Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

10 hours ago, staticrzr said:

http://olx.ro/oferta/vw-passat-2011-dsg-xenon-led-navi-mare-km-reali-ID5lBOA.html

Ceva păreri despr  masina? pret/km/dotări? cum vi se pare la prima vedere? 

Masinile de la vanzatorul asta au peste 300.000km, majoritatea din Spania si nu au intrari in service deloc. Norocul meu a fost ca era luata de pe Cars on the Web si am avut raportul de vanzare care arata km la vanzare. Are poze cu acelasi gard la toate masinile.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niceeeee. 

MC de info bodiza. tu tiai găsit masina? 

Modificat de staticrzr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

In legatura cu masinile astea de la Oradea ce parere aveti?

http://olx.ro/oferta/volkswagen-passat-2013-comfort-line-2013-navi-park-assist-crom-ID6uqWC.html#8dfc3c6300

http://olx.ro/oferta/volkswagen-passat-kasmir-dsg-ii-mag-6-cd-display-touch-pdc-ID51c12.html#8dfc3c6300

PS: nu inteleg de ce toate au distributia schimbata la 95.000-115.000 km ?!? Exista si un interval maxim de ani in care trebuie schimbata distributia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

Acum ceva timp dupa ce am cumparat masina din semnatura m-am gandit sa evrific si eu seria de sasiu pe site-ul VW sa vad daca este una din cele afectate de softul cu "probleme" si asa a fost. Am intrat de curand sa verific daca au aparut informatii noi legate de acel soft si am descoperit ca pentru motorul meu a aparut o actualizare de soft. Am inteles de la cei de la Porsche Romania ca o sa primesc o scrisoare prin care voi fi invitat la service pentru updatarea softului la motor (pe banii lor). 

Are cineva idee ce ar putea face acest update la softul motorului?

Multumesc:)

P.S: Am incercat sa creez un nou topi pentru aceasta intrebare dar nu a mers asa ca am postat aici (daca se poate creea un nou topic ar fi perfect),am cautat si nu exista nimic legat de acest subiect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 19.08.2016 at 11:55 AM, Bratu Marius said:

Salut, 

Acum ceva timp dupa ce am cumparat masina din semnatura m-am gandit sa evrific si eu seria de sasiu pe site-ul VW sa vad daca este una din cele afectate de softul cu "probleme" si asa a fost. Am intrat de curand sa verific daca au aparut informatii noi legate de acel soft si am descoperit ca pentru motorul meu a aparut o actualizare de soft. Am inteles de la cei de la Porsche Romania ca o sa primesc o scrisoare prin care voi fi invitat la service pentru updatarea softului la motor (pe banii lor). 

Are cineva idee ce ar putea face acest update la softul motorului?

Multumesc:)

P.S: Am incercat sa creez un nou topi pentru aceasta intrebare dar nu a mers asa ca am postat aici (daca se poate creea un nou topic ar fi perfect),am cautat si nu exista nimic legat de acest subiect.

Este topic dedicat deja

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am cautat dupa diselgate ce-i drept si imi cer scuze, o sa postez intrebarea mea acolo. Multumesc pentru intelegere

 

P.S: am incercat sa postez dar nu am voie:D

Modificat de Bratu Marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Florici

Cautarile m-au dus la un B7 ca cel din link, ce parere aveti?

http://www.autohus.de/ro/cautare-autovehicule/detalii/175441/vw-passat-variant-2-0-tdi/#?pp=175441

Va pun atasat si un pdf trimis de cei de la DAT AUTOHUS

175441.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este ok-atat din pdv al sigurantei achizitiei cat si al pretului si dotarilor. In mod cert vei gasi la noi aceleasi dotari coroborate cu un pret mai mic dar nu ai garantia unei masini in firea ei. Cei de la autohus.de sunt printre cei mai seriosi din De. Bafta la achizitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Florici

A mai avut cineva experiențe cu acest parc auto? 

Văd în oferta lor si mașini care au în descriere "doar pentru export", ce au acele mașini? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul @mark21 parca a cumparat de la ei. Evita ce e ptr export-nu-si asuma raspunderea ptr eventuale pb. Km multi etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat 4 masini de la ei! Fara probleme la niciuna. Daca te hotaresti sa iei de la ei sa-i intrebi daca sunt venite actele pt masina pe care vrei sa o cumperi deoarece de foarte multe ori, de la leasing, masinile ajung inaintea actelor! Stiu prieteni care au stat 2-3 zile pt acte! In rest subscriu la ceea ce a spus pronet! 

Daca te hotaresti sa cumperi de la ei si nu te descurci cu transportul te pot ajuta cu cateva sfaturi legate de avion, tren, cazare etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Florici

Sa avem vreun dubiu legat de km afișați sau nu se murdăresc cu nimicuri? O bila albă dacă poți lua pe firmă,sunt niște bănuți în plus bine veniți pentru drum,înmatriculare si poate ceva reparații.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cele ptr export nu ai nici o garantie. La celelalte poti sta linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Florici

Atașat de oferta mi-au trimis si un fișier Pdf, la un vehicul cei de la Dekra îmi semnalează ca a fost revopsit cupola pentru daune de gheață. Credeți ca ar trebui sa îmi fac griji în privința asta? 

Modificat de Daniel Florici
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din puctul meu de vedere nu ar trebui sa-ti faci griji! Doar nu a fost rasturnata sau lovita frontal! In Germania se intampla des ca masinile sa fie afectate de grindina!  Si pe mobile.de gasesti termenul hagelschaden in descrierea masinilor! 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, pronet said:

La cele ptr export nu ai nici o garantie. La celelalte poti sta linistit.

Interesanta atitudine. Chiar faca postezi ceva care poate ajuta in viitor un coleg se poate sa fie apreciat cu "dislike". Nu ca m-ar afecta in vreun fel dar macar daca ar fi argumentata respectiva actiune. So, next time eu unul ma abtin la postari in acest topic, las pe cei "avizati" sa comenteze.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, pronet said:

Colegul @mark21 parca a cumparat de la ei. Evita ce e ptr export-nu-si asuma raspunderea ptr eventuale pb. Km multi etc.

 

Am cumparat de la autohus,de, cum am scris atunci, nu mai sunt nemtii ce au fost..

nu negociaza nici 1 euro, ascund diverse probleme intentionat, preturi mari pt masini sh

singurul lucru bun, km 100% garantati, dar asta garanteaza si carsontheweb si in plus nu te mint deloc, 100% descrieri si certificate, SGS sau MADCAM..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Florici
5 hours ago, pronet said:

Interesanta atitudine. Chiar faca postezi ceva care poate ajuta in viitor un coleg se poate sa fie apreciat cu "dislike". Nu ca m-ar afecta in vreun fel dar macar daca ar fi argumentata respectiva actiune. So, next time eu unul ma abtin la postari in acest topic, las pe cei "avizati" sa comenteze.

Orice sfat e bine venit,.suntem o mare familie, unii mai pricepuți,alții nu. Nu trebuie sa punem tot la suflet. Pt mine orice informație de pe acest grup poate fi determinanta în alegerea mașinii, cum nu aruncam cu banii pe fereastră încercăm să ne ferim de eventualele capcane.

Mai pun un line cu o posibilă masina, eventual si o părere despre ea

http://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-Passat-2.0-TDI-DSG-HIGHLINE/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:25200_25_,frn:2011,frx:2014,ful:diesel,mlx:200000,ger:automatic_gear,pwn:110,pwx:147,ccn:1800,ccx:2000,itp:leather,xhl:true,nvs:true/pg:vipcar/229788765.html

Mi-a trimis si alte poze cu mașina,pare ca arată destul de ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atatia bani pe o masina passat variant din 2012 cu 200k km, fie ea si higline, hmmm .... parca nu merita .

opinia mea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la ce a zis cascadoru. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Florici
7 hours ago, pronet said:

 

Modificat de Daniel Florici
Achiziția va fi fără TVA. Este scump raportat la cele de pe Autovit sau? Din ce văd nu duce lipsa de opționale! 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Daniel Florici said:

Orice sfat e bine venit,.suntem o mare familie, unii mai pricepuți,alții nu. Nu trebuie sa punem tot la suflet. Pt mine orice informație de pe acest grup poate fi determinanta în alegerea mașinii, cum nu aruncam cu banii pe fereastră încercăm să ne ferim de eventualele capcane.

Mai pun un line cu o posibilă masina, eventual si o părere despre ea

http://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-Passat-2.0-TDI-DSG-HIGHLINE/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:25200_25_,frn:2011,frx:2014,ful:diesel,mlx:200000,ger:automatic_gear,pwn:110,pwx:147,ccn:1800,ccx:2000,itp:leather,xhl:true,nvs:true/pg:vipcar/229788765.html

Mi-a trimis si alte poze cu mașina,pare ca arată destul de ok.

Salut! Mașinile in zona Stuttgart sunt scumpe .. Despre masina din link pot sa-ti spun ca am vazut-o in Iunie cand am fost dupa a mea . Aveam trei de vazut :) . daca nu mi-o aducea harjonita pe partea stânga ( aripa , si portiere) o cumpăram . Ma înțelesesem cu el la 14.500 si avea 192.000. propietarul este Neamț dar cei de la autohaus sunt turci :) . Ce nu mi-a plăcut in afara faptului ca trebuia vopsita , avea cauciucuri diferite fata-spate ,era f murdara înauntru , fumător fiind . In schimb km originali , service vw complet . Daca imi lasi o adresa de mail iti trimit poza cu masina cum era :). acum depinde si cum a ieșit vopseaua... Negociază cu el !! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!