Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Multumesc Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Acum, asteptam sa-i faci topic, in aria Masina mea :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari si sa te bucuri de ea cat mai multi km fara probleme!

eu mai am de asteptat vreo 6 saptamani si e foarte greu!:((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bily77: cand ai dat comanda? Se pare ca la variant timpul de asteptare e mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Da? Variant-ul e cel mai produs model de Passat, ma asteptam sa fie invers...cred ca mai degraba tine de optiunile alese...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desigur tine si de optiuni. Mai multi dealeri si chiar cunoscuti care au achizitionat recent B7 mi-au spus ca la o configuratie fara optionale cunoscute ca generatoare de intarziieri (trapa panoramica, dsg etc), timpul la limuzina e mai mic decat la la variant. Am vazut recent un exemplu, poate e fix care intareste regula..tocmai de asta intrebam de timpul comenzii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bily77: cand ai dat comanda? Se pare ca la variant timpul de asteptare e mai mare.

am facut comanda pe 28-02-2012,si mi-au spus ca o sa vina dupa 20 iunie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

astazi m-a sunat dealerul,si m-a anuntat ca cei de la vw au adus ceva imbunatatiri la b7,deci o sa fie masina cu dotari de 2013.nu am inteles prea bine ce imbunatatiri o sa aiba,dar ce am inteles e ca trebuie sa mai astept inca vreo 2 saptamani in puls din cauza asta.sper sa merite!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Modelele se schimba numai in saptamana 45 in fiecare an. Deci pe al tau tot Mj. 2012 o sa scrie. In saptamana 22 se modifica preturile si ceva maruntisuri, de obicei bordul, dar tu deja o sa ai climatronicul ala ciudat de pe B7-ul american.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

588312l.jpg?ts=1294658883

vorbesti despre diferenta asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bily77

Daca arata ca aia din dreapta ,astept cu nerabdare cat mai multe poze.

Asteptare usoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa nu fie ca aia din dreapta,ca mie unu nu-mi place.nu cred ca au schimbat consola.

spunea dealerul ca o sa fie ceva schimbat la butoane,ceva legat de consum,si nimic mai mult.

totusi imi pare rau ca m-am grabit sa o comand,puteam sa mai astept un pic si sa iau r-line,era exact ce imi doream.

insa sigur voi face ceva schimbari,la ea,cum ar fi scaunele sport cu tapiterie din material.nu-mi place pielea si gata.deci cine o sa doreasca scaunele comfort din piele,vor fi disponibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma refere-am la culorile din interior,mahonul...

Mahon am cautat si pentru a mea ,dar n-am gasit.Oricum vei avea o masina faina.

Modificat de toni d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as fi foarte interesat de scaune cu piele!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta fata de MY 2011/2012 se vede foarte clar in interiorul noului Alltrack si e diferit fata de designului variantei pentru America.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

588312l.jpg?ts=1294658883

vorbesti despre diferenta asta?

Cel din stanga este modelul european iar cel din dreapta este modelul american...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Nu chiar 100% adevarat. Modelele europene de B7 au si ele acum climatronicul care intial era instalat pe modelu american...nah...e mai ieftin. Plus ca cel din dreapta poate fi un HL si atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelele se schimba numai in saptamana 45 in fiecare an. Deci pe al tau tot Mj. 2012 o sa scrie. In saptamana 22 se modifica preturile si ceva maruntisuri, de obicei bordul, dar tu deja o sa ai climatronicul ala ciudat de pe B7-ul american.

Vorbesti fara sa cunosti realitatea.

Tot ce e produs dupa luna iunie este model 2013. Poti verifica la un trealer in programul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare legata de alarma, pachetul WD4 "Alarma antifurt'" - cum iti poti da seama daca o masina are alarma? Exista un buton suplimentar pe cheie pentru alarma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe stalpul de la sofer exista un buton. De la acest buton se poate anula alarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheia este cea standard, 3 butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cheia este cea standard cu 3 butoane... stiu ca in manual este prezentata in ceva poza un buton in plus pt alarma dar nu este cazul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

O intrebare legata de alarma, pachetul WD4 "Alarma antifurt'" - cum iti poti da seama daca o masina are alarma? Exista un buton suplimentar pe cheie pentru alarma?

Simplu: incui masina din butonul de pe cheie....astepti cateva minute...dupa care descui usa soferului cu cheia mecanica (aia de plastic). Din momentul ala ai vreo 10 secunde parca sa bagi cheia in contact, daca nu o vei face, va suna alarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

noutatile aduse passatului sunt putine,va fi climatronicul pus ca pe masinile americane (asa cum a spus dinu mai sus),lumina de la numar v-a vi cu leduri,si ceva legat de scrumiera din spate,dar nu am fost atent la amanuntul asta ca nu sunt fumator si nici nu se va fuma in masina mea.deci nu cred ca au adus ceva bun in plus si de calitate.

Modificat de bily77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Astea erau deja de la "update-ul" anterior...oricum nici mie nu mi-e clar ce aduce nou ultimul val de schimbari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!