Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Clemele sunt ale spolierului (fusta) de jos.Deci bara are gaurile unde intra clemele.La tine sunt rupte clemele de la fusta.Schimbi fusta de jos cu una cu cleme bune si rezolvi problema.Daca esti interesat de un spoiler second ieftin si in stare buna, lasa-mi un PM.

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Florin,problema de spoiler o rezolvi relativ usor si ieftin,dai jos bara si in loc de clemele rupte infiletezi 2-3 suruburi pt fixare,nu e scump un spoiler fusta-fata dar nu cred ca e cazul in situatia ta,eu zic inainte de investitii sa dai jos bara sa vezi exact despre ce e vorba...

Link către comentariu

Nu are rost sa schimbi fusta doar pentru atat. Faci cum a zis colegul cxr2test si ai rezolvat problema. :) 

Link către comentariu
On 04.11.2016 at 9:54 PM, ionutMK4 said:

Clemele sunt ale spolierului (fusta) de jos.Deci bara are gaurile unde intra clemele.La tine sunt rupte clemele de la fusta.Schimbi fusta de jos cu una cu cleme bune si rezolvi problema.Daca esti interesat de un spoiler second ieftin si in stare buna, lasa-mi un PM.

Pai acum am motiv ca sa îl schimb,  și as lua varianta de V6 :)

Chiar, azi am ajuns la 210.000 km 

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

am mai strans ceva km,  masina merge foarte bine.

Singurele probleme ce le am acum sunt :

 - cablurile de frana mana ( au inghetat pe undeva , isi dau drumul tot timpul dupa vreo 15 min de mers ) acum nici nu mai folosesc frana de mana pana nu comand alte cabluri originale. Mentionez ca astea le-am schimbat de vreo 2 ani...

- nu mi se mai desschide hayonul ( se aude actuatorul, dar e complet blocat )

Un an cat mai bun pentru toti !

 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Asa mi se intampla si mie iarna. Tocmai acum cateva zile nu l-am mai putut deschide. Probabil datorita frigului nu se duc ,,cuiul'' pana la pozitia finala si cand actionezi clapeta trece exact pe langa el. Da jos platicul de la hayon si elibereaza mecanismul.

Link către comentariu

Oare e mai bine sa schimb mecanismul de închidere?  Actuatorul se aude ca merge. 

Link către comentariu

Pana nu dai plasticul jos sa vezi ''live'' unde este buba nu ai cum sa ti dai seama...ai sa vezi daca actuatorul merge corect si daca problema nu este de la acest maner incercuit cu rosu sa ''patineze'' acolo dar daca actuatorul impinge ar trebui sa deschida...Tija la actuator este cea din partea stanga si ea aliniaza acel subansamblu ca sa poti deschide din centralizat...din cheie rotesti manual ca sa l poti deschide...sa nu ai ceva rupt si anume acea parghie de plastic neagra fara de care nu se mai deschide decat din interior.La tine nu se mai aliniaza ce am incercuit eu cu rosu si manerul agata in gol.CAM00270.jpg

 Later Edit : Posibil fire ciupite in burduf daca merge dupa vreme(asta cand deschizi din centralizat...)totusi incearca sa deschizi din cheie si ar trebui sa functioneze fara probleme si cu ocazia asta inlaturi si partea mecanica.

Modificat de sdR+
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

hayonul a fost doar inghetat, de la o zi dupa , merge fara probleme.

 

Sunt hotarat de data asta, masina a intrat la vanzare ( am o comanda ca si data pentru o masina noua ) 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

masina a intrat in sfarsit in service pentru schimbat si vopsit bara spate ( incidentul fiind in septembrie ) 

mai schimb si cablurile de frana de mana ca fac figuri...si e iarasi intr-o forma buna.

Sunt curios cum iese treaba cu vopsitul....

 

Chiar daca a intrat la vanzare...ma tin de ea. :)

Link către comentariu

Sunt si eu curios daca iti nimereste culoarea.pasiunea ramane indiferent la cine merge masina :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari de achizitie,cunosc sentimentul de aer mai proaspat.

Aduna material sa fim la zi cu stirile :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Poze de asta toamna,  când "bătrâna" ne-a dus și adus se la Praga. 

DSC_1197.JPG

DSC_1205.JPG

DSC_1211.JPG

DSC_1218.JPG

DSC_1221.JPG

DSC_1223.JPG

DSC_1224.JPG

DSC_1227.JPG

DSC_1228.JPG

DSC_1230.JPG

DSC_1231.JPG

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!