Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

9% e mult pentru un credit auto. Mai bine iti faci un credit de nevoi personale si tot pe acolo iesi, dar macar nu te obliga la casco.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia-o cu incredere! De acolo am luat-o si eu acum 3 saptamani. Masinile sunt aduse din Germania, luate de la leasing! Au tot istoricul garantat, toate reviziile facute la timp si garantie 12 luni! Eu tot in leasing am luat-o! Merge impecabil! Incearca sa mai negociezi ceva, mie mi-au mai lasat cateva sute de euro chiar daca a fost leasing!

Cere-le vin-ul si baga-l in google! O sa gasesti raportul masinii facut de SGS in Germania!

Modificat de dragos_u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, Taviboy said:

ei, era frumos sa fie fara dobanda :)

am dobanda fixa de 9% dar eu zic ca e OK avand in vedere ca nu am toti banii.

Ce e nasol este ca ma obliga sa fac Casco...sau poate ca nu e :)

cat este casco ?  ma refer ca ia in calcul optionalele alea nu tocmai ieftine in caz de ceva. PS - eu am luat la brd cu 8,5%

 

Modificat de yuk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu dobanda este importanta la un credit/leasing cat costurile totale ale finantarii

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, Taviboy said:

...Ce e nasol este ca ma obliga sa fac Casco...sau poate ca nu e :)

Personal sunt in cautare de Passat B7 si eu, dar nici nu ma gandesc sa NU fac CASCO. Se poate intampla o clipa de neatentie, poti sa dai peste unul cu asigurare (inca) la Astra / Euroins etc si stai si plangi dupa 14000 de euro...

 

iar 9% dobanda este enorm. E dobanda sau DAE, ca nu e totuna. De ex la BT, dobanda pentru o suma de pana in 20000 de euro este 6.85% la lei si 7.71% la euro pentru credite auto second hand luate de la dealeri...

Modificat de macphisto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mihaimihai15

masina nu este fabricata in 2012 - panoul comanda climatronic este model vechi (poate in a doua jumatate a lui 2011 si trecuta in acte ca 2012)

nu are park assist - nu sunt nici senzorii, nici butonul pe consola

nu vad nici butonul pt presiune roti

Modelul high-line nu ar trebui sa aiba barele de portbagaj cromate?! Sigur nu e high line: ar trebui sa aiba jante 17" in standard.

MFD pare monocrom nu color.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dragosvm 07.2012 --- este model 2013 si are clima aia de zici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, mihaimihai15 said:

Multumesc frumos baieti!!!

...pai si l-ai luat ca cel putin mie tare imi place.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi placea...nu,nu l-am luat...mi se pare cam tras de par anuntul(sa ma duc pana la Oradea si sa dau peste cine stie ce "țanțar")...cam prea multe optiuni la banii astia,prea frumos sa fie adevarat...sunt in cautare inca,la ce am citit aici pe forum...e groasa:)!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mihaimihai15

Intru si eu in discutie, am un prieten care a fost si a cumparat masinia de la oradea exact de acolo tipul se ocupa cu masini are pe stoc tot timpul mai multe bucati nu este samsar le verifica el km inainte daca o sa intri in discutie iti va trimite desfasurator de la service. Eu recomand dar cei drept sunt un pic mai scumpe insa are masini bune.

Nu ii fac reclama eu nu am de castigat sau de pierdut insa stiu cum este si eu am fost in cautare de passat am schimbat 3 masini pana am ajuns la una care sa imi placa :)

Modificat de pit-bull
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, yuk said:

@dragosvm 07.2012 --- este model 2013 si are clima aia de zici

a mea e fabricata in feb 2012 si are climatronic diferit de asta de mai sus. de asta ziceam...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Este foarte probabil ca in primavara aceasta sa revin si eu la Passat, sunt chitit pe un B7 Variant cu cat mai multe dotari evident. Avand anterior B6 si multumit sa zic asa de DSG, as vrea sa stiu, in cazul in care optez pentru DSG din nou, care sunt nesansele sa ma trezesc cu eventuale probleme la cutie si eventual din experienta voastra sau din ce a-ti mai auzit, in prezent la cat se ridica costul inlocuirii cutiei daca sa zicem ca s-ar strica? Nu cobesc dar asta cred ca e singurul lucru care ma da oarecum napoi de a cumpara masina. Am deja o masina manuala insa ne dorim si una automata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua, nu sunt in romania, sunt in anglia si am nevoie de o masina fiabila pentru taximetrie, primele la care m-am gandit au fost skoda si passat b7, pretul mi e pare acceptabil la mana a doua dar nu sunt deloc in tema cu partea mecanica, cel putin pentru passat b7 ce recomandati ca motorizare? care ar fi cea mai fiabila? gasisem un 2.0 tdi bluemotion cutie dsg 160 000 km reali facuti in 3 ani, masina 2012 si eram destul de hotarat sa o cumpar dar cum am sunat un mecanic si a auzit de dsg a zis ca e o cutie ce se strica destul de des, exista alte pareri? ce motorizare e cea mai buna pentru taximetrie ? 1.6 tdi, 2.0tdi? sa merg pe varianta manuala? intradevar este mai ieftina dar cu un regim de 70 000 km pe an cred ca ar fi destul de chinuitor..dar nu imposibil daca ar fi alegerea cea mai buna din pct de vedere al costurilor si al fiabilitatii, ce consum real urban are un 2.0tdi sau un 1.6?.va rog un sfat o parere,macar in domeniul b7 daca mai este passatul ce era o data si daca ajunge la 350 000km fara probleme....iar in alta ordine de idei daca nu mai e nici vw ce a fost o data, sa merg pe marci consacrate gen mercedes.  e class 220cdi?

va multumesc si sper sa nu fi deranjat prea mult

Modificat de nashu77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma poate ajuta cineva cu o verificare serie sasiu la o masina dupa net . Nu cred sa aiba km reali  ( WVWZZZ3CZBP353153 ). M-ar interesa ultimul service in retea , la cati km ??

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b8-ID7Ggfcx.html#contact_form

 

multumesc anticipat , sper sa nu fii incalcat regulile site-ului ca am dat un link al altui site !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un samsar care o incadreaza la B8...poate tine.:)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, palomino1700 said:

Un samsar care o incadreaza la B8...poate tine.:)

 

A facut si upgrade la HU si a uitat sa modifice si in descriere .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul in care gasesc masina si nu are faruri cu xenon/stopuri cu leduri, cat costa achizitionarea lor ulterior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca are xenon dar nu si spalator, sau nu vad eu bine? Deci sau farurile, sau bara nu sunt cele din fabrica, si ma intreb: de ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

upgrade-ul la xenon e plug and play sau e rocket science?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la masina de mai sus,bara fata nu e a ei,nu are spalatoarele de faruri si lipsesc si niste ornamente cromate de pe ea,conform dotarilor de highline.Farurile par a fi din fabrica asa,pentru ca nici in interior nu exista butonul de leveling.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 21/02/2016 at 3:09 PM, dr_dumi said:

In cazul in care gasesc masina si nu are faruri cu xenon/stopuri cu leduri, cat costa achizitionarea lor ulterior?

Nu cred ca este rentabil. Ca idee un far nou costa 6700 lei, second cred ca 800-1000 lei

On 21/02/2016 at 4:52 PM, dr_dumi said:

upgrade-ul la xenon e plug and play sau e rocket science?

3 calculatoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!