Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Merita sa iau brate stergator aero? E diferenta in afara de look? Oricum cam trebuie sa schimb si lamele...

 

 Ai sa razi dar dupa tot felul de aerobulshit am luat de alea clasice si au sters zapada si noroi si ploaie din toamna si pana acum si nu au semne de oboseala. Nu mai pun aero, decat la cele care vin din fabrica cu asa ceva, sau daca e solutie oem. Cel putin cand ingheata pe la mijlocul stergatorului si incep sa nu mai stearga...

 

De resoftare nu stiu ce sa zic, daca merita in afara de faptul ca vara, cand ai sa ai si tu masina plina de lume si bagaje si AC-ul munceste din greu, iar la deal ai de ales ori opresti AC-ul ori retrogradezi :D. D.p.d.v. al economiei de carburant faci un calcul simplu: economisesti cam 1/2 litru la 100km fata de mersul obisnuit daca nu te dai la ea si continui sa mergi la fel. Dupa 10.000 de km te obisnuesti si incepe economia. Cel putin eu la Golf am facut la 140.000 si acum ma apropii de 300.000km. E adevarat cum zice si Lawrentzyu_86, a mea e diesel, a ta e pe benzina. Eu as zice daca poti sa mergi sau sa citesti despre experienta altora. inainte.

Modificat de grp
Link către comentariu

Pai o sa pun bratele originale plus stergatoarele...nu cred ca m-ai inteles...

Link către comentariu

Eu nu te-as sfatui pe motive de romania.. in 10 secunde iti fura amandoua lamelele. In plus lamelele sunt mai scumpe pentru bratele "aero" decar pentru cele stock unde gasesti si de la cativa lei.

Link către comentariu

Am ramas si eu acum vreo 3 ani fara ele.

Acum tot niste lame bune am , au fost vreo 120 lei, asa ca ori astea, ori alea...aceeasi pierdere ;)

Link către comentariu

brate aero...castigi la aspect. in schimb ti le fura mai repede. daca le-ai gasit la pret bun (50 lei, ceva de genu') merita.

imbunatatiri la stergere nu cred sa fie. 

cand schimbi lamela, poti cumpara si inlocui doar cauciucul. pe mine ma costa 50-60 lei pe an stergatoarele, le schimb ca vreau eu, nu ca nu mai sterg bine (alca, normale).

 

cu softul, nu merita la motorul tau (presupun ca dai 700-1000 lei), de banii aia faci altceva mai util.

Link către comentariu

mai bine de 700  de ron , faci 2 plinuri cu un OMV Maxx Motion , si ai sa o simti mai puternica :p , serios acum , chiar nu merita , gandestete ca motorul nostru e la baza un 1, 4 putin modificat .

Link către comentariu

Ii mai bag din cand in cand si de 100 :rolleyes:

Era o idee...oricum din ce lista am, nu stiu cand si dc reusesc ca fac chestia asta.. ma mai gansesc.

Mare ghinion pe mine :

De astazi 18.03.2013, masina mea draga va fi folosita zi de zi de cealaltă iubita a mea , draga si scumpa mea sotie...

:angry: :angry: :angry:

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Casa de piatra in ce sens ?

Acum se pare ca va fi valabil intre AKD-ea ( asa e botezată masina) si sotia mea....

Link către comentariu

Il are de vreo 2 ani, dar pana acum mergea mai mult cu o colega...de azi in fiecare zi cu masina la munca si e in afara orasului

Asa ca o mai vad in weekend :wacko:

Link către comentariu

Si eu i-am dat-o la 160.000 km. Acum, dupa 3 ani, are aproape 300.000 km. Si o vad in weekend cand trebuie spalata. Si o mai vad cand trebuie dusa la service. Deci, stai linistit, o sa o tot vezi :10[1]: . Solutia e sa faci ca mine: sa o iei pe a 2-a (masina, nu altceva :10[1]: ) si sa ai grija de amandoua.

Link către comentariu

Ai dreptate ! Ce imi place ca o lauda colegele : "fata da' ce masina curata ai ..." Da' numa eu stiu cine are grija de ea...:(

Apropo de o a doua masina , imi doresc la nebunie un A4 1.8t sau 2.0 t , 4x4 bineinteles, automata si interior crem ( tipic pt Sua :wub:)

Link către comentariu

si mie mi se pare...oricum vroiam sa arat modelul, interiorul, motorizarea...

inca nu sunt bani nici macar pt asta :lol:

Link către comentariu

1. N-are quattro.

2. 100.000 de km :D

3. E din 2009 in Romania, pew strazile noastre minunate.

4. Nu e cam ieftina? Ca ala e pret de G5 :).

5. http://vwforum.ro/topic/98975-vand-audi-a4-b7-20-tfsi-quattro-200cp/    7.000 epuroi + taxa.

 

Si am vrut 2.0tfsi dar la gandul ca mi-ar arata pe bord, in permanenta, de la 16l/100km in sus, am renuntat... dar nu chiar de tot :D.

Link către comentariu

Belea...pentru mine e motorizarea ideala. Am masina de munca si de obicei fac drumuri doar in afara orasului: concediu, socri, parinti ( drumuri de peste 400 km ) ...cred ca in cazul asta nu ar fi o mare problema consumul... ( sa ia mai mult de 8-9 % in afara? )

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Da, raman cele pe care le am...e acelasi model..

Iti dai seama, cum mai schimbam eu treptele la 6000? :lol:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

intre timp s-a montat folia in km , si cu ajutorul lui Florin s-a modificat si softul - m-am trezit ca erau diferente pe folie la ora 12...pe primul avea 130 km/h , iar pe asta 100 km/h

 

-am comandat si maine trebuie sa ridic brat+ stergator spate aero (GOLF 5)

-grile Bora

 

-cat de curand footrest Gti

-brate aero fata -dc gasesc ( nu imi face nimeni o oferta ??)

Link către comentariu

Sper ca ai comandat si protectia de plastic de la surubul de prindere al stergatorul de golf V deoarece cea de golf IV nu se potriveste.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!