Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Maine o sa imi ajunga si grilele de Bora...abia astept sa le pun sus :wub:

Link către comentariu

de unde si cat grilele?

stergatoare aero (daca tu crezi ca merita investitia) vazusem pe forum de vanzare, 120 lei.

stergatorul de g5 este altfel si la capacel, daca iei second sa verifici clemele sa nu fie rupte. nu se potriveste nimic de la cel de g4, in afara de piulita de prindere :)

Modificat de Muale
Link către comentariu

Grilele le-al luat cu 155 lei dp okazii, doar cea din stanga si cea centrala.

Grila din dreapta dc nu o găsesc pe second hand, o sa o comand la reprezentanta.

Brate pe fata o sa caut doar la dezmembrări/forum...colegul 'bigstar' nu le mai avea.

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

si cat e una noua la reprezentanta?

ai luat de anglia cele 2? stai ca am citit mai atent...dreapta iti trebuie! stiu ca se invarteau pe la 250 lei setul de grile SH. centrala 70 (aia e singura la fel pe masinile UK-EU)

Modificat de Muale
Link către comentariu

de unde si cat grilele?

stergatoare aero (daca tu crezi ca merita investitia) vazusem pe forum de vanzare, 120 lei.

stergatorul de g5 este altfel si la capacel, daca iei second sa verifici clemele sa nu fie rupte. nu se potriveste nimic de la cel de g4, in afara de piulita de prindere :)

tot atat costa nou. 80 bratul, 40 lamela si sa mai fie 10-15 lei capacul

 

Link către comentariu

dar cred ca e putin mai scurt stergatorul de g5 decat cel de g4



aaa scuze

Link către comentariu

Stati si nu va impacientați:

-acum ma duc sa ridic brat+lamela+capac...179 lei oem noi

-pt fata o sa va speriati :

240 lei /brat x 2 buc

lamele set 190 lei...

Faceți voi totalul

Link către comentariu

da,este mai scurt cu cativa cm. dar nu afecteaza in niciun fel vizibilitatea.

Link către comentariu

O sa va zic cu e.... :p

Dar vreau sa rezolv si partea din fata :(

Link către comentariu

am stergatoare clasice. as schimba cu aero doar pt look, in rest nu sterg mai bine. 

doar ca sunt predispuse mai mult furtului ;)

Link către comentariu

Stati si nu va impacientați: -acum ma duc sa ridic brat+lamela+capac...179 lei oem noi -pt fata o sa va speriati : 240 lei /brat x 2 buc lamele set 190 lei... Faceți voi totalul

 

179 lei stergatorul spate de golf V ? Scump! Eu am cumparat cu 120 130, nu mai retin suma exacta.

 

LE: pe fata cumpara bratele sh si lamele de la colegul nostru de pe forum (aprox 70 lei setul).

Modificat de virus
Link către comentariu

La mine deja nu mai sterg bine Bosch-urile. Au 2 ani si cu ocazia asta le schimb cu totul

Stati si nu va impacientați: -acum ma duc sa ridic brat+lamela+capac...179 lei oem noi -pt fata o sa va speriati : 240 lei /brat x 2 buc lamele set 190 lei... Faceți voi totalul 179 lei stergatorul spate de golf V ? Scump! Eu am cumparat cu 120 130, nu mai retin suma exacta.
Dap..
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina.

 

Chip-ul merita foarte tare, dar la 700 de lei dupa parerea mea in nici un caz....

 

Altii fac la LOGAN cu 200-300 lei o remapare, castiga 8 cai si 12 nm , dintr-un 1.6MPI 8v...

Link către comentariu

Loganu e Logan , Golf 4 e Golf 4  , vorbim totusi de un motor cu o oarecare uzura , care are o oarecare varsta , sa ai pretentii de sportivitate la un asemenea motor mie unul mi se pare putin cam mult , e fiabil , duce multi km , dar scuzati-mi expresia usor suburbana "nu e raliu "

Link către comentariu

Asta o sa ajunga intr-un muzeu peste ani buni..:p

Cumpărăturile. ...

post-42428-13650826741948_thumb.jpg

Link către comentariu

salut. am vazut ca se discuta de stergatoare! de curand am pus si eu brate aero si am luat stergatoarele de la colegu' de pe forum, sterg foarte bine nu ai ce reprosa, dar daca iti pui bratele aero sa iti cumperi si stergatoare bosch originale! e o diferenta foarte mare de aspect, nu se compara cu bosch!

Link către comentariu

Nu as da masina asta nici pe un Logan nou...:wub:

Am uitat sa va arat ceva...

Ceasurile:

post-42428-1365083239359_thumb.jpg

Link către comentariu

Ma tot apuc de una, de alta si nu termin un lucru important. ..si anume arcurile sport.

Cred ca Eibach sunt cele mai potrivite, dar am gasit pe net Weitec-cele verzi. Nu stiu acum care e codul potrivit pt 1.6 si daca sunt ok...sa raman la Eibach?

Link către comentariu

Am înțeles! Stiu ca sunt cele mai ok.

Acum desi sunt adeptul lucrurilor originale si de calitate ma gandeam ca poate reusesc sa nu dau 700 lei pe arcuri, dar se pare ca nu am scapare :)

Link către comentariu

Am incercat azi sa montez bratul si lama de golf 5 si nu am reusit nici sa scot bratul vechi...:(

Link către comentariu

Nu ai reusit? Daca erai in zona te ajutam...

WD40, putin joc, eventual o pârghie

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

M-am lasat pagubas ca incepea ploaia.

Am încercat cu un alt spray...trebuie sa cumpăr wd40....la un moment dat aveam doua prin casa si nu stiu unde au dispărut.

Am reușit sa găsesc brate aero si pentru fata...azi le-am comandat! :p

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!