Jump to content

Nu mai semnalizeaza la inchiderea/deschiderea masinii din telecomanda


tavy_85
 Share

Postare recomandată

gabryel_vld@yahoo.com

Am facut ce mi-ai indicat. singura usa care se deschide din interior este spate dreapta.. restul usilor.. se ridica acea siguranta si se coboara... nu se pot deschide. nu am desfacut niciodata acea yala... aveti o imagine ceva unde gasesc acele lipituri.. sau ce ar trebui sa fac? Stima! Multumesc anticipat. 

 

 

P.S: Precizez ca nu se aprind luminile din interior la deschiderea portierei dreapta fata, cum se aprind la deschiderea celei stangi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    20

  • Al Bundy

    16

  • mvcosmin

    16

  • kelu

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie demontata yala respectiva. Pe topicul" switch usa-probleme" gasesti fotografii si tutoriale cum trebuie procedat, insa mare atentie ca pe spate e ceva mai delicata operatiunea decat pe fata. Trebuie refacute lipiturile, schimbat switch-ul si curatat motorasul din yala

post-11532-0-55265000-1422942153_thumb.j

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabryel_vld@yahoo.com

Ai idee cat costa acest switch? De unde il pot comanda? Cat costa. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabryel_vld@yahoo.com

Si in legatura cu lumina interioara cand nu se aprinde la deschiderea portierei care ar fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot de acolo. Switch...lipituri.... citeste si tu topicurile dedicate, ca e plin de materiale forumul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabryel_vld@yahoo.com

Multumesc. O sa revin cu raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
gabryel_vld@yahoo.com

Rezolvat! Am schinbat iala cu totul.. era oxidata ruginita... am luat.o de la dezmembrari cu 50 lei.. am montat.o si acum totul este in regula. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca ai rezolvat problema, insa o broasca sh nerevizuita iti va face aceleasi probleme mai devreme sau mai tarziu. Daca tot ai demontat era bine daca schimbai switch, refaceai lipituri si curatai si motorasul pt ca nu poti sti ce ai luat ca si an si uzura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabryel_vld@yahoo.com

Arata perfect.. nu era oxidata/ruginita ca a mea. Sper sa fie ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are legatura ... toate sunt obosite, avand o anumita varsta - mai mult ca sigur sunt lipituri reci pe placa, iar switch-ul are uzura.

 

acum, faptul e consumat - macar reconditioneaza-ti yala ta, sa o ai pregatita cand o sa faca figuri cea care ai montat-o acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
georgianlaurentiu50

Salutare !! De cand am luat Passat-ul din semnatura am observat ca la inchiderea si deschiderea masinii nu licare becurile de semnalizare ! Este posibil sa nu fie dotata din fabrica cu asa ceva sau are ceva defect ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista setare pe vagcom din cate stiu, cauta pe aici pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
On 28.11.2011 at 22:18, F l o r i n a scris:

Pot sa-ti raspund eu ?

Da, sub bord, pe rack-ul cu relee, mai ai cateva sigurante. In teorie trebuie sa fie siguranta F, din poza.

Altceva - lipituri reci pe placa de baza a yalei....

Intai verifica sigurantele de pe rack-ul de la relee.

post-30007-0-92247000-1322511536_thumb.p

Salutare

Am o problema cu siguranța respectivă. Am schimbat-o de cinci ori pana acum și nu ține mai mult de câteva zile. Ușile se incuie perfect, plafoniera se aprinde la orice usa deschisă. Stiu ca undeva este un scurtcircuit, dar de ce nu sare imediat ci după 2-3 zile. Unde as putea sa caut, la uși, sub bord, la semnalizari ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica cablajul la modulul confort, vezi sa nu ai apa pe acolo, in mufe/modul, cablaj...etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sall. De ce nu functioneaza semnalul luminos la blocare. La deblocare functioneaza. Inchiderea este oem (vw bora )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa nu îți vadă o portiera ca este închisă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai probabil, o yala cu lipituri reci - intra in masina, incuie din telecomanda si vezi care usa se deschide din interior - aceea are probleme. Se reconditioneaza yala si o sa fie ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
RobertCosmin

Salut, de curand am schimbat farul stâng la un golf 4, am pus doua fire gresit si nu mai mergeau avariile, faza scurta, lunga, nimic, dupa am depistat si le am pus corect.  Si dupa toate astea nu se mai aprind semnalizarile cand incui sau descui masina, inainte se aprindeau. Ma puteti ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Verifica intai siguranța dedicata acestui lucru. Este separata, speciala pt confirmare optica alarma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici la mine nu se aprind avariile la închidere, doar la deschidere. Niciuna dintre uși nu se deschide din interior când este închisă din telecomanda. Ca defecte cunoscute, pe partea stânga, nu îmi funcționează niciun switch, dar ușile se deschid și închid toate fără probleme. Nici plafonierele nu se aprind nici la deschidere nici la buton. Am văzut mai sus în răspunsuri de acea siguranță de sub volan. Poate fi ea? Având în vedere câte nu îmi merg? Ca sa nu desfac degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RobertCosmin
On 08.05.2020 at 4:31, F l o r i n a scris:

Verifica intai siguranța dedicata acestui lucru. Este separata, speciala pt confirmare optica alarma

Unde se află acea siguranta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DSandu repara switch-urile

@RobertCosmin verifica sigurantele in partea stanga a bordului, sa nu fie vreuna arsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RobertCosmin

M am uitat la sigurantele legate de inchidere(cele cu cheita aia de pe panou) si nu sunt arse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!