Jump to content

Proiectoare A3 8L


Tracto
 Share

Postare recomandată

Pe modelul inainte de facelift de A3 8L unde sunt proiectoarele ? In far ? am vazut ca la facelift s-au mutat in pozitia clasica jos.

post-10002-0-97552800-1313143229_thumb.j

post-10002-0-02745900-1313143238_thumb.j

post-10002-0-64953500-1313143247_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu cred ca aveau ...

am vazut si eu mai multe modele prin buc care tot asa , daca aveau erau AM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrat pe site-ul osram si imi arata ca sunt 2 modele de faruri inainte de facelift si amandoua au proiectoare in far : unul H7 si unul H4 (dar nu inteleg de ce H4 pentru ca ala are 2 filamente ?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are h4 inseamna ca filamentul de scurta e pt proiectoare si cel de lunga pt faza lunga,iar pe faza scurta are bec h7 :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutari dragi colegi !

Am un a3 8l non-facelift si nu am proiectoare. Cele din faruri nu ma atrag deloc si as vrea sa stiu daca pot monta proiectoare ca pe facelift. Am observat ca grila de sub bara difera putin la facelift. Pe mine m ar interesa daca pot schimba doar capacele laterale ( unde sunt montate proiectoarele) cu cele de pe facelift fara sa schimb toata grila de jos. Se potrivesc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspunsul tot eu m-i l-am dat !

M-am uitat mai atent si grilele difera mult iar capacele laterale la non facelift nu se pot da jos sunt corp comun cu tota grila.

Trebuie ori improvizatie (nu recomand) cu vechea grila ori schimbata grila cu cea de facelift !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Publicat (modificat)

Inainte de a cumpara vreau sa ma asigur ca fusta/buza/ spoilerul de pe facelift cu locas pt proiectoare se potriveste pe a3 8l fara facelift. A mai facut cineva modificarea asta sau stie ?

Am pus si niste poze orientative.

post-10002-0-23344300-1336935737_thumb.j

post-10002-0-15776700-1336935746_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!