Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Ok ms, vroiam sa imi pot face un calcul pe cele originale. Mi-au trimis oferta dar nu stiam exact cate imi trebuie din fiecare

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Pe spate cum arata? Mai stii cat au fost cele cumparate de tine?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
cristi_eftimie

pe spate iti trebuie 2 d-astea

post-56207-0-19320600-1373541824_thumb.j

si astea

post-56207-0-88140600-1373541830_thumb.j

Modificat de cristi_eftimie
Link către comentariu

Ms mult. Am inteles acum care unde vin. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

protectiile amortizoarelor le inspectezi, poate nu e necesar schimbul daca sunt in stare buna.

flansele pe fata 50 lei/amortizor (tampon+rulment Lemforder). schimbul pe fata ar trebui sa te coste 200-250 lei, depinde de manopera.

pe spate nu am schimbat inca.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Am aflat si preturi. ..

64 lei (flasa + rulment fata) x 2

55 lei ( flansa pe spate) x 2

-protectiile 70/ set x 2

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

daca vrei ma interesez de unde am luat eu si iesi mai ieftin putin.

Link către comentariu

Daca ai un link ceva, nu vorbi inca cu nimeni ca trebuie sa strang bani -_-

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Mi-au venit burdufurile de cauciuc de la hayon.

Sa vad acum cum reusesc sa le montez. O sa tai firele ca alta solutie nu vad...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

De ce sa le tai?Parerea mea e ca iese tiganie.

Parca una dintre mufa nu intra in burduf dar firele se poate scoate din mufa si nu mai tai nimic.

Link către comentariu

Ok...incerc sa vad ce iese

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Sper ca nu am nevoie de pistol de lipit in cazul asta

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Desi nu ma prea atragea , am gasit pe ebay un kit pentru iluminarea manerelor interioare. O sa comand. Chiar arata bine. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Si mai rog pe cei experimentati in suspensii sa imi recomande o suspensie sport reglabila

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Pai in functie de bani si de ceea ce ai tu nevoie...se gasesc multe suspensii.

Nu sunt expert in suspensii,dar din ce am "cercetat" iti pot oferi cateva informatii utile, care probabil le stii si tu...sau nu.

 

In functie de bani, ceva mai scump poti alege H&R cup kit care sunt foarte bune pentru golf 4/bora, dar un astfel de kit ajunge la peste 1000E (reglabila).

KW, iarasi o suspensie foarte buna, foarte scumpa care poate ajuge la peste 1000E( reglabila).

 

Lista poate continua si sunt sigur ca nu vrei sa bagi atatia bani intr-o suspensie, doar daca le gasesti SH in stare buna pot valora in jur de 600-700E, sau o gasesti la dezmembrari la un "mos" care nu cunoaste si ti-o vinde cu 700 lei neg.

 

Sau poti lua ceva nou, ieftin la care sa nu te astepti sa faca prea multe, ci doar sa dea un look mai sportiv masinii si sa se comporte ca o suspensie ieftina... (FK, TA-Tehnix, Raceland, etc). Noi ajung la vreo 250E-300E depinde.

Sunt multi care au TA-Tehnix si folosesc suspensia in regim de daily drive si sunt multumiti de ea...

 

Eu recomand H&R Cup Kit pentru ca detin aceasta suspensie si sunt foarte multumit de ea pana acum, bineinteles nu e reglabila.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

TA-Technix sunt ok pentru o utilizare zilnica, mie mi se pare ca isi merita banii, adica 225 de euro!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Parca nu as da nici mult pe ea , iar ce mi-as dori e sa mai pot lasa masina putin si sa fie ceva mai rigida. Nu vreau sa devina "scandura" , ci sa am mai multa stabilitate pe curbe si sa nu fie foarte dura...Nu as da 1000 euro...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

TA-Technix sunt ok pentru o utilizare zilnica, mie mi se pare ca isi merita banii, adica 225 de euro!
Inteleg ca ai suspensia asta...de cat timp? Nu ai probleme cu ea deloc? Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta
Link către comentariu

Nu imi dau seama din poza ce contine kit-ul de iluminare...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Da-i scroll mai jos... sunt ledurile si conectorii. Cam mult 10 euro plus transport; 4 leduri sunt 4-5 lei, rezistentele sa mai fie 1-2 lei si cu firele si conectarea sa iesi la 10 lei.

Link către comentariu

TA-Technix sunt ok pentru o utilizare zilnica, mie mi se pare ca isi merita banii, adica 225 de euro!

Eu am Raceland, dar sunt tot cam pe acolo! Pana acum nu prea am avut probleme, oricum e am luat-o second, dar urmeaza sa-mi iau in viitorul apropiat una noua! Ce e mai nasol e daca reusesti cumva sa strici vreun amortizor pe fata pentru ca nu se vand separat, si daca se vand, doua amortizoare sunt la 3/4 din pretul total al reglabilei! Oricum, sunt destul de rezistente si nu o sa ai probleme! Reglabila e buna doar daca vrei sa ai un drop mult mai mare decat cu o suspensie sport fixa, in rest nu as lua reglabila!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Pentru mine un 30 mm ar fi okSent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Da-i scroll mai jos... sunt ledurile si conectorii. Cam mult 10 euro plus transport; 4 leduri sunt 4-5 lei, rezistentele sa mai fie 1-2 lei si cu firele si conectarea sa iesi la 10 lei.
Am vazut dar cred ca o sa ma ocup personal :D O sa fac frumos niste fante in acele scoici de la manere , pun un plexi transparent si vreo doua leduri. ..Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!