Jump to content

Audi A4 - probleme suspensie


Eminence
 Share

Postare recomandată

Salut, exact de 180 de euro te vor tine sau tradus in kilometrii intre 8000 si 12000. Daca nu vrei sa schimbi brate in fiecare an cumpara TRW sau Lemforder restul sunt loterie. 

Iti spun din propria experienta deoarece la fel am procedat si eu; am pus un kit dinacesta de 180 de euro si dupa un an bateau de zici ca era concert in conditile in care masina mea nu vede drumuri proaste asa ca am ajuns tot la Lemforder. M-am ales si cu o gaura in buzunar de aproximativ 1000 de lei ca m-am zgarcit sa iau Lemforder din prima.

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil ca masina sa stea mai ridicata pe fata din cauza ca bratele n-au fost stranse bine. Strangerea se face cu masina pe roti.

Alta varianta e ca asa e din fabrica. Eu am schimbat amortizoare + arcuri "sport" Eibach Prokit + brate + bielete directie, capete bara, bielete antiruliu (deci dam tot) si sta mai ridicata pe fata si la multi cu configuratia asta am vazut acelasi lucru.

 

Zic sa nu te zgarcesti cu piese ieftine. Pe mine Lemforder separat m-au costat vreo 26mil, kitul care are bratele + capetele de bara si bielete de directie e cam 22-23mil. Ai grija ca piesele sa fie pt masina ta (quattro/tractiune fata, motor). De ex amortizoarele difera intre motorizari. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut
Este normal ca suspensia pe spate sa fie mai rigida (poate chiar sport) si cu 1cm mai lasata si cu plinul chiar 2cm, ca cea de pe fata care este moale . Am vazut b7 care sunt vizibil mai ridicate de spate oricat leai incarca.
Eu am cod PR- 1BA.
Si care este diferenta intre : Standard suspension/shock absorption si Comfort rough-road suspension ca tinuta de drum si estetic una este mai lasata de spate si cealalta mai ridicata ?

Dupa cartea service la suspensie nu sa umblat niciodata.
Mersi

Audi a4 B7 1.9 tdi brb 2007

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!