Jump to content

Mufa OBD


Ares323
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

ebay.de e cea mai buna sursa de mufe.

cam 10-15euro transportul asa ca e bine sa gasesti o licitatie la cineva care vinde mai multe sa-ti faca colet cu 4-5-6 bucati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba cu ebay este foarte relativa.

Cea mai ieftina mufa este 12.5 euro dar este super naspa, si nu merita nici un ban.O mufa bunicica pot sa aduc spre vanzare aici la 30 euro.

Daca sunt musterii anuntati-ma.

Inclusiv orice tip de interfata pentru orice protocol....just ask for it :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un pic exagerat pretul pt o interfata. Pentru un microcontroller in plus nu poate urca la 800 EUR. Poate am fost inteles gresit. Ma intereseaza doar interfata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK Mersi. Raman in continuare in cautare de interfata pt Carsoft BMW. (sau macar schema)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care dintre multiplele variante? Cu microcontroller? Cu comparatoare de tensiune? Cu 2 porturi seriale? Daca-i cea cu microcontroller ai si softul care trebuie inscris?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea cu doua porturi seriale.Pentru cea cu microcontroler poate o sa am saptamana viitoare softul de inscris.

Ai interfata functionala pentru Tacho Pro sau Alpha8 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea cu 2 porturi e pt versiunea sub DOS. Nu prea sunt laptopuri cu 2 porturi serial si nici nu merge cu adaptoare PCMCIA sau USB. Nu am interfete decat pt VAG-COM. Inca nu m-am bagat atat de adanc, ma intereseaza doar diagnostigarea la masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba cu ebay este foarte relativa.

Cea mai ieftina mufa este 12.5 euro dar este super naspa, si nu merita nici un ban.O mufa bunicica pot sa aduc spre vanzare aici la 30 euro.

Daca sunt musterii anuntati-ma.

Inclusiv orice tip de interfata pentru orice protocol....just ask for it

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba cu ebay este foarte relativa.

Cea mai ieftina mufa este 12.5 euro dar este super naspa, si nu merita nici un ban.O mufa bunicica pot sa aduc spre vanzare aici la 30 euro.

Daca sunt musterii anuntati-ma.

Inclusiv orice tip de interfata pentru orice protocol....just ask for it

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimate domn.

Nu toata lumea are posibilitatea de a cumpara de pe Ebay, sau mai nou toata lumea are carduri in valuta??

Nu dezinformez pe nimeni in scopul de a face reclama.Nu acesta este scopul prezentei mele pe acest forum.

Iar sa cumperi numai o mufa de pe Ebay nu prea merge nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

stie cineva unde pot sa gasesc la ora acutala mufe OBD2 de calitate si la cel mai scazut pre posibil ?

Ma intereseaza variante concrete , nu genul : pe internet sau pe ebay .

Daca aveti ceva informatii concrete despre asta si experienta in a procura mufele astea , va rog lasa-ti un mesaj

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu as vrea sa par negativ, dar la ce o sa va mai ajute mufele OBD cind VAG-Com nu va mai functiona cu interfete "home made" in cel mult 1 luna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru modelele "mai vechi" (parcul auto din aceasta categorie este imens) care nu folosesc protocolul KWP2000 VAG COM-ul 311 este suficient si functioneaza si cu interfetele home made "neinteligente".

Pentru noile modele MY2004 oricum in afara de Engine si Gerbox care au si conexiuni K-line restul moduleleor comunica numai pe CAN-bus unde deocamdata nu se pune problema interfetelor Home Made.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fapt divers: interfata mea (proiectata si executata de mine) functioneaza si cu versiunea 402.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb si eu inutil... e pe undeva publica schema implementata de tine, kisslorand?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!