Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

nu costa chiar asa mult! si eu sunt interesat de modificarea asta de ceva vreme si gasisem prelungirea undeva la 250 si tipsurile pe la 150 unde mai pui manopera! tipsuri am vazut de skoda ceva daca nu ma insel pe topicul asta http://vwforum.ro/topic/97256-ornament-toba-finala/ 

 

Ar iesi mai ieftin cu 100 - 150 lei, tot este mult. Desi eu nu am gasit fustele de V6 sub 300 lei bucata iar pentru tipsuri la gandeam la borla, nu la unele oem lungi  cat dopul de la sampanie, la care mai trebuie adaugat 20 cm de teava.

 

Ca sa nu aveti impresia ca ma zgarcesc va pot spune ca am vazut live golf IV cu prelungiri de V6, masina chiar viind V6 :lol: iar daca nu as fi fost atent cred ca nici nu observam diferenta. Mult mai rentabil pentru o schimbare de aspect mi se pare un kit de 25 edition (replica, nu original) la care prelungirea barei spate fara tipsuri mi se pare ca arta perfect.

 

post-14520-0-65766800-1362434010_thumb.j

Modificat de virus
Link către comentariu

Nu arata rau deloc:rolleyes:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Am luat o finala originala...dar acum nu gasesc niste tipsuri duble care sa imi placa si sa nu fie 400-500 lei :blink:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Lucrari legate de toba finala , comming on tomorrow ! :wub:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

In materie de interior imi lipsea ceva important, si se pare ca nebunia de a baga bani in masina nu mi-a dat pace...deci tranzactia s-a incheiat cu succes! Ce "sa este oare"? ...:pSent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Ghiciti..?Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Nici chiar asa...>_> .as vrea eu !

O sa pun astazi poze

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Multumesc. ..

Schimbarea am facut-o numai pentru "silence" , si dc tot am avut decupata bara a trebuit sa aleg ceva frumos ...

Se pare ca am reusit :D

Mai pun o poza cu posesoarea "organului"

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

post-42428-13626503426014_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce bine ma simt...

Urmeaza poza cu up-gradeul la interior !

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

fa o poza de sus sa vad cat sunt iesite.

arata bine, cat a incasat cel cu freza de floarea soarelui? :))

Link către comentariu

:))) floarea soarelui :)))

O sa fac, acum nu mai sunt in apropierea ei.

Toba normala, noua plus tipsuri inox - 420 lei

Iar colegului caruia i-a montat doar toba mea de inox i.a luat 120 lei manopera ;)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Arata foarte bine, insa daca vrei fusta de V6 cred ca o sa trebuiasca sa umbli iar la tipsuri deoarce decupajul din fusta ta este mai sus pozitionat decat cel din fusta de V6. In continuare ar trebui vopsite bandurile, stopuri de golf IV pacific, suspensie iar daca tot nu esti multumit niste prelungiri la bare + praguri.

Link către comentariu

arata foarte bine,felicitari !

mult mai bine decat ce aveai tu inainte :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc. ..

Poza cu vedere de sus

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

post-42428-13626613388774_thumb.jpg

Link către comentariu

da, a iesit ideal!

nici nu vreau sa ma uit in urma la burlanul ala ce il aveai :))

Link către comentariu

Imi creste inima :wub:Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Si legat de interior mi-a gasit un prieten o cotiera oem pe gri .Azi o sa o iau de la el si am comandat kitul de reparatie pt clapeta cea problematica..Abia astept sa o pun sus.Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Arata bine...dar eu tot nu am inteles cat a costat...de fapt am vazut pretul final...

cat ai dat doar pe tipsuri si manopera?

a fost nevoie sa se mai prelungeasca toba finala cu cate o bucata de teava?

ce dimensiune au tips-urile...un link ceva cu ele ai?

Stiu ca sunt multe intrebari....dar vreau si eu :))

Link către comentariu

No problem :rolleyes:

Am renuntat la toba finala oem pe care o cumparasem - folosita ,

m-am dus la Stelco (sunt si in Bucuresti) si le-am spus ce vreau.

Mi-au recomandat o finala normala facuta de ei la care am sudat 2 tipsuri de inox cu diam de 6cm si lungime aprox 12-15 cm.

Si cum zici tu a trebuit sa prelungim tipsuri le pana in toba finala.

Total 420 lei si chiar dc am pus toba normala are si un sound f fain si se aude f incet.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

deci Stelco   :icon_thumleft:

cotiera o imbraci in textil negru sau piele?

kit reparatie adica butonul ala din fata? cumperi pe original (daca da, lasa un cod si un pret).

eu am luat de pe ebay, vreo 10 lei

Link către comentariu

Www.tobe-esapament.roMai bine mergi direct la ei, ca multe poze pe site nu auSent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Cotiera doar o curat. E textil, pe gri.Am cad comanda la reprezentanta 41 lei-_-3B0868445 U71 - pe griSent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Da..am auzit de ei...si sunt si aprope de casa :D

Eu intelesesem ca deja iti cumparasei finala oem...dar nu stiam ca ai si renuntat la ea...de asta nu imi ieseau calculele :))

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!