Jump to content

Aerodinamica Passat 3BG - Diesel Only


MariusNet
 Share

Postare recomandată

Salut,

am folosit optiunea search si am pierdut 2 nopti citind pe forum insa nu am fost lamurit cu anumite chestii :

1. Ce tip de suspensie vine din fabrica pe Passat 3BG 2002 1.9 TDi PD SE VAGON

2. Care trebuie sa fie unghiul de atac. Garda la sol fata vs spate nu ar trebuie sa aibe o inclinare de 15-23 grade ? si nu nu ma uit prea mult la BMW-uri dar sincer si cei de la Ford, Peugeot ba chiar Renault au garda la sol mai jos in fata fata de cea din spate relativ un unghi de atac mult mai eficient

3. Am observat problema: cum sa imi ridic Passat-ul cu 2-3cm de fatza dar nu am gasit cum sa ii micsoram garda la sol doar pe fata cu 2-3cm

Cred ca Passat-ul meu are suspensii drumuri grele si nu sport deoarece intre anvelopa si marginea aripei e spatiu de aproximativ o palma

anvelope 215/55/R16

4. Avantaje/Dezavantaje daca cobor fata cu 2cm mentionez faptul ca nu as vrea sa ridic spatele cu adaosuri deja e destul de sus ...

sper sa fie o provocare serioasa pentru cei cunoscatori

aici o poza cu masina http://gmania.ro/mas...11022010065.jpg anvelope 205/55/R15 in poza

PS: Sper ca nu am gresit cu nimic deschizand acest topic, in cazul contrar rog un moderator sa ma corecteze

cu respect,

Marius Nistor

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensia se identifica dupa cele 3 puncte colorate de pe arc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!