Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

@yuk da, xenon-ul a fost dotare optionala pe toate nivelele de echipare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara , as dori sa cumpar un B7 2.0 140 CP 2011-2012 cat de curand si as avea cateva nelamuriri .

Am inteles ca ar fi probleme cu injectoarele la anumite modele de motoare  exemplu : BKP si BMP .

Pt mine diesel-ul este total necunoscut , asa ca cer cateva sfaturi , merita variantele  2.0 ori 1.6 sau cel pe benzina  1.4 TFSI ?

O recomandare la achizitie , ce anume trebuie verificat , ce fel de testari (motorizare) si cam la ce anume sa fiu atent . 

Multumesc

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citește putin topicul asta ..macar 4,5 pagini !! BKP si BMP sunt motoare de B6 (2005-2008) . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 1.6 si sunt multumit de cei 105 cai. Sunt momente cand ar fi mai bine sa fie 140(sau 170) dar le depasesc repede. Depinde si ce masini ai mai condus si la ce te raportezi. Consumul e ok. 6 afara si aprox. 8-8.5 in oras(dar asta depinde de f multi factori asa ca e oarecum irelevant).

Bafta la cumparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 05.09.2016 at 12:40, yuk a scris:

Da , exista , eu am Highline , nu are xenon ! Apropo , Highline are si suspensia sport de la VW , E mai rigida , mai stabila in curbe ! Salut 

 

PS: Iti dai seama ce Passat (BERLINA)  iti vinde ala la 10.750 Euro ? Pai inca 3000 euro tre sa pui deoparte pt reparatii , garantat ... 

Modificat de Ungureanuion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca merita, numai tu stii ..

parerea mea:

masina arata bine (polishata si curatata frumos ), intretinuta interior.

ca dotari, nu exceleaza.

km sunt buni ptr anul de fabricatie.

masinile bune sunt scumpe si astazi.

am vazut ca cica ar fi cu DSG 7 ( ambreiaje uscate ).

intereseazate pe unde poti de relatii despre cutiile astea ca cica ar fi cam pretentioase.

ar fi fost mai bine sa fie cu ambreiaje umede dar, asta e.

tehnologia evolueaza.

succes la deliberare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2.0 tdi 170cp are DSG6 din cate stiu eu, nu DSG7. 

Mie imi place masina, doar ca nu are xenon. Cu toate acestea ar trebui sa se vada decent drumul si cu halogen avand in vedere ca e far cu oglinda mare, nu cu lupa cum a fost la b6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Masina tocmai am achitat-o asa ca astept numerele rosii.

Din ce informatii am acum se pare ca este DQ250 = DSG 6.

Masina nu este polishata, are toate acele zgarieturi specifice traficului. Poate in week-end daca reusesc sa o iau maine o sa pun poze mai clare.

Pana una alta, va multumesc tuturor celor care contribuiti la acest topic/forum si de acum ne vom "intalni" mai des.

Cei care va puteti da seama, are Bluetooth? Concret, se poate conecta telefonul fara alte "imbunatatiri"?

Modificat de identitate78
Intrebare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din poze, asa se vede ... cu atat mai bine ca arata atat de bine la ext. si nepolishata .... :)

sa te bcucuri de ea si ... km menumarati fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, identitate78 said:

Salut,

Masina tocmai am achitat-o asa ca astept numerele rosii.

Din ce informatii am acum se pare ca este DQ250 = DSG 6.

Masina nu este polishata, are toate acele zgarieturi specifice traficului. Poate in week-end daca reusesc sa o iau maine o sa pun poze mai clare.

Pana una alta, va multumesc tuturor celor care contribuiti la acest topic/forum si de acum ne vom "intalni" mai des.

Cei care va puteti da seama, are Bluetooth? Concret, se poate conecta telefonul fara alte "imbunatatiri"?

Uita-te sub scaunul pasagerului acolo e modulul Bluetooth 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa cumpar si eu o masina SH, din afara (Jetta sau Passat). Caut numai benzina, ce motoare recomandati. Ultima masina a fost un Golf 6 122 cp.

Este cineva de pe forum care poate verifica intrarile service ale masinilor dupa codul VIN - daca da rog ajutor si mesaj pe privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, ursuman said:

Vreau sa cumpar si eu o masina SH, din afara (Jetta sau Passat). Caut numai benzina, ce motoare recomandati. Ultima masina a fost un Golf 6 122 cp.

Este cineva de pe forum care poate verifica intrarile service ale masinilor dupa codul VIN - daca da rog ajutor si mesaj pe privat.

 

Este topic dedicat.Posteaza acolo VIN-ul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrarile service - ca despre asta intreba colegul " ursuman" , se pot vedea doar la reprezentanta dedicata sau partener.

In topicul unde.l trimiti tu, poate vedea doar caracteristcile tehnice respectiv dotarile - dupa VIN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am inteles din documentatie pe masina am RNS315, acela cu card SD in lateral. Acel slot SD este folosit doar pentru harti sau poate fi si sursa de fisiere audio? Daca da, accepta folder/SubFolder sau toate fisierele trebuie sa fie puse in radacina.

Merci.

Imi cer scuze daca locul intrebarii mele nu este aici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS 315 are card SD pe mijloc, inseamna ca ai RNS 310. Poti sa asculti si muzica de pe SD card, dar navigatia pe Romania nu va fi detaliata la nivel de stradute si numere de case. Sa stapanesti sanatos si fara evenimente masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

Din ce vad aici si in alte cateva poze pe net si rns315 are tot in partea stanga slot-ul SD.

http://www.pieseauto.ro/navigatie-dedicata/vw/passat-b6/rns-315-original-vw-1672138543.html

Modificat de identitate78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu nu am primit la masina cric si roata de rezerva ci doar kit-ul de reparatie al eventualei pene. Prin urmare doresc achizitionarea cat mai urgenta a acestora.

Cel din imaginea de mai jos care este de B6 se potriveste? Am primit de la dezmembrari oferta si vreau sa stiu sigur daca se potriveste inclusiv in portbagaj in acel suport de polistiren gri.

Multumesc

attachment.php.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic se potriveste cel de b6 dar cel mai bine faci o proba inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/15/2016 at 4:01 PM, cascadoru said:

 

Nici eu nu am avut cric si coarba, doar chit de reparatie care este sigilat, plus compresorul electric (verificat in sistem si asa s-a livrat masina initial - in Olanda).

Am vb totusi si la reprezentanta PBN cu un prieten si mi-a spus ca in afara majoritatea asa au pentru ca, la chitul de reparatie nu trebuie sa scoti roata de pe masina sau sa o ridici pe cric.

Concluzia este ca nu se arunca banii pe geam ci ca in afara, sistemul de asistenta este foarte bine pus la punct si nu prea e necesar cric si coarba si nici nu prea tai rotile in asa hal incat chitul de reparatie sa nu fie suficient :).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

54 minutes ago, Ungureanuion said:

@identitate78  - Iti poti da seama ce masina ai cumparat si de la ce firma serioasa , incat nici macar cric nu are acea masina ???!!! Unii va aruncati banii pe geam sincer ... 

Am gresit acum...ce mai pot face?

O sa incerc mai e dimineata la prima ora sa returnez masina si sa ii dau in judecata pentru reclama mincinoasa.

ON Topic: O sa il probez in prealabil sa vad daca este ceea ce trebuie. Daca cineva trece "pe aici" si are codul cric-ului de B7 sau o poza a cric-ului personal il rog sa imi dea informatii.

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@identitate78 in general asa sunt echipate masinile, doar kit de reparatie si compresor. Ar trebui sa se potriveasca cele de B6.

 

@Ungureanuion mai usor cu remarcile. Daca vrei sa-l ajuti pe colegu cu un sfat esti binevenit altfel suna a ironie. Si repet majoritatea passaturilor sunt echipate cu compresor si kit. (te-ai gandit ca poate tu ai aruncat banii pe geam pe o masina cu probleme dar ti-a luat ochii cu un cric si o cheie???)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanuion,tu ai auzit ca astea sunt optionale,adica platesti daca le vrei,cum ti au zis colegii nu toate masinile au roata de rezerva si cric,au kit de reparatie...

eu nu vad utilitatea cricului,in cazul in care nu ai roata de rezerva....

in afara tarii platforma nu se plateste,este pe cheltuiala asiguratorului,asa ca lumea acolo nu isi prea face griji daca are sau nu cric

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!