Jump to content

Radiator racire motor B4


passat19tdi
 Share

Postare recomandată

Am probleme cu radiatorul de racire motor (curge,pica) , am fost la magazin si cel mai ieftin costa 190 ron,oare sa-l iau,pretul e ridicol de mic ,mai ieftin ca cel de dacia 1300

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad un radiator pt intermediar AFN e in jur de 300lei pe AVA Danemarca.E posibil ca ceei de la magazin sa aiba ceva import China.Sincer e cam loterie cu astfel de produse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal cand cumpar ceva pentru masina iau produsul de cea mai buna calitate (asta nu inseamna intotdeauna cel mai scump dar de cele mai multe ori asa e).

Sfatul meu e sa cumperi ceva care sti ca e bun :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

radiator de racire pe B4 cel mai ieftin am gasit la 315 ron adus din Ungaria, produs de o firma germana , va zic firma cand imi ajunge acasa radiatorul comandat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviu-Razvan

Poţi să încerci să cauţi pe cineva care repară radiatoare... În bucureşti sunt câţiva "radiatorişti" care au şi sudură în argon şi etc... nu o sa fie la fel ca unul nou, ieşi mai ieftin... şi te ţine până când strângi ceva bani să iei în radiator nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am hotarat si l-am luat pe cel cu 315 din Ungaria. maine am sa-l montez.

e ceva ce ar trebui sa stiu cand il demontez- montez? - pentru cei care au mai facut acest lucru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa verifici daca cel nou are senzorul de comanda al termocuplei, daca nu are trebuie sa il iei de pe rediatoru vechi sau sa pui altul nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin fara senzor(termocupla),doar cu un capac de plastic..sau cu gaura goala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

As avea si eu nevoie de putin ajutor. Vreau si eu de la cineva o fotografie cu radiatorul si ventilatoarele la un passat 94 care sa aiba si instalatie de AC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii radiator mare, cu 2 ventilatoare la termocupla, intrarea si iesirea apei ii pe partea stanga masini (spre baterie), iar furtunele de apa is lungi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!