Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

BAC1, bacuri, s. n. 1. Ambarcație cu fundul și capetele plate, cu care se fac scurte traversări de râuri sau de lacuri sau care este folosită pentru serviciile auxiliare ale unei nave; brod, brudină, pod umblător.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) M-ai confuzat cu literele mari. Thanks.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d00ku pentru a o testa inchide masina cu geamul de la sofer deschis si dupa un min baga mana si deschide capota motor...ar trebui sa sune :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si cum reuseste el sa ajunga pana jos la podea sa traga capota daca baga mana pe geam? Se poate inchide in masina si apoi sa traga capota asa e mult mai simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca maine si o sa vezi ca se poate...clapeta nu este pe podea. poate sa incerce oricare din variante

scz pentru OFF

Modificat de manu01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nu se poate deschide capota cu usa inchisa,cel putin la mine nu se poate.insa poti sta pur si simplu in masina pui alarma si dupa putin timp miscate in masina si vei auzi cum ''urla'' alarma.scuze pentru off!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate deschide capota cu usa inchisa si geamul deschis. Cel mai usor mod de a testa alarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine la polo,nu se poate deschide capota cu portiera inchisa.e un fel de siguranta asta,sa nu cumva sa faci ceva si sa tragi de manerul ala cand esti in mers si sa te trezesti cu capota pe parbriz.ma mir ca la Passat nu e asa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai fi serios! La tine este așa pentru că n-au avut loc cu mânerul, nu că ar fi vreun element de securitate suplimentar. Cam ce-ai putea sa faci cu mana pe acolo când conduci?

De fapt, nu prea contează. Vă rog să rămâneți la subiect și să lăsați comparațiile cu alte mașini pentru aria dedicată.

Sent from my S500 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, poate te scarpini la calcaie (pe la minim ... 100km/h, ca sa "te trezesti cu capota pe parbriz") si tragi capota din greseala.

adica, nah...se poate intampla oricui...

oare cum a putut sa scape aceluiasi producator, sa monteze acest element de maxima securitate pe o masina din clasa superioara?

 

scuze, nu m-am putut abtine!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar dacă alegi să încerci să te sinucizi prin deschiderea capotei în mers, alegerea se va dovedi foarte nefericită, deoarece capota nu se deschide dacă nu se trage de mânerul de sub capotă.

Doar mie mi se pare stupid sa discutăm aici despre asta?

Sent from my S500 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

mi-am comandat un passat CC care e plecat din germania de 2 saptamani. in status apare plecat din fabrica, dar de atunci nu s-a mai modificat nimic. oare cum pot afla mai multe informatii de unde e? stie cineva vreun nr de tel de la Curtici? sau alta solutie? merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca n-ai ce face decat sa astepti. Dealerul unde ai comandat va putea sa-ti spuna cand ajunge la Curtici, insa din cate am inteles, depinde de firma din Curtici cand vor incarca masina pe trailer sa o aduca la dealer. Cel putin in cazul meu asa a fost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dar dealerul nu mai stie nimic de masina de 2 saptamani. Chiar asa sa nu fie nicio informare, pe nicaieri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dealerul nu are cum sa afle, tu nici atat...Firma aia din Curtici are contract cu Porsche Romania, nu cu end-useri asa ca porbabil nu-ti vor da nicio informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva a fost o mega grindina in parcul de stocare din Germania, cu zeci de mii de masini afectate? (http://www.ibtimes.co.uk/articles/498148/20130810/volkswagen-cars-wolfsburg-germany-auto-emden-hailstorm.htm)

Masinile acelea ar trebui sa figureze ca produse, insa vor intarzia la livrare pana se schimba geamuri si se indreapta indoiturile (aici am auzit de la cineva care a asistat la o indreptare similara facuta de o echipa de fabrica, ca in cateva minute a disparut ca prin minune o astfel de indoitura).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, stie cineva ce modificari sunt asteptate in Week 45 2013 pentru B7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine e interesat, am gasit aici: http://forum.gute-fahrt.de/showthread.php?t=19781

 

Passat:
+ MTV "Premium" mit SIM-Kartenschacht
- Safesicherung der ZV nur noch bei Diebstahlwarnanalge enthalten
- Entfall Frontscheibe infrarot-refektierend als Einzelangebot (nur noch über Klimakomfort-Paket)
- Entfall TV-Empfang
- Entfall Seitenscheiben vorn geräuschdämmend
- Entfall Sonnenschutzrolle elektrisch
- Entfall 2.0 TDI 103kW 4Motion (nur Limousine R-Line)
- Entfall 2.0 TDI 130kW DSG 4Motion (nur Limousine R-Line)
- Entfall R-Line Exterieur-Paket (Limousine als 3.6 Highline, 2.0 TDI 103kW 4Motion, 2.0 TDI 130kW DSG 4Motion)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce e aia "MTV"?

 

In rest, mi se pare ca au renuntat la 2 chestii cel purin utile: blocarea de siguranta a usilor si geamurile fata izolate fonic. Daca era ceva misto la masina asta, era izolatia fonica extraoridinara....Restul schimbarilor sunt greu de spus daca sunt utile sau nu, practic redistribuie opiunile in alte pachete, probabil ca sa optimizeze costurile...Probabil insa ca schimarile astea se vor reflecta altfel in serul de optionale disponibile pentru Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Blocarea de siguranta a usilor a ramas, dar figureaza ca optiune separata in configurator incepand de luna asta ("Functie Safelock pentru inchiderea centralizata"). Costa 0 EUR si se poate bifa doar la pachet cu "Alarma antifurt-imobilizator". Cel putin asa e in momentul de fata pe vw.ro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci costa mai mult, ca tre sa o iei cu alarma, nu mai vine default pe toate versiunile. Stiu, in Romania cumpara toata lumea alarma, dar in Germania prea putina lume pune alarma la Passat, deci inca o optiune care inainte era gratis si acum costa bani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

Dupa 3 ani de folosire suv japonez am hotarat sa trec pe ceva mai confortabil.

 

Inainte de 2010 am fost posesor de B6 impreuna cu problemele modelului ;)

 

Va rog sa imi spuneti daca la modelul actual , mai sunt problemele de la B6 ( volant, turbosuflanta, injectoare, vopsea, imobilizator )

 

De asemenea, va rog sa  dati o parere pe configuratia aleasa

 

Ma intereseaza in principal :

1.Merita motorul de 177 CP BMT fata de cel de 140 CP ?

2.Pachetul de faruri xenon adaptive impreuna cu ce mai vine este justificat ? Lumini led de zi sunt pe modelul 2013 si fara acest pachet. Pe B6 fara xenon, farurile erau sufficient de puternice

 

 

nws_ro.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mare + din partea meapentru incalzirea stationara si parbrizul cu reflexie radiatii in infrarosii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie. E incalzire si ventilare stationara, adica iarna incalzeste, vara raceste ;)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!