Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Am gasit un volan in 3 spite, piele ca nou...doar ca momentan am cam iesit din buget cu cheltuielile, si nu stiu daca il las pe asta in 4 spite si il imbrac in piele (200 lei ) sau cumpar in 3 spite -400 lei minus suma pe care o iau pe al meu...deci tot pe acolo ajung

Ce sa fac? >_>

Link către comentariu

Alege volanul in trei spite, este mai ergonomic decat cel cu patru si in plus arata mai bine :icon_thumleft:

Link către comentariu

Da stiu...pacat ca m-am aglomerat cu altele : bratele aero fata/spate si grilele de Bora .

Acum sunt pe ganduri...

Link către comentariu

eu mi-am facut volanul la un baiat din Craiova , direct pe masina l-a facut cu 150 de ron , si a iesit foarte misto , la inceput era mai gros dar in timp pielea s-a lasat si arata impecabil acum dupa 1 an si jumatate , volanul intr-adevat arata foarte bine , insa mi-e greu sa cred ca nu e vopsit , eu am mai vazut volane duse si vopsite si arata ca noi, acum depinde cat tine si ce modificari mai implica acest schimb de volan.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Arata intr-un mare fel:D

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Inca o ora pierduta langa bratul de stergator spate, care sub nicio forma nu se lasa despartit de "mama" lui...

Am folosit wd40. ..tot degeaba.

Sa vedem peste noapte, poate se mai lasa....

Link către comentariu

Nu rezolvi mare lucru cu wd40 incearca su degripant de suruburi  si se lasa imediat.

Link către comentariu

wd40 nu e asa de bun pt a debloca suruburile intepenite. sunt spray-uri degripante speciale pt suruburi care din proprie experienta sunt mai eficiente decat un wd40.

Oricum, o mica presa va trebui sa folosesti pt a extrage bratul. Cel putin pe fata fara presa e cam greu sa le scoti. Cred ca si pe spate e la fel.

Link către comentariu

Pe fata le-am tot scos si ies usor acum. Am vorbit deja si maine o sa am la dispoziție o presa. Cu siguranță rezolv problema...

Link către comentariu

si unde pui presa aia, apasa pe duza de stropit?!

nu e vb de suruburi gripate, e conul motorasului in stergator. WD40 face treaba buna. incearca cu parghie de jur imprejurul bratului sa ii faci joc 1-2 mm

Link către comentariu

Da, pe duza apasa.Ii dau eu de cap azi :)

Are cineva idee care este codul piesei de care se prind grilele de Bora? Ca am inteles ca este altfel sistemul. ..

Link către comentariu

piesa pe care se prind grilele? stiu ca intra in locul celor de golf doar ca se face un decupaj undeva...intreaba pe cei care au facut schimbarea deja.

 

presa nu e ok sa apese pe duza, e de plastic si o sparge. nici pe teava in care e duza pt ca e f subtire.

Link către comentariu

Tu ii gatesti masina sotiei sa se simta bine cand face naveta :10[1]: . Acu' cu grile de Bora si stergatoare noi plus volanul ala de piele iti dai seama ce comoda ii e plimbarea la servici . Eu ma apropii de 300.000 de km la Golfulet, dar am trecut deja la intretinere si atat la kilometrajul pe care il face... dar e adevarat ca am a doua dragoste CL AUDI A 4 :wub:

 

PS: Ma asteapta inlocuire de toate bucsele si bratele la Golf, iar traseul sotiei arata de parca au aruncat astia bombe cu fragmentatie. Sunt zone in care reduci la 5 km/h si treci usor-usor sa nu se rupa in doua. Troncane saracuta din toate bucsele si articulatiile, dar m-o futut statul cu impozite, tva la incasare si alte cacaturi de taxe  :grrrrrr:  si din lipsa de cash am tot amanat momentul. Tu-i rovignieta si taxa de drum!

Modificat de grp
Link către comentariu

Cam ai dreptate, ca putin am mai condus-o in ultimul timp , dar pasiunea asta de a baga bani in ea nu inceteaza. ( nu stiu... din pacate sau din fericire ?!  ) .Am noroc ca drumurile pe la noi sunt ok...

 

-volanul inca nu l-am luat, inca stau pe ganduri....problema e ca in ultimul timp (aprox o luna si jumatate) am cam facut gaura in buget :  -bucse oem r32 -200 lei

             -bucse bara stab oem - 60 lei

             -ulei motul 5w40 - 100 lei -oferta de pe forum

             -kit curatare filtru K&n - 80 lei

             -grile bora 200 lei

             -brat+sterg spate golf 5 - nou oem - 180 lei

             -brate fata aero -180 lei (azi le-am ridicat) :icon_bounce:

 

plus ca trebuie sa comanda lamelele pe fata si ar trebui sa imi vina cele 4 anvelope noi 205 55 r16 :sick:

 

ma gandesc sa schimb si flanse si rulmenti amortizoare...

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
sergiuromanessi93

Frumoasa foc. Ce nu-mi place e consumul ala care-l arata pe bord :rolleyes:

Link către comentariu

daca e cel din ultima poza , nu e cel corect.

Am schimbat folia si s-a resetat consumul,km samd...era consumul facut in vreo 6 km.

Am 8% consumul mediu (70% in afara) - cam 8-9 oras si 6-7% la drum intins

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!