Jump to content

Motor Leon TDI 100 cai?


nelutzu
 Share

Postare recomandată

Am vazut pe www.seat.ro ca in noua promotie de Leon Spirit apare un motor (de altfel singurul diesel) tdi de 100 CP. Stie cineva daca este motorul PD pentru ca nu zice nimic despre el. De asemena am sunat la topcar si nu prea stiau ce si cum numai ca e cel de 100 CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb ca din cate stiu pana acum cateva saptamani era un motor TDI clasic de 90 cai la oferta Leon modelul vechi. Si motorul PD ar fi un punct in plus in alegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

este vorba de leon caroserie veche banuiesc. Pe acea platforma TDI 100CP este doar PD. Non-PD sunt de 90 si 110CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este vorba de leon caroserie veche banuiesc. Pe acea platforma TDI 100CP este doar PD. Non-PD sunt de 90 si 110CP.

<{POST_SNAPBACK}>

Caroseria veche bineinteles.

Oferta este destul de atractiva la pretul de 12950 daca intradevar e motorul PD, fata de octavia tour care la aceeasi bani ai motorul tdi clasic de 110 cai fara optionale de loc, pe cand la leon ai jante aliaj, faruri ceata, clima si geamuri electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!