Jump to content

duze parbriz


mirceatm
 Share

Postare recomandată

Se poate cumva adapta duzele de pe passat b6 sau de pe alte modele de masini pe passat b4 care sa stropeasca asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine la golf 4 asa stropesc,fa schimb cu cineva sa vezi daca se potrivesc si le iei de la dezmebrari,nu e greu sunt prinse pe sistemul capsa in capota masinii si au un furtun infipt in ele care se poate scoate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de raspuns :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cele de O1 si O2 stropesc asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Se poate cumva adapta duzele de pe passat b6 sau de pe alte modele de masini pe passat b4 care sa stropeasca asa

Asa stropesc si pe Passat B7. Deci cred ca se pot pune relativ usor duzele de B7 pe B6.

Dar de ce vrei sa stopeasca asa? Eu sincer am 2 duze a 2 jeturi fiecare. Cele 2 jeturi le-am reglat sa "bata" la inaltimi diferite pe parbriz, asa incat sa imi ude parbrizul la 20km/h dar si la 200km/h ;) Duzele astea noi nu stiu cum stropesc la viteze mari...:rolleyes:

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la viteze legale, nu 200, stropesc excelent. Nu prea conteaza cum sterg la 200 pt ca la viteza asta nu prea iti vine sa te joci cu stergatoarele, si oricum nu cred ca e cazul pt ca pe ploaie si noroi nu mergi asa de tare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ dinu_s Si eu pe masina mea tot asa am 2 duze cu 2 jeturi, dar alea tip evantai au eficienta mai buna ca imprastie apa pe tot parbrizu si functioneaza si la viteze mari.Referitor la ce ai scris tu ca duzele de pe passat b7 se pot monta pe b6, nu este nevoie ca stropesc la fel.

Din cate am mai citit pe net peugeot307 si volvo s60 au duze tip evantai si care is prinse pe capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

la viteze legale, nu 200, stropesc excelent. Nu prea conteaza cum sterg la 200 pt ca la viteza asta nu prea iti vine sa te joci cu stergatoarele, si oricum nu cred ca e cazul pt ca pe ploaie si noroi nu mergi asa de tare.

Pai eu tot de viteze legale vorbesc...Locuiesc in Germania :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) Eu credeam ca mergi cu 200 prin bucuresti :)) Am inteles. Pai modifica si la profil orasul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din pacate nu pot modifica orasul...pot alege doar orase din Romania :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!