Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Nu-i cam putin 5w? Eu la 1.4 puneam 10w, ala cu 5w se cam "ducea". 5w pun la diesel si e ok.

 

Mai esti pe cauciucuri de iarna la 20 de grade? Eu i-am luat anul trecut Golfuletului 205x55x16 Goodyear F1 (v-uri) de pe forum, in stare foarte buna si arata intr-un fel cu anvelopele astea si jantele de 16" :). Pacat ca merge pe drumuri terminate... http://www.viata-libera.ro/societate/41192-viata-libera-galerie-foto-bataie-de-joc-pe-drumurile-din-galati-se-vopsesc-gropile-de-pe-dn26

 

In alta ordine de idei, femeii ii va place rezultatul "imbunatatirilor" dar va considera ca ai cheltuit prea multi bani si prea mult timp pentru ele :). Nu e o trauma, e o neintelegere. Unii merg cu masina si au pasiuni mai "blonde", noi bagam banii si timpul in asa ceva. Si sincer nu am destui bani sa ii bag in tot ce as vrea sa modific, iar de timp... nu mai zic nimic.

Link către comentariu

Bag 5w40 in ea de cand o stiu. :D si nu am probleme, nu il consuma.

Am reusit sa schimb anvelopele ieri, alta viata...

Iar banii nu ne vor ajunge niciodata pentru masina...

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Salut,

Te-am vazut ieri in parcare la carrefour foarte misto jantele iti sare in ochi.

Sa o stapanesti sanatos.

 

Bafta

Link către comentariu

Ms Razvan! Stiu ca straluceau de curate ce erau...ieri dupa ce am schimbat anvelopele iti dai seama cum aratau, pline de vaselina, anvelopele la fel..si nu m-am abtinut pana nu le-am "dat luciu' ".

Ps: tu erai cu golful negru, parcat la vreo 15 m de a mea? Era sa incerc sa ma urc in ea...dupa jante am realizat ca gresesc masina.. :p

Inca o bifa pe lista...

post-42428-13665389045467_thumb.jpg

Link către comentariu

Ms ms...

Problema e ca vreau totusi sa le revopsesc, nu imi place cum au iesit.

Link către comentariu

in primavara asta am bifat urmatoarele:

-schimb ulei (Motul 5w40 X-cess)

-curatat+uns filtru aer K&N

-schimbat folie ceasuri bord

-cotiera fata Oem

-anvelope aproape noi Goodyear Efficient Grip 205 55 16 v, cu protectie janta

-toba finala noua + tipsuri VR6

-bucse brat Oem Audi TT -nu s-au montat

-bucse bara stab. Oem - nu s-au montat

-brat stergator si lamela hayon Golf 5 nou

-brate stergator fata aero

-lame stergatoare fata Bosch

Urmeaza :

-stopurile fumurii- urmeaza sa le primesc

-eleron hayon

-plafoniera W8

-flanse+rulmenti amortizoare

Urati-mi spor la bani... (cred ca mai bine luam o masina noua... :lol: )

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Io ti-am zis sa te duci la coafor :10[1]:, dar tu continui sa te perinzi prin magazine de piese auto . Si eu ma apuc de un proiect la Golfulet. Ii iau lupe bixenon si faruri si ii pun xenon ca la audi. Am fost pe inserat plecat si cu Inpro-urile astea nu am vazut nimic, nu stiu ce naiba, a obosit lupa, nu vedeam nimic. Mi-a zis nevasta mea ca nu se vede, dar eu batman, batman :D  . O sa fac si un DiY cu farurile cred, poate mai scapam de csenon pe oala... :tuktuk:

Link către comentariu

Vezi cum ba bagi si tu mai rau in "gaura"...am uitat sa trec farurile pe wishlist. Si farurile mele sunt chioare, dar vreau sa iau Depo cu lupa iar xenon nu stiu dc mai pun.

Link către comentariu

Daca vrei sa iti iei asa ceva, cum am avut si inca am nu te sfatuiesc. Din prima zi aspectul masinii s-a schimbat si arata bestial, dar lumina a fost mult mai proasta decat la surioara albastra. Eu is curios cum o sa iasa cu lupele mini +xenon -  sper sa reusesc si acest proiect, dar n-am pus niciodata xenon pe farurile astea. Sincer habar n-am cum s-ar fi vazut cu ele, dar cut off-ul este naspa... Inainte de a lua asa ceva, verifica printre colegi daca este un posesor si intreaba-l de lumina si mai ales de cutoff, daca e multumit.

post-22674-0-64221400-1366916229_thumb.j

Link către comentariu

Sa stii ca cei care au pus xenon sunt nemultumiti, dar cei care au pus becuri normale cica ar fi ok.

Link către comentariu

Gata.....am reusit sa imi pun si sticker :wub:

post-42428-13675220536709_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

De unde ai luat sticker-ul da si o masina bonus? :))

Link către comentariu

Pai asa am reusit...ca altfel...

Link către comentariu

Asta inseamna ca : ori ai cojit abtibildul omului de pe masina ori esti bun de "udat" pe arsita asta :P

Link către comentariu

Ce-ti mai place sa razi de oamenii necajiti....:(

Din pacate e bijuteria unui coleg de forum, un Passat din 2010 :wub:..dar lasa...ca o veni si vremea mea...

Link către comentariu

Nu tizule, chiar nu glumeam. Ma gandeam ca a venit caldura si tu te-ai innoit venim si noi la munte sa ne racorim cu o bere, pardon sa vedem achizitia :). Dar lasa ca nu-i problema, o sa gasesti a doua masina cand ai sa ai nevoie de ea.

 

Eu m-am apucat de desfacut farurile de Golf achizitionate si am avut doua surprize: prima a fost ca farurile sunt Valeo si sunt prinse cu adeziv nu cu mastic, asa ca m-am chinuit vreo jumate de ora si dupa ce mi-am tras o surubelnita in mana m-am oprit. A doua a fost ca farurile au lupa de proiectoare si cum la Golf nu am avut instalatie de ceata trebuie sa trag fire si pentru asa ceva :). Stii tu ca ai zis  o data, ca ne-am strans pe forumul asta toti "dilimandrosii" :10[1]: .

 

In plus de 3 zile am bagat la proiectul nou, fundatie, zidarie si placa. Mai am de zidit focarul, dar momentan facem o pauza si de constructie si de bere :10[1]: ...

Link către comentariu

grp, mare adevar ai zis cu dilimandrosii , vezi ca farurile valeo nu se pot desface, ma refer aici la sticla , mie mi s-a spart unu si nu am gasit nici sticla dar nu ai cum sa-l schimb, e un topic pe forum, lasa florine ca-i bun si golfuletele, b6 ala e sabie cu doua taisuri ,hai Paste Fericit si s-auzim numai de bine.

Link către comentariu

Sarbatori fericite!!!

La mine a venit deja "urecheatul" :wub:

Abia acum am reusit sa le pun sus..

post-42428-13676780184113_thumb.jpg

post-42428-13676780306697_thumb.jpg

Link către comentariu

Pfff, ma lasi pe mine singur sa ma lupt cu folia? :))

Sa le stapanesti sanatos! La ce bani le-ai gasit?

Link către comentariu

Poate gasesti si tu pana la urma...

Daca iti zic cat am dat pe ele o sa te oftici...:lol:

Link către comentariu

Buna intrebare...:lol:

Nu stiu...modelul fumuriu.. :p

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!