Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

cand am fost in Germanica, era la vanzare un Variant Rline Alb - arata in mare fel. Peste 100.000km, 2009... si costa 20.000 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am observat ca de cateva saptamani a aparut in configurator motorul 2.0 tdi cu 177 cp in loc de 170 cp . Sau au inceput si ei sa faca ca cei de la audi : 2.0 tdi 143 cp si 2.0 tdi 177 cp?. Din ce am auzit puterea reala e 143 cp respectiv 177 cp.

Au marit preturile si la optionale dar nu cu mult.

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Stie cineva ceva de firma "Arizona Com S.R.L." din Ploiesti?

Are un passat la vanzare care m-ar interesa, dar am cautat firma pe net, si pare ca s-ar ocupa de fapt cu "Baruri si alte activitati de servire a bauturilor".

Bine, apare ca dealer pe autovit. Are mai multe masini la vanzare, deci poate si-o fi schimbat profilul intre timp, n-o fi mers treaba cu bauturile :D

Multumesc

Modificat de livescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

S-au majorat din nou preturile aceeasi configuratie care era anul trecut 29.000 euro e acum 29.600 euro.

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

S-a scumpit foarte mult passatul. In 2011 am dat pe el vreo 27500 si acum configurat la fel  se apropie de 30 de mii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Da, si eu am constatat o scumpire cu vreo 10%. Nu-i nimic, La Emden VW opreste linia de productie in weekenduri pana prin toamna...asa ca cu scumpirea asta nu vor pierde prea mult daca produc mai putine masini... ;)

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Sunt in negocieri pentru un B7. Poate sa imi zica cineva la ce discount ar trebui sa ma astept?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu de maxim 5%. La ce dealer te duci?

 

PS Am vazut acum pe site la midocar ca au promotie de 2000euro discount sau daca alegi in configurare passat cu cutie manuala poti primi DSG la un euro. Sper ca este reala aceasta informatie pe care am vazut-o pe site-ul lor. Ar fi o treaba grozava sa iti configureze cu dsg la 1 euro in plus...

Modificat de aurel.banu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Merci pentru raspuns. Este pe bune (la toti dealerii VW). In limita stocului (asa mi s-a spus desi apare si in configurator discount-ul) dsg-ul e la 1 euro. 

Eu stiam ca 5% e la golf 7 pentru ca e deabia aparut. Inteleg ca la toate masinile vw e standard 5%?

 

Inca ceva.. am auzit ca la finantare prin porsche bank exista un discount aditional de 2% "La finantari pentru  achizitii REMAT Porsche BANK ofera un discount de 2% din pretul masinii. ". Stie cineva ceva despre asta?

 

Inclin catre midocar momentan pentru ca au fost mai deschisi si stiu macar pretul final. La pbn sau pbv1 nu vorbesc nimic despre discount decat cand le pui avansul pe masa. Inteleg ca nu vor un "razboi" al discount-urilor dar nu ma ajuta cu nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca nu vreau DSG? Frumos ar fi sa iti scada 2000 EUR indiferent de motorizare/echipare ... doar Passat e la final de cariera. Plus ca se fac in curand 10 ani de cand VW ne arata acelasi bord cu butoane redesenate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi-au dat 9% discount.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pana acum am primit doar 5% in plus fata de promotie si de tichet. Trebuie sa ma mai invart putin inseamna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci mie mi-au dat 9%...... in urmatoarele conditii, eu am facut configuratie noua... masina facea pe configurator 29160 si mi-au lasat-o la 26500.

 

nu era masina din stoc, nu era nicio promotie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Merci pentru raspuns. Este pe bune (la toti dealerii VW). In limita stocului (asa mi s-a spus desi apare si in configurator discount-ul) dsg-ul e la 1 euro. 

Eu stiam ca 5% e la golf 7 pentru ca e deabia aparut. Inteleg ca la toate masinile vw e standard 5%?

 

Inca ceva.. am auzit ca la finantare prin porsche bank exista un discount aditional de 2% "La finantari pentru  achizitii REMAT Porsche BANK ofera un discount de 2% din pretul masinii. ". Stie cineva ceva despre asta?

 

Inclin catre midocar momentan pentru ca au fost mai deschisi si stiu macar pretul final. La pbn sau pbv1 nu vorbesc nimic despre discount decat cand le pui avansul pe masa. Inteleg ca nu vor un "razboi" al discount-urilor dar nu ma ajuta cu nimic.

 

pentru ce configuratie ai optat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca nu vreau DSG? Frumos ar fi sa iti scada 2000 EUR indiferent de motorizare/echipare ... doar Passat e la final de cariera. Plus ca se fac in curand 10 ani de cand VW ne arata acelasi bord cu butoane redesenate.

 

Vezi ca au bagat pentru toate 2.0 TDI reducere de 2000 de EUR - Passat Summer Edition se cheama promotia.

Modificat de d00ku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Haha. Auzeam zilele trecute la radio ca VW a incetinit mult productia de Passat la Emden (nu se mai lucreza decat in 2 schimburi, nu se mai lucreaza in weekend, etc.). Deci poate au produs prea multe, de aia vor sa scape de ele repede si fac reduceri ;)

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ajutam viitorii posesori de Passat B7 cu ceva sfaturi si recomandari.

Aveti si lista de preturi atasata, editia iunie 2011.

Rostul acestui topic nu este pentru a se discuta problemele Passatului B7, pentru asta sunt alte topic-uri. Daca nu puteti sau nu doriti sa raspundeti on topic, atunci va rog sa va abtineti de tot. Urmatorul mesaj off topic va fi sanctionat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haha. Auzeam zilele trecute la radio ca VW a incetinit mult productia de Passat la Emden (nu se mai lucreza decat in 2 schimburi, nu se mai lucreaza in weekend, etc.). Deci poate au produs prea multe, de aia vor sa scape de ele repede si fac reduceri ;)

Probabil incep sa faca pregatiirile pentru noua generatie din toamna anului viitor :) . 

Dealerii din tara fac reduceri de 2-3 mii euro la passat , doar chitrele de la constanta care sunt insolventa nu fac nimic . 

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum August e luna de concedii in toata Europa, pana si Dacia opreste productia 2 sptamani (parca) e normal sa scazi productia, ca sa intre si muncitorii si dealerii si de ce nu potentialii cumparatori in concediu. Cine pleaca in concediu nu cred ca isi face planuri de achizitie masina in aceeasi luna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

O mica intrebare legata de B7. Am primit masina echipata cu alarma dar "cheia" are doar 3 butoane (nu 4 cum arata cheia de alarma din manual). 

 

E ok sa fie asa? Daca da, cum pot verifica functionarea alarmei? Se poate dezactiva de undeva?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am si eu tot cheie normala si am alarma oem, trebuie sa vezi banuiesc cu Vag-ul!!!!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e alarma standard e normal sa ai 3 butoane.Pe stalpul de langa scaunul soferului,gasesti un buton de unde o activezi,dezactivezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e alarma standard e normal sa ai 3 butoane.Pe stalpul de langa scaunul soferului,gasesti un buton de unde o activezi,dezactivezi.

 

Eu am vazut o singura alarma in dotarile optionale pentru Passat. Aia e. 

 

Multumesc pentru raspuns. Voi cauta butonul in  cauza.

 

Vreo idee pentru testarea ei? (la dealer mi s-a spus ca doar daca se sparge un geam se activeaza :dry:)

Modificat de d00ku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a sunat pe BAC cand se tot inclina masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!