Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

felicitari pt achizitii!!! chiar as vrea sa impartasim cu totii pareri despre masinile diesel vs benzinar :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine ma duc sa ridic masina. Abia astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Cu siguranta.

Cand o sa o inmatriculez trebuie sa platesc taxa de poluare? Nu mai stiu ce legislatia este in vigoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca passatul se fabrica si in alta tara din europa sau numai in germania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Passatul pentru europa se fabrica deocamdata numai la Emden, in Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa deschid doar portbagajul folosind butonul de pe cheie. nu merge. trebuie sa am ceva optiune ca sa mearga sau este o setare din CB?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa tii apasat timp de cateva secunde ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passatul pentru europa se fabrica deocamdata numai la Emden, in Germania.

multumesc dinule!am auzit ca s-ar fabrica si in Cehia,dar de la cineva care nu prea era sigur de ceea ce spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

normal daca tii apasat mai lung pe butonul din mijloc(portbagaj) ar trebui nu numai sa se descuie ci sa se si ridice singur portbagajul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult. A mers cu apăsat lung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat si eu comanda pt un B7 Variant 2.0 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comfortline cu cateva optionale oarecum uzuale (tempomat, climatronic, senzori parcare, rcd510, scaune incalzite, faruri ceata, alarma, volan piele...). Sunt tare curios in cat timp ajunge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am intrebat astazi si mi-au spus ca apare in aplicatie livrare in saptamana 29, dar ca ajunge sigur mai devreme. Am dat comanda martea trecuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, va rog sa-mi raspundeti cei care ati ridicat curand masina (b7-le), pe langa cele doua chei aveti si o bucata de plastic pe care sa scrie ceva ? eu am primit la skoda un clips de plastic cu un cod ce pare a fi pin inauntru lipit pe interior..dar la b7 mi-au dat doar o bucata de plastic negru cu ultimele cifre din seria de sasiu si doua coduri pe spate .. mai lipseste ceva?

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am mai primit cod casetofon si cod cheie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum arata codul de la cheie ..? puteti pune o poza (bine nu cu codul da macar sa stiu in mare cum arata)

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut. vinerea viitoare intru si eu in posesia unui passat B7. e second hand din 2011 si are 7000km la bord. Dotarea este highline si motorul de 2.0 TSI. Asteptarea ma omoara :) Pana acum am avut doua mondeo (vreo 4 ani impreuna), o mazda 6 (3 ani) si un polo (al sotiei - 1 an). Sper ca am facut o alegere buna cu acest Passat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm...am avut de ales intre Passat 140CP si Mazda 6 de vreo 177CP parca. Am ales Passatul pentru finisajele mai bune si zgomotul interior mult mai mic, dar mi-a ramas gandul la Mazda aia... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mazda a fost singura masina in care nu am bagat un ban in 3 ani...(inspectii gratuite ca parte a unei promotii). O masina fff buna (locurile 1, 2, 3 la testul de anduranta Autobild) dar care are o valoare de revanzare minuscula in germania...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tot restul au de suferit la devalorizare din cauza "nemtoaicelor"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ieri am intrat si eu in posesia unui Passat B7 CL 1.8 TSI.

cu optiunile: Climatronic, Alarma antifurt -imobilizator,electronic- senzor supraveghere interioara- inchidere confort-back-up horn si protectie antitractare, Camera Rear Assist, Computer de bord "Premium" cu afisaj color, Faruri de ceata cu lumina de viraj, RCD 510, Tempomat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

sa il stapanesti sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!