Jump to content

Intrebare touran


vladi3
 Share

Postare recomandată

Salut baieti , am si eu o curiozitate la care sper sa ma puteti ajuta. As vrea sa pun extinderea spoiler spate de la facelift pe modelul mai vechi (o sa pun o poza sa ma intelegeti mai bine). Intrebarea este daca se poate pune si daca puteti sa-mi spuneti si mie de unde as putea achizitiona una.

Poza. Sper sa mearga.

post-56521-0-44912500-1312442496_thumb.j

Modificat de vladi3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu se poate doar daca inlocuiesti cu totul spoilerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate vezi ca mai este un topic care expune ce vrei tu acolo.Si fara sa schimb spoiler sau bara modelul de prindere e la fel facut personal deci garantez 100% ca se poate doar am facut pe masina mea.

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am achizitionat un touran 1.9 tdi, bkc, 77kw, din 2005, si nu stiu exact daca masina are filtru de particule sau nu ? stie careva exact ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Uite Vlade o poza ca sa te convingi si tu ca merge aceea fusta .Eu am montat-o pe masina mea model 2004 fara schimbare spoiler.

post-19256-0-70680100-1314063741_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite si de la mine o dovada ca merge fara schimbarea spoilerului asa cum a zis si colegul flotouran

post-56428-0-53004800-1314118270_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am achizitionat un touran 1.9 tdi, bkc, 77kw, din 2005, si nu stiu exact daca masina are filtru de particule sau nu ? stie careva exact ?

ce cod motor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al bundy a scris de cod uitate mai bine....bkc :blah: :lol:

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti am o problema la Touran ul meu in sensul ca stergatoarele nu mai merg decat cand se invarte roata ,cand opresc la semafor stergatoarele se opresc unde apuca pe geam care sa fie cauza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intrebare:

Cum se scot cele 3 capace de pe volanul cu 3 spite?

(cele unde sunt si comenzile pe volan si cel cu ornament aluminiu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

salutari tuturor. Ma intereseaza daca imi poate spune cineva ce imi trbuie sa pun comenzi pe volan. am volan in trei spite, am gasit de cumparat butoane dar stiu ca mai trebuie un cablaj ( are vreo serie sau ceva de genul). mai trebuie ceva la volan, la cd ( am un rcd 300 mp3). Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, o intrebare touranistilor si nu numai:eu , printre altele, la configurare am pus si "vw sound".stie cineva la touran unde poate fi acel amplificator de care se vorbeste?ca as vrea sa fac ceva modificari, si sa stiu unde sa caut....multumesc.

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare in numele colegului nostru tao care inca nu poate posta. Poate il ajutati ;)

"Posted Yesterday, 22:41

pentru ca inca nu pot scrie pe nici un post pe acest forum , ci numai aici , va rog sa-mi spuneti cum pot scoate combustibil dintr-un rezervor de touran sau in general vw . nu am vazut nicaieri capac de vizitare la rezervor cum am vazut la alte modele de masini situat sub bancheta spate. multumesc !"

Toate bune si multumesc de ajutor in numele colegului :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poti sa scoti motorina numai daca dai rezervoru jos.

la golf 4 am reusit cu un furtun subtire lung si cu masina ridicata pe elevator dar nam reusit so scot toata.

dar de ce vrea sa scoata motorina/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut !

a incurcat pompele angajata de la statie ......, am reusit pana la urma sa o trag prin turul care intra inainte de filtru cu o pompa electrica , darrrr nu toata ptr. ca la un moment dat pompa din rezervor face vid si nu poti decat maxin vreo 15 litri , ramanandu-mi in rezervor vreo 5 litri pe care i-am combinat cu un plin de motorina. problema grava este ca daca se strica pompa sau plutitorul , cum o rezolvam fara sa dam rezervorul jos ? cica ar mai fi un furtun de tur care ocoleste pompa pana undeva sub capota dar trebuie intrebat un meserias de pe la vreun service.

toate bune !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare am si eu o problema cu Volkswagen Touran 1.9TDI .Atunci cand accelerezi de pe la vreo 2000 de ture in sus scoate un zgomot ciudat care suna ca un zanganit de niste monezi sau niste bile nu stiu cum sa zic . Cineva mi-a spus sa nu fie crapat ceva pe la filtru de aer .Aveti vreo idee? A mai patit cineva asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie vazut.daca e putem sa ne intalnim sa vedem ce si cum.id si numar telefon gasesti in profil

Modificat de fiestax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O idee: ceva asemanator am avut eu la Skoda Octavia; de la 1800 de ture incepea un zgomot misterios care disparea peste 2000 de ture. O vibratie de rezonanta! Cine avea aceasta frecventa de rezonanta? Unul din faruri, in atingere cu elementul de caroserie de sub el! Poate fi ceva similar.Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bazaitul acesta provine cam din centrul masinii ... Si daca apesi pedala la fund in a 2-a sau a 3-a de pe la vreo 1800 de ture asa se aude mai accentuat si tine cam pana la 2600 2700.

Am uitat sa precizez ca in zilele in care este foarte cald nu se aude sunetul acesta doar cand este mai frig afara

Puteai sa pui in acest topic intrebarea fara sa deschizi un alt topic.Ti-am mutat aici posturile.Multumesc

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbarea electromotorului la touran se poate face in regim DIY, sau trebuie mers la un servis ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara. Ar putea cineva sa imi spuna unde este pozitionat calculatorul de motor al unui touran 2.0 TDI AZV 136 CP ?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare , vin cu o intrebare pt masina din semnatura , (nu radeti) unde este situat vasul pt lichid servo directie? astazi am vrut sa controlez nivelul si nu am gasit acest vas, asa ca mai bine intreb decat sa incep sa demontez masina aiurea. multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!