Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Iese fara vopsea. Doar daca a fost vopsita prost iese cu vopsea. De dat jos il dai daca Doamne fereste ai un incident care necesita revopsire si atunci nu mai conteaza. Cum spuneam, se scoate, singurul risc fiind daca il scoti drept (cu rabdare) sau indoit.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Din auzite, se scoate cu nailon de pescuit(guta) bagat prin spatele numarului care probabil taie buretele sau ce material e intre straturile adezive.

Si eu tot Bison am folosit; e sub 15 lei rola parca.

Inainte sa le lipesti, poti sa cureti cu diluant dunga neagra de pe marginea numarului, ca sa arate mai clean. Ai grija cat insisti cu frecatul, ca se ia si partea alba de pe numar.

Spor la treaba!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cu unul lipesti, cu altul cureti, dupa ce dai jos cu fir de pescuit

post-66542-13704520011099_thumb.jpg

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Doar asa am dat si inscriptia de pe hayon jos :)).Dar sa nu ne mai batem capul cu datul jos cand nici nu le-am pus sus...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Iese fara vopsea. Doar daca a fost vopsita prost iese cu vopsea. De dat jos il dai daca Doamne fereste ai un incident care necesita revopsire si atunci nu mai conteaza. Cum spuneam, se scoate, singurul risc fiind daca il scoti drept (cu rabdare) sau indoit.

Circoloco : Frumoasa masina ai..Sa ai grija de ea..si ea de tine !Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Multumesc :). Sanatate sa fie, ca de grija toti le purtam !

Link către comentariu

Recomand si eu Bison.

Am folosit la numerele din fata si spate acum mai bine de jumate de an,a trecut iarna si tot nu dau semne ca s-ar dezlipi.

Trag de ele cu toata forta,nicio sansa.Acum imi pare rau ca am pus prea multa banda ca nu stiu daca mai pot sa o dezlipesc :lol:

 

Daca tot lipesti,poate stergi dunga aia neagra la numar ca arata mult mai bine fara,asta daca nu ai sters-o deja :D

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Inca nu m-am apucat de nimic :p

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Va in multe prezentari ca se poarta scaunele sport...imi plac mult ! Vreau si eu un set.....

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Ce sa fac si eu.... ;)Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Am pus cate 3 randuri de banda pe toata lungimea numerelor sa fie treaba treaba ! Inca nu am curatat marginile, sper ca nu o sa am probleme. ...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

post-42428-13707070946463_thumb.jpg

post-42428-13707071151786_thumb.jpg

post-42428-13707071364321_thumb.jpg

post-42428-13707071502353_thumb.jpg

Link către comentariu

Cureti cu acetona.

Era mai bine sa le fi curatat inainte,sa fie mai usor; acum eventual pui niste banda adeziva langa sa nu pui acetona pe vopsea.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

eu le-am curatat cu ele montante,nu o sa fie probleme.

Link către comentariu

Acum 30 min am mers cu acetona sa le curat dar am renuntat la ideea asta. Fiind si masina inchisa la culoare nu mi se pare sa arate urat dungile alea...

Pana una alta, am facut bancheta bucati, am luat-o in casa, am dat "husele" jos si le-am bagat la spalat.

Nu e greu deloc. Si pana acum ma chinuiam sa le fac in masina. E prima oara cand le dau jos. Urmeaza si cele de pe fata, numa' vreme buna sa fie. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

cele de pe spate se dau ff usor jos data de cele de pe fata, iti spun din experienta, pe fata e chin mare, e plin de sarme , sarmulite , trebuie sa ai nervi de otel sa le dai jos si sa le pui inapoi. eu nu mai fac asta never ever...cu biocarpet ies mai ceva ca la masina de spalat. toate bune

Link către comentariu

Cam am idee de cand am pus instalatia pentru scaunele incalzite. E de munca dar nu mi s-a parut chiar asa dificil.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Sa vezi la alea Recaro GTI ce nervi trebuie sa ai acolo...si cand stiu ca trebuie sa le mai desfac...

Ai pus pernutele alea care ti le-am dat eu ? sau le-ai schimbat cu altele.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Si eu imi doresc acum niste scaune sport. ..ar fi super niste Recaro, dar interiorul meu e pe gri....Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

La ce pernute te referi? Cele de incalzire? Sunt sus, instalate, butoane...totul ca la carte ...Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ai vorbit cu tipul care face retapisari? e complicat sa le faci pe ale mele?

Link către comentariu

Nu e complicat. Important e sa gasesc material de calitate si sa imi si placa. Chiar alcantara cred ca e destul de scump...??

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Alcantara e scump si pacatos (se murdareste,se scamoseaza)

Cica ar fi in Otopeni un magasin cu material f bun, similar cu cel original.

Sa schimbi centrul,cred ca intra 2mp.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Eu m-as bucura sa le ia pe ale mele...ca scap de ele...pentru mine sunt niste bani blocati dar...sincer...cam este de munca...

Pe langa tapiserie...care va trebui cumva sa se asorteze cu interiorul...deci negrul inlocuit cu gri...va trebui sa inlocuiasca si protectiile acelea de plastic...deci din ale tale...nu stiu daca va mai ramane mare lucru...ca va trebui sa iei unele chestii de pe ele...majoritatea plasticelor...

Uite aici de unde ai putea sa iti alegi materiale...

http://www.autotex.ro/materiale-huse.php

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Ms Larentiu, am gasit si eu firma asta in căutare fiind. ..

Nu știu ce si cum sa fac, ca m-am tot gândit.

Ca dc stau si le adun...scaune+material+o bere, doua, trei, plus ca nu mai am incalzirea. O mut dar e de munca. Si nu m-am gandit la toate piesele de plastic de care ziceai tu.

Pe de alta parte, zic asa : le desfac pe ale mele, iau uncalzirea, plastice le, dar pacat ca nu se potrivesc husele. .si e destul de complicat sa ma apuc sa modific husele mele. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

stai ca nu inteleg ce vrei sa faci...iei scaunele lui si pui plasticele gri de la ale tale , nu? la fel si incalzirea, pernele alea.

iar husele lui vrei sa le schimbi materialul albastru din centru cu alt material (dupa gusturile tale cromatice).

 

ce nu se potriveste, unde e problema (in afara de timp, indemanare si 1-3 beri cum zici)

Link către comentariu

Da..corect.

Dar dacă nu aveam nevoie de tot ce înseamnă plastice nu mai stricam setul meu de scaune.

Oricum din 2 seturi oi face unul ca lumea :D

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Problema este partea neagra...nu cea albastra...albastru chiar ar putea sa ramana...negru nu prea este de acolo...parerea mea

post-14266-0-62368600-1370937860_thumb.j post-14266-0-32306700-1370937861_thumb.j

Pune si tu o poza doua cu ale tale...sa vedem mai bine diferentele...

Scaunele tale actuale...orcum iti raman...ca si mie mi-au ramas cele stock...nu cauta nimeni asa ceva...si acum tu decizi daca raman intacte sau dezmembrate :)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

pai doar schimbi niste plastice de pe unul pe altul. la final ambele seturi vor fi complete, nu strici nimic.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!