Jump to content

Magazie CD


Radeonus
 Share

Postare recomandată

De pe masina mea, e original al masinii. Am seria masinii si a navigatiei, si zic ca nu au cum sa afle. Fiecare aparat are o serie unica pe el, pentru identificare. Daca aveam o chinezarie as fi inteles, dar e Blaupunkt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok dar hotarastete ca eu in decurs de o sapt vreau sa-mi cumpar ! cat ai dat pe rns 510 , nou sau nu ,de ai schimbat mdf2 ? explica putin te rog.si eu zic sa mergi in service. eventual un id sa vb mai multe cu tn . ms . sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutiile de vanzare - cumparare se pot purta pe privat! Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema rezolvata. Nu e nevoie de nici o masina sau test, doar seriile.

floryndrg ti-am trimis un mesaj pe PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am schimbat navigatia masinii RNS MFD 2 CU RNS 510, problema e ca nu mai merge magazia de CD. Se aude foarte prost. Stie cineva care e problema? Am citit pe aici ca ar trebui schimbate 2 fire, dar nimic detaliat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ce cod are cablul oem de legatura intre magazia 6 cd-uri si mavigatia MFD2 pentru un passat din 2006 ?

multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C0035320C este codul pt cablul radio-magazie cd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am citit pe forum si am rezolvat ,am confectionat doua lamele din plastic la capete ca varful unui cutit si a iesit .Unul din cd era introsus gresit , era in afara lamelelor de ghidare si l-am scos manual si acum merge ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut,


Utilizator ne sunt Nou si am nevoie de Niste Informatii, cine ma poate AJUTĂ.


Sunt ne passat DIN 2010, DIN modelul cel Nou, Inainte de face-lift ul DIN 2011 si vreau sa folosesc functia de Bluetooth si situatia sta astfel:


-Am în dispozitiv ONU bord în grijă nu stiu adaptor DACA TREBUIE puroi ne


-În computerul masinii Nu am gasit functia de Bluetooth SAU telefon


-Pe jucător am gasit functia de Bluetooth, am puroi pe pe, Dar Nu se intampla nimic.


Oare ce credeti, cum ca putea sa folosesc Telefonul Prin SISTEMUL masinii? .. Ce lipseste?


Multumesc


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am si eu o problema cu magazia de cd-uri,eu am cumparat-o acum cativa ani,e montata in portbagaj si dupa o pauza de 1 an si ceva de inactivitate m-am trezit zilele acestea ca dupa doar cateva minute de folosinta imi da error cd,azi am desfacut-o si am curatat una alta prin ea,inainte sa ii montez la loc carcasa am incercat-o ca sa vad daca s-a schimbat ceva sau nu ca sa nu mai repet procedura,din fericire functiona fara acea eroare,am revenit cu ea gata impracata in carcasa si surpriza din nou error cd,care ar fi solutia?,ori n-am curatat eu cum trebuie cea ce trebuia ori ce alta problema sa fie de nu trece de error cd?,ceva sugestii?.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu o problema cu magazia de cd-uri . La masina mea e pozitionata in torpedo, nu citeste nici un fel de cd, imi tot da error,dar problema cea mai grava e ca nu stiu cum sa o dau jos sa o duc la reparat.Am vazut mai sus cateva poze cu ceva cheite dar nu prea am inteles mare lucru, daca se poate sa fie mai explicit , va rog.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se baga acele 2 cheite sau..... 2 lame de cutter mic, ca sa se deblocheze. ideea e ca trebuie dat torpedoul jos ca nu va iesi magazia prea mult, cablul fiind prins in spate si nu ai mufa plug pt a deconecta ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna ziua. Am si eu un Passat B6 cu RCD300, am inteles ca se pot introduce 6 cd in el. Daca este adevarat imi poate zice cineva cum sa procedez ca nu reusesc sa-mi dau seama. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salutare.Pe unde se afla magazia de cd la o navigatie rns 315,pt.ca nu merge nici un fel de cd,pur si simplu nu primeste cd.Mentionez ca masina este un passat 2009.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Spiridusulverde

Buna.Am și eu o nelămurire în legătură cu magazia.Am un passat cu navigație rsn 300 și magazie în torpedo cu 6 cd.Problema este ca nu pot folosi cd cu mp3 din magazie,nu vrea sa le citească îmi apar pe meniu dar nu le citeste.Dacă bag în navigație merg cd cu mp3. Cd-urile cu track merg pe magazie fara probleme.Solutii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut, dacă am torpedou normal cu sertarul pt acte, și as vrea sa montez magazia cd în el, pot face asta direct sau cel cu magazie din fabrica difera? Am impresia ca sertarul e construit altfel..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!