Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Orice cauciuc devinde mai rigid la temperaturi cu minus. Daca mai si sterge cu gheata pe el, se face franjuri si lasa dare. Inclusiv astea care le am pe polo, iarna asta au capatat cateva decupaje care lasa dare fine...

Totusi, sustin trecerea la aerotwin. Look + functionaliate.

Link către comentariu

Maine sper sa pot da o noua vopsea bratelor aero, ca doar suntem profesinisti nu? Iar apoi cred ca o sa comand lamele pe original, ca sa pot schimba ulterior doar cauciucul..

Link către comentariu

In sfarsit am rezolvat si cu anvelopele, luni le primesc : Goodyear Efficient Gripp 205 55 r16 91 v

Link către comentariu

Larentiu, le-am gasit pe okazii. Am luat pana la urma doar 2 buc ( din cele 4 vechi o sa fac o pereche pt spate).

Sunt aproape noi, 1500 km rulati, din 2012 , 400 lei cu transport cu tot (ambele).

Am mai fost in discutii si pentru 2 Bridgestone in stare f buna. 260 ambele. Iti pot trimite linkul.

Link către comentariu

da-mi link te rog pe pm...daca este din bucuresti m-as baga :)

Link către comentariu

Am vazut la un coleg de forum cum a schimbat foarte mult look-ul prin vopsirea lampilor spate.

Ma gandeam sa dau cu un lac negru (am inteles ca exista :p ) doar pe banda cu semnalizarea si pe cea cu pozitia.

Si sa le fac cat mai Oem ...adica ca in cea de-a 2-a poza :

post-42428-13659323103672_thumb.jpg

post-42428-13659326298928_thumb.jpg

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Pe vremea ploioasa stergatorul spate si-a aratat utilitatea. E foarte silentios si chiar sterge bine.

Niste sfaturi legate de postul anterior ? Cum sa procedez?

Link către comentariu

Tot in situatia asta ma aflu si eu. Am vrut sa iau fumurii oem, dar sub 250 de lei foarte rar se gasesc.   :(  Mai avantajos ar fi un  schimb+diferenta, dar nu cred ca se baga careva, asa ca folia ramane varianta cea mai ieftina.

Eu zic sa incerci... mai mult de 20-30 de lei nu cred ca te duce. In felul asta vad si eu daca fac pasul asta sau nu.  :10[1]:

Link către comentariu

Pai din ce am citit, vopsirea si folierea au fiecare avantajele si dezavantajele sale: la vopsire e mai usoara aplicarea, dar nu stii cat de uniform iti iese si in timp se cam matuieste; la foliere iti iese uniform, se matuieste mai greu decat vopseaua, dar e mai dificil de aplicat.

Un avantaj in plus pentru folie e ca poti s-o dai jos usor daca nu-ti place(sau nu le place oamenilor legii :lol: ).

Personal as merge pe folie, mai ales daca stii pe careva care a mai pus. E vreo 30 de lei bucata de 30x100 cm.

Link către comentariu

Corect...mda ...clar, mergem pe folie ! Acum intrebarea este ce folie cautam?

Link către comentariu

Ma gandeam sa cumpar un set de manere exterioare si sa le trimit la vopsit in culoarea masinii, la fel si bandourile...

Link către comentariu

Cu bandourile nu ar fi o problema dar fiindca imi e necesara masina zi de zi, nu o pot lasa fara manere.

Link către comentariu

Folia pe stopuri va arata asemanator cu stopurile hella Red Black Black Red (RBBR). Spun asemanator deoarece la stopurile originale partea fumurie este transparenta iar inauntru se vad dispersoarele portocalii respectiv rosii care dau culoarea luminii. De asemenea va trebui sa faci locul de la becul de revrese rosu. Exista folie speciala pentru stopuri, diferita de folia pentru geamuri, deci nu iti fa probleme ca nu va tine. Cu toate astea eu iti recomand stopuri de pacific, care dupa parerea mea arata bine pe culoarea ta si fac masina sa para mai fresh.

 

De asemenea iti recomand sa scoti scrisurile de pe hayon: COX, GOLF, 1.6.

 

Referitor la manere si bandouri: iti recomand ca masina sa stea parcata int-o curte sau garaj cat manerele vor fi la vopsit deoarece chiar si incuiata poate fi deschisa foarte usor daca nu nu are manere la portierele din fata. Deci daca trebuie sa circuli zilnic cu masina ti-as recomanda sa cumperi doua manere complete pentru portierele din fata. Pentru a demonta bandourile si manerele nu trebuie scoase de pe potiere decat niste dopuri de plastic.

Link către comentariu

Asa e , dar nu vezi ca eu nici farurile nu am apucat sa le iau de la tine -_-Parca nu as da atatia bani pe lampile spate...cel putin deocamdata...

Folia pe stopuri va arata asemanator cu stopurile hella Red Black Black Red (RBBR). Spun asemanator deoarece la stopurile originale partea fumurie este transparenta iar inauntru se vad dispersoarele portocalii respectiv rosii care dau culoarea luminii. De asemenea va trebui sa faci locul de la becul de revrese rosu. Exista folie speciala pentru stopuri, diferita de folia pentru geamuri, deci nu iti fa probleme ca nu va tine. Cu toate astea eu iti recomand stopuri de pacific, care dupa parerea mea arata bine pe culoarea ta si fac masina sa para mai fresh. De asemenea iti recomand sa scoti scrisurile de pe hayon: COX, GOLF, 1.6. Referitor la manere si bandouri: iti recomand ca masina sa stea parcata int-o curte sau garaj cat manerele vor fi la vopsit deoarece chiar si incuiata poate fi deschisa foarte usor daca nu nu are manere la portierele din fata. Deci daca trebuie sa circuli zilnic cu masina ti-as recomanda sa cumperi doua manere complete pentru portierele din fata. Pentru a demonta bandourile si manerele nu trebuie scoase de pe potiere decat niste dopuri de plastic.
O sa caut folie , iar legat de inscriptiile de pe hayon am dat-o jos doar pe cea cu "1.6"
Link către comentariu

daca le vrei pe ale mele ti le dau cu 150 ron, dar ar trebui infoliate si astea. eu le schimb pe ale mele

Link către comentariu

Noul look , cu noul stergator si fara inscriptia "1.6"

Pentru murdaria de pe hayon nu ma intrebati nimic, raspunde sotia ... :lol:

post-42428-13661358571007_thumb.jpg

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!