 20 de minute si 20 de km mai putin. Si prin tara iti mai foloseste ca nu te opresti la tot pasul sa intrebi unde e aia si pe unde se ajunge (in paranteza fie spus, fara nici o urma de nationalism sau sovinism, in judetele Har-Cov s-ar putea sa nici sa nu ti se raspunda la intrebari de genul, decat cu familiarul nem tudom romano...).

 

In alta ordine de idei, golf-ul meu il foloseste sotia 90% la naveta. Pe drumuri naspa. Evident ca functionalul e pe primul loc, dar din cand in cand mai bag si eu niste aspect personale, gen anvelope GY F1, huse pe scaune, jante aluminiu, acu' (functional si estetic) lupe bixenon. Dupa cum spuneam, pentru unii nu are nici o importanta cum ajungi de la punctul X la punctul Y. Pentru altii are importanta doar confortul si siguranta deplasarii. Eu cand ma urc in masina ma uit la jante (si imi place ce vad), in masina la fel ma uit si imi place si sa ascult mai altfel decat 2 boxe si radiocass din fabrica. Cum imi spunea un prieten: pai ce tu vezi jantele alea din masina? Nu, dar cand vii la masina le vezi cu sigurtanta! :D

 

Concluzia: nu are nici o importanta ca bagi bani in esthetic si functional. Tre' sa te bucuri si tu cumva. :D

Link către comentariu

100 % de acord cu tine.

Si ce bine te simti cand vezi ca ai reusit sa mai faci ceva la ea...

Nu degeaba zice draga mea sotie ca eu prima data m-am insurat cu masina , dupa aia cu ea...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

@GRP..si eu am fost in Bg fara GPS..si la fel ca tine am ajuns putin mai tarziu decat m-am asteptat...dar sincer...daca aveam la dispozitie 2000ron...as fi stat inca o saptamana in concediu...nu mi-as fi luat GPS sa ajung mai repede acasa :P

Link către comentariu

Gps...90% folositi android/ios/windows pe telefoane. Un soft ok si gata treaba. Si eu folosest gps si in oras/tara/vacante dar pe telefon. De ce sa lipesc unul extra in geam sau sa dau banii pe unul chinezesc sa il bag in bord?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Am si suport pentru telefon si programul de navigatie original ce se foloseste de net si e actualizat la zi. ..

Dar de as avea si o navi , parca ar fi mai completa masina. ..

Oricum mai multe de facut iar ea e pe ultimul loc ...asa ca pana atunci

Link către comentariu

M-au cicalit si niste prieteni. .. si a iesit ce a iesit ;)

Link către comentariu

In seara asta masina a primit un set de becuri h7 Osram Night Braker Plus. Abia astept un drum la socrii acum sa vedem diferenta.

Am discutat si cu cineva cunoscut pt farurile custom. Pune lupe bi xenon pe orice faruri. Am vazut niste lucrari... 500 costa pt golf 4. ..

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Cu tot cu lupe sau doar manopera?

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

cu sticle cu tot :)

pretul e ok daca lucreaza bine si pune piese (cat de cat) calitative

Link către comentariu

Google it "faruri custom" sau la fel si pe Facebook.

Asta ca si idee, prima data sa rezolvam cu suspensia...

Link către comentariu

Am gasit niste arcuri Eibach in stare perfecta si ma gandesc sa le iau ca sa mai scutesc niste bani. Vreau sa le imperechez cu amortizoare Koni Str

Link către comentariu

O sa primesc arcurile zilele astea, intre timp am comandat si antena de plafon tip " shark"

Link către comentariu

Iti garantez ca NU o sa iti para rau, de combinatia aleasa Eibach+Koni STR.

Arcurile sper ca sunt pt. motorizarea ta.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!