Jump to content

POLO R WRC


PTDA
 Share

Postare recomandată

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are ceva special buburuza si imi place la nebunie. Echipata de WRC e senzationala. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place cum arata.

Era cazul sa le dea peste nas francezilor cu ceva "klumea"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi place tare versiune r I Luv polo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era cazul sa le dea peste nas francezilor cu ceva "klumea"

Da? De ce "era cazul"? :huh: In fine...

Poze "mai personale" decat cele de prin reviste:

post-16418-0-30931100-1309449326_thumb.jpost-16418-0-97955000-1309449335_thumb.jpost-16418-0-09694400-1309449351_thumb.j

post-16418-0-83726400-1309449363_thumb.jpost-16418-0-70504000-1309449378_thumb.jpost-16418-0-53376500-1309449395_thumb.j

post-16418-0-90758400-1309449412_thumb.jpost-16418-0-31514000-1309449436_thumb.jpost-16418-0-64635400-1309449451_thumb.j

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte frumos masinuta.Dar pana in 2013 se pot intampla cam multe ... Poate spera ca pana atunci sa imbatraneasca masinile francezilor ca sa le poata da peste nas ... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte siropos.

Masina asta nu este facuta pentru parada. Va trebui sa castige curse. Poate chiar si titlul. Functie de cine o va conduce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Era cazul sa le dea peste nas francezilor cu ceva "klumea"

Da? De ce "era cazul"? :huh: In fine...

In ultimii 7 ani Citroen a triumfat la piloti prin Sebastian Leob iar la constructori din 2000 incoace, cu exceptia a doua trofee luate de Ford numai francezii au castigat. Chiar e cazul sa se mai schimbe lucrurile. Poate Polo sau Mini WRC...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

enjoy :)

Modificat de soverey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se zvoneste ca Vw e in discutii avansate cu Sebastien Loeb si Solberg,dar se pare tot neoficial Citroen a ajuns la un acord cu Loeb pana in 2014.Oricum imi este dor de;Tommi Mäkinen,Carlos Sainz,Jari-Matti Latvala,Colin McRae si Alister,Marcus Gronholm, Harri Rovampera,Didie Auriol ,Juha Kankkunen etc..etc.Mie dor sa vad masini adevarate ..nu lindicele actuale.WRC a pierdut mult din frumusete ...pacat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Masina prezentata de voi e versiunea preliminara,abia spre sfarsitul lui 2012 se va lansa masina cu care VW va intra in WRC.

Sébastien Ogier a semnat pt VW ,este fost pilot Citroen optiunea 2 dupa echipajul lui Loeb.

http://www.youtube.com/watch?v=VeicxXyqwvw&feature=player_embedded#!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Nu este si o poza cu tot bordul? Arata interesant volanul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:X Super arata :D Acuma stiu ce spoilere vreau :))

Desi..mi se pare ca bara din fata seamana mult cu cea de la Fiesta RS :|

Modificat de qwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

mai mult zboara!!!!! trebuie sa ne faca sa fim mandri ca suntem posesori de polo 6R!

Modificat de bily77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici skoda fabia nu o duce rau pe macadam, dar polo-ul are un sunet mai placut, din punctul meu de vedere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate masinile zboara in Finlanda :lol: .E recunoscut ca cel mai rapid dar scurt traseu din WRC,si toti producatorii isi incearca masinile acolo inainte de inceperea campionatului.E traseul unde poti scoate din masina...maximul absolut.

Volkswagen,vrea sa concureze cu 3 masini in campionatul 2013 si vrea sa ia ca piloti inca 2 nume celebre:Latvala si Sordo.

E o strategema care confirma temerile celor de la Vw,ca intrarea lor in wrc sa nu fie un fiasco.Asemeni,Vw a intrat in wrc intr-un moment cand dupa parerea multora...este cel mai slab campionat din toate timpurile.Fata de anii trecuti lipsesc:Peugeot,Subaru,Mitsubishi si Toyota retrasa de multa vreme.

Polo se va bate cu:Ford,Citroen,Mini,si verisoara Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Cred ca e cat un golf gti :)

Oricum mi-ar placea o tura cu 220cp pe 1200kg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare interesant ca varianta de productie a msinii de WRC are farurile cu led si halogen...

429505_10152311032845705_152128604_n.jpg399303_10152311032020705_1543274778_n.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citisem pe facebook, de la VW america despre noul Polo WRC ca ar veni cu un nou motor: 1.6TSI . Nu stiu cat de adevarat este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!