Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Pai pentru 30 mm nu cred ca ai nevoie de reglabila! Ori iei arcuri ori o suspensie fixa care are un dropde 40/40 sau 50/40 si iesi mai ieftin! Una fixa e vreo 150 euro!

Link către comentariu

Initial am vrut arcuri, dar acum mi se pare putin ciudata masina ca si comportament. Cand pun frana parca nu se lasa pe fata in mod egal. Poate gresesc, dar de la niste arcuri bune 600-700 lei , pana la o reglabila de 1000 nu e mare diferenta.

Si oricum trebuie sa desfac pt ca zilele astea imi cumpar toate flansele, rulmentii de amortizoare.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Am reusit sa montez mansoanele de cauciuc de la hayon. Am desfacut frumos toate mufele si nu am taiat nici un fir. :D

Alta problema e ca mi s-a crapat o piesa de plastic de pe furtunul de apa . Aceasta piesa intra in teul de plastic din motorasul de pe hayon.

Mi s-a confirmat o temere : intr-adevar amortizoarele nu isi mai fac treaba. Deci...pfff. nu stiu..cred ca merg pe o suspensie sport dar mai de street asa...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

bun, bine ca nu ai taiat firele, era pacat.

in motoras ai un L in care intra direct furtunul (parca). eu am pus o bucata de furtun acolo pt ca la mine se rupsese si nu ajungea cum trebuie.

Link către comentariu

O sa caut pret sa vad...

Pana acum am oferta la cele normale, Kayaba pe gaz aproape 1000 lei - doar amortizoarele si ma gandeam sa le imperechez cu arcuri Eibach. .. totul cam 1600, cam mult

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Koni street vad ca e 1500 lei...par ok

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Si gresesc, sau astea sunt doar amortizoarele fara arcuri ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

koni str.t pro cup kit stiu ca are si arcuri.

Circoloco parca a pus pe Bora un astfel de kit, detalii la Volksparts

Link către comentariu

Eu am luat DOAR telescoapele Koni STR 1250 ron de la Volksparts si iti spun ca isi merita toti banii si le-am pus in combinatie cu arcuri Eibach.

Vezi mai multe la mine pe topic.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Da da... am citit eu acum ceva timp. Da' se aduna ceva...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Sau poti lua tot chitu arc+telescop Koni STR.T, cred ca e in jur de 1500 ron...intreaba la Volksparts iei aduc.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai faci luna asta fata...si luna viitoare spatele...in 2 rate nu e o suma asa mare :)) psihologic vorbind :))

Link către comentariu

Sa stii ca nu pare o suma mare... atat, nu pare...Si aveam in prima faza intentia de a schimba flanse + rulmenti...acum le fac odata, deci iaca vreo 1700. Hai ca am bani de strans nu gluma, imi trebuie si o bieleta, folie geamuri, fuste de v6 , faruri, o plafoniera, grile bora, volan piele. ...Mai trebuie s-o tin cativa ani sa o fac cum imi place. .. :wacko:Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Era sa uit, si o navigatie dedicata...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Vreo 1500 euro. ..Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Sa stii ca nu pare o suma mare... atat, nu pare...Si aveam in prima faza intentia de a schimba flanse + rulmenti...acum le fac odata, deci iaca vreo 1700. Hai ca am bani de strans nu gluma, imi trebuie si o bieleta, folie geamuri, fuste de v6 , faruri, o plafoniera, grile bora, volan piele. ...Mai trebuie s-o tin cativa ani sa o fac cum imi place. .. :wacko:Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 BetaEra sa uit, si o navigatie dedicata...Vreo 1500 euro.
Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Sa fim seriosi...1700 ron...e o suma maricica pt multi dintre noi...daca ii dai pe toti o data...de asta ziceam...in 2 rate...cred ca s-ar simti altfel :)

Eu tin minte cand am schimbat ambreiajul...2400ron...ma lua imima numai cand ma gandeam...si am luat de la patron...si i i-am dat in 4...5 rate...si a fost cu totul altceva... :))

Link către comentariu

Asa e Laurentiu...

Chiar, nu am renuntat nici la ideea cu scaunele, dar gandul ca amortizoarele nu isi mai fac treaba ma face sa pun schimbatul lor pe primul loc. .. dupa aia..vedem

Link către comentariu

Daca ai de gand sa le iei de curand amortizoarele si arcurile, nu are rost sa schimbi acum flansele si rulmenti...le schimbi atunci cu totu sa nu dai un ban in plus.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Scaunele...hmmm...a trecut ceva timp de cand le-am dat :(

Cred ca era cam bataie de cap sa le adaptezi coloristic pe masina ta :( eu ti le dadeam...dar aveam nevoie de bani la vremea aia...nu aca acum nu as mai avea :))...intotdeauna e nevoie de bani :))

Link către comentariu

Card avantaj parca accepta... :p

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Lasa, bine ca ai reusit sa le dai..

Vezi daca am fost plecat o luna de zile , chiar daca am avut netul la dispozitie nu am reusit sa fiu la curent cu toate din cauza lipsei de timp

Link către comentariu

Am aflat, e 1800 suspensia Koni...deci cu flanse si rulmenti ma duce la 2000

Link către comentariu

O grămadă de bani si de timp, dar dacă mașina nu e doar un mijloc de ajunge de la x la y atunci se explica toate eforturile. Navigatie vindea cineva pe forum parca, la piese de schimb sau tuning

Link către comentariu

la navigatie , cei 2000 lei sunt 85% aspect dupa parerea mea.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!