Jump to content

Coduri de motoare 1.9TDI Golf5


popicmisulic
 Share

Postare recomandată

Am ,,batut'' forumul in lung si-n lat si tot mai mult m-am afundat;Doresc sa cumpar un Golf V 1.9 TDI Second Hand ca ani de fabricatie 2006-2007 dar nu cunosc foarte bine motoarele;Pana la urma seriile BKP si BMR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa la repezeala fara ETKA (cei care au o lista -completa sau nu- sa ma corecteze si sa posteze informatia) :icon_thumright:

90 cai: BRU, BXF, BXJ

105 cai: BJB, BKC, BXE, BLS.

BKP si BMR sunt de 2.0 (si in general pe Passat) astfel informatia solicitata nu are nici o legatura cu posibila achizitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru info,si din astea BJB, BKC, BXE, BLS, care este problematic? am auzit pe unii ca exista o serie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la BJB probleme cu turbo...eu sunt patit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La utilizare necorespunzatoare toate turbosuflantele pot sa pice...

BLS fiind EU4 cu filtru de particule se va duce senzorul de presiune (colegul Alex Preghici stie - ca si mine dealtfel la BMM).

Probleme majore nu stiu poate citind mai departe forum-ul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda stiu de fenomenul de surge, mie mi-au zis ca a fost viciu de fabricatie, dar masina a fost iesita din garantie de cateva luni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!