Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Adevarat ca sunt complete...dar vor fi sorcova :))

Link către comentariu

Pana la urma mai bine dezmembrate , ocupa mai puțin spațiu ...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Am o poza pe pagina precedenta. ..eu zic ca negrul ar trebui sa ramana, are cu ce se asortaSent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

post-42428-13709404496323_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Daca ramane negru...atunci treaba e simpla...iei cat mai multe de pe actualele scaune...sa mai reduci din costuri...si iti cumperi doar material sa inlocuiesti partea albastra...cu ceva in genul acesta...http://www.autotex.ro/produs.php?id=162 sa pastrezi putin culorile cat de cat in ton...

Nu are rost sa iti cumperi alte rezistente...ca oricum scaunele vechi vor sta undeva abandonate...si e pacat de rezistente...

Link către comentariu

Stii ce ma gandeam ( desi nu cred ca se face asa ceva) oare nu e mai simplu sa imi puna materialul gri peste cel albastru? Are ceva? Culoarea nu are de ce iesi...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Si zicea ca e puțin înmuiat buretele de scaunul stg? Cs sa vad cat o costa buretele. ..sa facem o treabaSent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Stii ce ma gandeam ( desi nu cred ca se face asa ceva) oare nu e mai simplu sa imi puna materialul gri peste cel albastru? Are ceva? Culoarea nu are de ce iesi...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 BetaSi zicea ca e puțin înmuiat buretele de scaunul stg? Cs sa vad cat o costa . ..sa facem o treabaSent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta
Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Fac prostii dp telefon :lol:Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

se poate pune peste cel albastru, dar sa cosi frumos trebuie data husa jos, intoarsa pe dos si cusut...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

O cam strici...nu cred ca ai cum sa pui material peste material...de fapt cum sa il pui?il lipesti?

Pe fata orcum dai husele jos sa bagi rezistentele...si pe spate se dau mai usor jos...

Buretele...nu cred ca trebuie ceva special...cred ca poti lua se la cele vechi daca le dai dauna :)

Link către comentariu

Oricum cu husele jos...doar nu cos direct pe scaun:D .

Pai buretele e același dc scaunele mele nu sunt sport?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

buretele, daca te referi la aripioare, e mai mare. 

de obicei la aripioara din exterior la sezut se deterioreaza, acolo se freaca mereu omul la urcare/coborare.

in fc de cat de nasol e (asta vezi cu husa jos) il poti intari punand peste el 1-2 "foi" de burete dens, de 0.5- 1 cm, lipite, decupate pe contur (am facut ceva similar la mine)

Modificat de Muale
Link către comentariu

Ai dreptate. ..o sa fie ok ca pot mesteri la ele fara sa tin masina pe dreapta. Asta pana ma apuc sa scot încălzirea.

Nu mai stiu, parca in astea sport exista airbaguri laterale ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Bineinteles ca au si airbag-uri...si aici cred ca va interveni o mica problema...in sensul ca la mine a fost nevoie sa schimb mufele...

am schimbat de 2 ori mufele...prima data cand le-am pus pe astea albastre...si le-am mai scimbat o data cand le-am pus pe astea negre :))

Link către comentariu

Pai dc, nu se potriveau?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

A mea este din 2003...masina de pe care am luat scaunele era mai veche...2000/2001...ceva de genu...si mufele nu se potriveau...le-am taiat frumos si am pus mufele de la masina aia...

Acum astea negre...provin de pe o masina mai noua...tot 2003 parca...si culmea avea aceleas mufe cum aveam eu inainte...deci daca le luam din prima nu mai era nevoie sa schimb mufe ca veneau la fix...

Masina ta fiind 2001...s-ar putea sa se potriveasca...numai sa te hotarasti tu daca te bagi sau nu...:))

Link către comentariu

daca acum nu ai airbag-uri laterale si pui scaune cu- , nu trebuie ceva in plus (legat/codat/schimbat) ?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu stiu daca este asa simplu sa iti pui airbag-uri daca nu ai avut...implica mai multe variabile...senzori...calculatoare...etc...dar el parca are airbag-uri in scaune...nu sunt standard? :P

Link către comentariu

Am airbaguri in scaune, iar mufele nu ar fi o problema. ..toate se pot face, atat ca o sa imi dea de lucru toate astea...

Las' sa vad cu banutii si dam un răspuns. .. :wub:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Nu prea se potriveau cu interiorul lui si din cate am inteles eu le-a dat...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

scrie mai jos ca le-a dat. plus ca alea erau recaro (culori la fel dar mai umflate).

oricum vb cu el daca s-a interesat ce trebuie sa faci modificarea

Link către comentariu

Aratau intr-un fel...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

O poza cu surioara. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

post-42428-13710568015583_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Trebuie sa ma pregatesc sa inlocuiesc flanse si rulmenti (amortizoare).

Cate trebuie sa cumpar ca sa schimb tot fata/spate ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Mai exact cate flanse, cati rulmenti, cate tampoane?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Parca da, dar astea cu rulmenti banuiesc ca vin pe fata. De ce stiu oare ca si pe spate sunt niste flanse?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

in fata ai cate un tampon de cauciuc si un rulment.

in spate, rotile sunt fixe, nu ai nevoie de rulment.

cumpara Lemforder, sunt ok calitate-pret.

 

te duci cu VIN la magazin de piese si iti dau aia ce trebuie pt masina ta.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!